Komunikaty PR

Tydzień Seksualności z Projektem Sekson

2022-05-23  |  10:35
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson rusza z II edycją akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Wydarzenie startuje 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu i potrwa do 12 czerwca 2022 roku. Celem akcji jest przybliżenie tematów związanych z seksualnością osób z niepełnosprawnościami. W tym roku organizatorzy pochylą się szczególnie nad rehabilitacją seksualną w ujęciu interdyscyplinarnym. Zaplanowano zarówno działania online w mediach społecznościowych Fundacji Avalon i Projektu Sekson (Facebook i Instagram), jak i na żywo.

Co zaplanowano w ramach Tygodnia Seksualności?

Nie tylko online, ale również na żywo będzie można spotkać się już 8 i 11 czerwca. W środę odbędzie się Speed Friending – wydarzenie dla wszystkich osób, które pragną nawiązać nowe znajomości. Trzy dni później w siedzibie Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50A zorganizowany zostanie warsztat dotyczący rozmów o seksualności, który poprowadzi Patrycja Wonatowska - psycholożka i seksuolożka.

Eksperci i ekspertki Projektu Sekson przygotowują artykuły eksperckie, które będą poruszały ważne tematy, między innymi: jak zacząć rehabilitację seksualną, jaki wpływ ma cewnikowanie na współżycie, czy na czym polega rehabilitacja erekcji. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w webinarze o gadżetach erotycznych, które pomagają przy różnych ograniczeniach. Spotkanie poprowadzą ekspertki ze współpracującego z Fundacją butiku erotycznego N69. Natomiast w poniedziałek 6 czerwca można będzie dołączyć do live z fizjoterapeutką uroginekologiczną - Joanną Karczewską, która wprowadzi zainteresowanych w temat fizjoterapii dna miednicy.

“To już drugi Tydzień Seksualności organizowany przez Projekt Sekson. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliżsi będą mieli lepszy dostęp do materiałów merytorycznych w temacie seksualności i rodzicielstwa. Chcemy stale przypominać, że seksualność dotyczy każdej osoby bez względu na stan zdrowia” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson, prowadzonego przez Fundację Avalon.

Więcej działań projektu Sekson

Tydzień Seksualności to tylko jedno z licznych działań, jakie Fundacja Avalon podejmuje w ramach Projektu Sekson. Najważniejszym wydarzeniem jest coroczna konferencja, podczas której specjaliści i specjalistki z różnych dziedzin oraz same osoby z niepełnosprawnościami dyskutują nad różnymi aspektami rodzicielstwa i seksualności OzN. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na październik 2022. Tradycyjnie będzie można wziąć w niej udział na żywo lub online. Sekson to również liczne inicjatywy, dzięki którym powstaje baza wiedzy o seksualności, rodzicielstwie OzN czy wyszukiwarka dostosowanych gabinetów specjalistycznych oraz placówek medycznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnością. Mapa Dostępności i inne materiały edukacyjne dostępne są na platformie edukacyjnej https://www.sekson.pl/

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Choroba Fabry’ego może skrócić życie nawet o 20 lat. Pacjenci żyją w bólu Biuro prasowe
2024-03-29 | 13:12

Choroba Fabry’ego może skrócić życie nawet o 20 lat. Pacjenci żyją w bólu

Choroba Fabry’ego uszkadza mózg i serce. Niespecyficzność objawów sprawia, że pacjenci czekają na diagnozę nawet kilkanaście lat. Symptomami są m.in. przeszywający
Zdrowie Przed świętami warto inaczej spojrzeć na cholesterol
2024-03-29 | 12:57

Przed świętami warto inaczej spojrzeć na cholesterol

Święta to wyjątkowy czas, gdy na naszych stołach królują tradycyjne potrawy, wśród których jajka zajmują honorowe miejsce. Wiele osób, zwłaszcza z zaburzeniami
Zdrowie Patrząc oczami osób z autyzmem. Jak AI zmienia badania nad neuroróżnorodnością
2024-03-28 | 13:00

Patrząc oczami osób z autyzmem. Jak AI zmienia badania nad neuroróżnorodnością

Polski zespół badawczy, działający w ramach IDEAS NCBR, łącząc fenomenologię i psychiatrię obliczeniową, otwiera nowe horyzonty rozumienia doświadczeń osób z autyzmem.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner Serwisu Zdrowie

Viatris

Media

Styl życia

Maria Sadowska: Niektórym się nie chce i zamiast malowania pisanek używają gotowych barwników albo naklejek. Dla mnie to jedna z najważniejszych tradycji świątecznych

Reżyserka podkreśla, że w kultywowaniu tradycji przygotowywania pisanek nigdy nie wybiera drogi na skróty. Nie dla niej więc gotowanie jajek w łupinach cebuli czy ozdabianie naklejkami. Maria Sadowska preferuje ręcznie malowane pisanki i tuż przed Wielkanocą angażuje do tego swoich bliskich. Jej zdaniem to doskonała okazja do pogłębienia relacji rodzinnych, a także do uruchomienia czasem uśpionych pokładów wyobraźni i kreatywności.

Handel

Polacy jedzą coraz mniej jaj. Częściej sięgają po te z chowu alternatywnego, za które są skłonni zapłacić więcej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu kur niosek. Pochodzi z nich już co trzecie opakowanie jaj, choć nadal w klatkach żyje ponad 37 mln kur. Stopniowe zmiany w hodowli to skutek większej świadomości konsumentów, za którymi podąża branża HoReCa. Są oni gotowi nawet zapłacić więcej za jajka, które pochodzą z chowu nieklatkowego.