Komunikaty PR

Tydzień Seksualności z Projektem Sekson

2022-05-23  |  10:35
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson rusza z II edycją akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Wydarzenie startuje 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu i potrwa do 12 czerwca 2022 roku. Celem akcji jest przybliżenie tematów związanych z seksualnością osób z niepełnosprawnościami. W tym roku organizatorzy pochylą się szczególnie nad rehabilitacją seksualną w ujęciu interdyscyplinarnym. Zaplanowano zarówno działania online w mediach społecznościowych Fundacji Avalon i Projektu Sekson (Facebook i Instagram), jak i na żywo.

Co zaplanowano w ramach Tygodnia Seksualności?

Nie tylko online, ale również na żywo będzie można spotkać się już 8 i 11 czerwca. W środę odbędzie się Speed Friending – wydarzenie dla wszystkich osób, które pragną nawiązać nowe znajomości. Trzy dni później w siedzibie Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50A zorganizowany zostanie warsztat dotyczący rozmów o seksualności, który poprowadzi Patrycja Wonatowska - psycholożka i seksuolożka.

Eksperci i ekspertki Projektu Sekson przygotowują artykuły eksperckie, które będą poruszały ważne tematy, między innymi: jak zacząć rehabilitację seksualną, jaki wpływ ma cewnikowanie na współżycie, czy na czym polega rehabilitacja erekcji. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w webinarze o gadżetach erotycznych, które pomagają przy różnych ograniczeniach. Spotkanie poprowadzą ekspertki ze współpracującego z Fundacją butiku erotycznego N69. Natomiast w poniedziałek 6 czerwca można będzie dołączyć do live z fizjoterapeutką uroginekologiczną - Joanną Karczewską, która wprowadzi zainteresowanych w temat fizjoterapii dna miednicy.

“To już drugi Tydzień Seksualności organizowany przez Projekt Sekson. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliżsi będą mieli lepszy dostęp do materiałów merytorycznych w temacie seksualności i rodzicielstwa. Chcemy stale przypominać, że seksualność dotyczy każdej osoby bez względu na stan zdrowia” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson, prowadzonego przez Fundację Avalon.

Więcej działań projektu Sekson

Tydzień Seksualności to tylko jedno z licznych działań, jakie Fundacja Avalon podejmuje w ramach Projektu Sekson. Najważniejszym wydarzeniem jest coroczna konferencja, podczas której specjaliści i specjalistki z różnych dziedzin oraz same osoby z niepełnosprawnościami dyskutują nad różnymi aspektami rodzicielstwa i seksualności OzN. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na październik 2022. Tradycyjnie będzie można wziąć w niej udział na żywo lub online. Sekson to również liczne inicjatywy, dzięki którym powstaje baza wiedzy o seksualności, rodzicielstwie OzN czy wyszukiwarka dostosowanych gabinetów specjalistycznych oraz placówek medycznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnością. Mapa Dostępności i inne materiały edukacyjne dostępne są na platformie edukacyjnej https://www.sekson.pl/

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.