Komunikaty PR

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

2024-06-25  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania doc ( 0.41 MB )

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni przygotowuje białostockie Stowarzyszenie Faros, laureat konkursu Pozytywnie Otwarci. Stoisko Faros będzie można znaleźć w festiwalowej strefie organizacji pozarządowych w Porcie Lotniczym Gdynia-Kosakowo przez wszystkie dni Open’era – od 3 do 6 lipca tego roku.

Wolontariusze i certyfikowani doradcy ds. HIV/AIDS obecni podczas festiwalu zapewnią dobrą atmosferę, liczne konkursy z nagrodami, a przede wszystkim – rozmowę. Na chętnych czekać będą także osoby, które na miejscu pomogą wykonać testy.

„Ogromna większość, niemal 90% Polek i Polaków nigdy w życiu nie badała się w kierunku HIV. A przecież tym wirusem może zakazić się każdy. Wstępne dane z ubiegłego roku mówią o niemal 3 tysiącach nowych przypadków. Pierwsze miesiące tego roku to kolejny tysiąc! Dlatego edukujemy, tłumaczymy, jak się chronić, wyjaśniamy. No i proponujemy robienie testów na HIV, HCV oraz kiłę. Zapraszamy na nasze stoisko! Nie ma się czego bać.” – powiedziała Iwona Grzesiuk, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Faros.

Dlaczego warto zrobić takie badania? Dlatego, że dobrze jest być świadomym swojego stanu zdrowia. Zwłaszcza, że niektóre zakażenia można łatwo wyleczyć. W przypadku HCV wystarczy 8-12 tygodni leczenia, skutecznego niemal w 100%. HIV wprawdzie zupełnie wyleczyć się nie da, ale można z nim normalnie żyć.

„Naszym gościem będzie m.in. Magda z Gdańska. Opowie o tym, jak wygląda życie z wirusem. Bez tabu. Wyjaśni wszystko, o co słuchacze będą chcieli zapytać. Warto posłuchać” – zaprasza Dagmara Przekop ze Stowarzyszenia Faros, która poprowadzi tę rozmowę.

„Doświadczenie wielu projektów zrealizowanych w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci wskazuje, że na takich festiwalach, jak Open’er ludziom łatwiej jest rozmawiać o HIV niż na co dzień, kiedy zasłaniamy się stwierdzeniem „to mnie nie dotyczy”. Taka rozmowa może uchronić przed zakażeniem, a także uratować życie osobom, które dzięki wykonanemu testowi dowiedzą się, że żyją z HIV i poddadzą leczeniu. Dzięki dostępnym w Polsce bezpłatnie nowoczesnym terapiom, z HIV można normalnie żyć. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z zakażenia, przyjmować leki i być pod opieką lekarza” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie W zdrowym ciele zdrowy duch - jabłka partnerem zawodów IRONMAN* 70.3 w Warszaw
2024-06-24 | 10:20

W zdrowym ciele zdrowy duch - jabłka partnerem zawodów IRONMAN* 70.3 w Warszaw

IRONMAN to najbardziej prestiżowe długodystansowe zawody trithlonowe. Łączą trzy dyscypliny sportowe - pływanie, jazdę na rowerze i bieg. To niesamowite zmagania, których celem nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.