Tydzień Seksualności z Projektem Sekson
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson rusza z II edycją akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Wydarzenie startuje 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu i potrwa do 12 czerwca 2022 roku. Celem akcji jest przybliżenie tematów związanych z seksualnością osób z niepełnosprawnościami. W tym roku organizatorzy pochylą się szczególnie nad rehabilitacją seksualną w ujęciu interdyscyplinarnym. Zaplanowano zarówno działania online w mediach społecznościowych Fundacji Avalon i Projektu Sekson (Facebook i Instagram), jak i na żywo.
Co zaplanowano w ramach Tygodnia Seksualności?
Nie tylko online, ale również na żywo będzie można spotkać się już 8 i 11 czerwca. W środę odbędzie się Speed Friending – wydarzenie dla wszystkich osób, które pragną nawiązać nowe znajomości. Trzy dni później w siedzibie Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50A zorganizowany zostanie warsztat dotyczący rozmów o seksualności, który poprowadzi Patrycja Wonatowska - psycholożka i seksuolożka.
Eksperci i ekspertki Projektu Sekson przygotowują artykuły eksperckie, które będą poruszały ważne tematy, między innymi: jak zacząć rehabilitację seksualną, jaki wpływ ma cewnikowanie na współżycie, czy na czym polega rehabilitacja erekcji. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w webinarze o gadżetach erotycznych, które pomagają przy różnych ograniczeniach. Spotkanie poprowadzą ekspertki ze współpracującego z Fundacją butiku erotycznego N69. Natomiast w poniedziałek 6 czerwca można będzie dołączyć do live z fizjoterapeutką uroginekologiczną - Joanną Karczewską, która wprowadzi zainteresowanych w temat fizjoterapii dna miednicy.
“To już drugi Tydzień Seksualności organizowany przez Projekt Sekson. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliżsi będą mieli lepszy dostęp do materiałów merytorycznych w temacie seksualności i rodzicielstwa. Chcemy stale przypominać, że seksualność dotyczy każdej osoby bez względu na stan zdrowia” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson, prowadzonego przez Fundację Avalon.
Więcej działań projektu Sekson
Tydzień Seksualności to tylko jedno z licznych działań, jakie Fundacja Avalon podejmuje w ramach Projektu Sekson. Najważniejszym wydarzeniem jest coroczna konferencja, podczas której specjaliści i specjalistki z różnych dziedzin oraz same osoby z niepełnosprawnościami dyskutują nad różnymi aspektami rodzicielstwa i seksualności OzN. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na październik 2022. Tradycyjnie będzie można wziąć w niej udział na żywo lub online. Sekson to również liczne inicjatywy, dzięki którym powstaje baza wiedzy o seksualności, rodzicielstwie OzN czy wyszukiwarka dostosowanych gabinetów specjalistycznych oraz placówek medycznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnością. Mapa Dostępności i inne materiały edukacyjne dostępne są na platformie edukacyjnej https://www.sekson.pl/

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.