Testy na HIV dla uczestników Pol’and’Rock Festival
Alfa Communications
ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Wolontariusze z Towarzystwa Rozwoju Rodziny oddział w Zielonej Górze pojawią się na festiwalu Pol’And’Rock, by rozmawiać z gośćmi imprezy o bezpieczniejszych zachowaniach seksualnych, orientacji i tożsamości psychoseksualnej, prawach seksualnych, antykoncepcji, a przede wszystkim o profilaktyce zakażeń HIV, HCV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Namiot TRR będzie na festiwalu od 31 lipca do 3 sierpnia przez 8 godzin dziennie w ramach projektu „Miłość, młodość, odpowiedzialność”, laureata finansowanego przez Gilead Sciences konkursu Pozytywnie Otwarci. O tym, jak ważne jest dostarczanie ratującej zdrowie i życie wiedzy świadczą liczby zakażeń w Polsce. Raporty NIZP-PIB-PZH informują o 2879 nowo wykrytych zakażeniach HIV w 2023 roku. Wirusowe zakażenie wątroby typu C to ponad 3200 przypadków. Kiła – kolejne niemal 3 tysiące. O wiele za dużo.
„Zapraszamy na nasze stoisko. Będzie nas widać z daleka! Chętnie porozmawiamy, rozdamy broszury informacyjne i ulotki. Zaplanowaliśmy m.in. warsztaty dotyczące szacowania ryzyka zakażenia HIV i HCV oraz bezpłatne szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły – o ile z rozmowy wyniknie, że dana osoba powinna się przebadać. Będzie też można wygrać nagrody w konkursach i skorzystać z bezpłatnych materiałów profilaktycznych, np. prezerwatyw i lubrykantów” – zachęca do odwiedzenia Towarzystwa Rozwoju Rodziny dr Joanna Dec-Pietrowska z zielonogórskiego oddziału tej organizacji.
Osoby odwiedzające namiot TRR będą ponadto mogły wziąć udział w ćwiczeniach z zakresu umiejętności interpersonalnych dotyczących np. podejmowania bardziej odpowiedzialnych zachowań seksualnych. Obecni na stoisku edukatorzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, również podczas indywidualnej rozmowy.
Obszerne relacje z działań festiwalowych oraz materiały na temat profilaktyki zakażeń będą publikowane w mediach społecznościowych Towarzystwa Rozwoju Rodziny Zielona Góra.
„Wakacje to czas, kiedy częściej zdarzają się ryzykowne zachowania seksualne, a to podczas nich dochodzi zwykle do zakażeń HIV. W walce z tym wirusem najważniejsze są wiedza i profilaktyka, których niezwykle profesjonalnie dostarcza Towarzystwo Rozwoju Rodziny z Zielonej Góry. Dzięki edukatorom TRR obecnym na Pol’and’Rock Festival informacja o tym, jak się chronić przed HIV i HCV dotrze do wielu osób, które inaczej mogłyby się w ogóle tym tematem nie zainteresować. Jestem dumny, że nasza firma wsparła tak ważną akcję” – powiedział Paweł Mierzejewski, koordynator programu Pozytywnie Otwarci w Gilead Sciences.
Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która od 2011 roku przeznaczyła niemal 3 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.
![Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe](/files/1666761086/dr-jawor-pacjentka-2_2,w_285,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
![Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji](/files/1666761086/21463-zwop7x1svfnwxws4,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
![Filary pielęgnacji skóry atopowej](/files/_uploaded/glownekonf_616588203,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.