Komunikaty PR

Ubezpieczenie od złamania serca?

2022-02-14  |  15:30
Kontakt
Izabela Hoppe
LoveBrands Relations

Ul. Generała Józefa Zajączka 11 lok. C5
01-510 Warszawa
izabela.hoppe|lbrelations.pl| |izabela.hoppe|lbrelations.pl
608 750 786
www.lbrelations.pl

Jak zauważył Minister Zdrowia Adam Niedzielski, pandemia zdominowała obecnie kwestie ochrony zdrowia. Jednocześnie największym wyzwaniem dla polskiego systemu ochrony zdrowia pozostają choroby sercowo‑naczyniowe. Wśród nich prym wiodą niewydolność serca – pierwsza przyczyna zgonów Polaków oraz choroby onkologiczne. Szybkie i skuteczne leczenie, szczególnie hospitalizacja, są bardzo kosztowne, w związku z czym warto pomyśleć o ubezpieczeniu na wypadek poważnej choroby.

Polska piastuje niechlubne pierwsze miejsce wśród krajów OECD pod względem liczby hospitalizacji z powodu niewydolności serca. W Polsce średnia liczba hospitalizacji z powodu niewydolności serca jest 2,5-krotnie wyższa niż w 34 krajach OECD i w 2018 r. wyniosła aż 594 hospitalizacji na 100 tys. mieszkańców. Natomiast średnia dla krajów OECD to łącznie 233 na 100 tys. mieszkańców. Redukcję liczby hospitalizacji można osiągnąć dzięki profilaktyce i wprowadzeniu zmian w organizacji systemu opieki zdrowotnej oraz zapewnieniu dostępu do nowoczesnych terapii.

Świadomość dotycząca poważnych chorób serca

Niewydolność serca to stan, w którym dochodzi do uszkodzenia serca, a chory organ nie jest w stanie prawidłowo pompować krwi i dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości tlenu w stosunku do aktualnych potrzeb. Przyczyny uszkodzenia serca są liczne, jednak najczęstsze z nich to nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawał serca, ale też nadużywanie alkoholu i innych używek. Niewydolność serca, która jest końcowym etapem wielu chorób krążenia dotyka obecnie ponad 1 mln 200 tys. Polaków. Zwlekanie podjęcia leczenia szpitalnego powoduje pogorszenie rokowań, a statystyki wskazują, że każde kolejne zaostrzenie choroby prowadzące do hospitalizacji w znacznym stopniu wpływa na rokowania chorego. Warto zaznaczyć, że są one często gorsze od rokowań w chorobach nowotworowych. Jest to bardzo istotny argument za zastosowaniem profilaktyki. Nie do przecenienia jest szybka diagnostyka i optymalna terapia. Najbardziej kosztowne jest leczenie szpitalne, niemniej należy również uwzględnić zabezpieczenie się w zakresie diagnostyki i badań profilaktycznych.

Warto robić wszystko, co możliwe, by zabezpieczyć się przed chorobami układu krążenia. Mimo, że są najczęstszą przyczyną zgonów Polaków, świadomość na ich temat jest wciąż dramatycznie niska. Często pacjenci diagnozowani są już w zaawansowanym stadium choroby. Warto przypominać przy każdej możliwej okazji o tym, jak ważne są badania profilaktyczne oraz prowadzenie odpowiedniego styl życia, obfitującego w regularny wysiłek fizyczny, ze zbilansowaną dietą i ograniczającego stres. Bardzo wielu z nas zapomina, że nasze codzienne wybory, w wielkim stopniu determinują naszą kondycję zdrowotną. Możliwości diagnostyczne i terapeutyczne wciąż się rozwijają, niestety, nie wszystkie możliwe sposoby leczenia są refundowane przez NFZ. Warto więc być przygotowanym na różne sytuacje. Walentynki są doskonałą okazją, którą warto wykorzystać do edukacji społeczeństwa. Przecież najlepszym prezentem, który możemy dać ukochanej osobie i otrzymać to wspólne długie życie. mówi Marta Domańska ekspertka z Instytutu LB Medical.

Ochrona przed poważnymi zachorowaniami – Czy na pewno tylko w ramach ubezpieczenia na życie?

Poważne zachorowania, szczególnie te mające swoje podłoże w chorobach serca, są bardzo ważnym obszarem ubezpieczeniowym. Pakiety zapewniające ochronę i zabezpieczenie w przypadku tego typu zdarzeń są jednymi z najbardziej podstawowych i znajdziemy je w ofercie niemal każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Doświadczeni doradcy zaznaczają, że zakres ochrony związany przykładowo z ochroną na wypadek zawału serca jest często dostępny jako rozszerzenie innych typów ubezpieczeń.

Warto jednocześnie zauważyć, że podstawowy zakres najpopularniejszych polis, obejmujący zachorowania, hospitalizacje, rehabilitację, uszczerbek na zdrowiu czy też śmierć, choć od lat niezmienny, został ostatnimi czasy uzupełniony o zabezpieczenie na wypadek pobytu Ubezpieczonego w szpitalu wskutek COVID-19. Należy zwrócić uwagę, czy polisa obejmuje ten aspekt, a jeśli zawierana była przed pandemią – zaktualizować ją czym prędzej.

Oczywiście, składka za dobrze dobraną polisę, gwarantującą wypłatę świadczeń na wypadek potencjalnego zachorowania wiąże się z pewnym wydatkiem. Niezaprzeczalnie jednak, koszt leczenia, w tym także profilaktyki i diagnostyki dla poważnych zachorowań nigdy nie jest niski, i w każdym scenariuszu przewyższa koszt ubezpieczenia. Między innymi z tego względu warto poszukując najlepszego  rozwiązania skonsultować się z Agentem, który zaproponuje najbardziej dopasowane i korzystne produkty różnych towarzystw. Szczególnie podczas zawierania popularnych polis majątkowych, takich jak zabezpieczenia domu czy mieszkania, warto dopytać doradcę, czy nie możemy rozszerzyć opieki również o bardziej szczegółowe ryzyka z obszaru chorób serca. Często obserwujemy wzbogacanie podstawowych ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń na życie i NNW również o tę część zdrowia naszego i naszych bliskich. I choć w ogólnych warunkach ubezpieczenia próżno szukać pozycji „złamane serce”, to w Walentynki wszystkim szczęśliwie oraz nieszczęśliwie zakochanym, polecam zabezpieczyć się na wypadek jego innych dolegliwości - podsumowuje Leszek Osiewacz, ekspert Unilink S.A.

Jakich rad warto słuchać wybierając ubezpieczenie od poważnych zachorowań?

Decydując się na polisę należy zwrócić szczególną uwagę na jakiej podstawie wypłacane są świadczenia oraz jaki jest ich rodzaj. Szczególnie istotne jest sprawdzenie czy polisa nie jest ograniczona do zdarzeń, które mają miejsce na terenie Polski. Koszt nawet podstawowego leczenia poza granicami RP może być wysoki. Nie inaczej jest z kosztem hospitalizacji oraz transportu medycznego – z całą pewnością w każdej polisie zawarte są limity, do których wypłacane będzie odszkodowanie. Co równie ważne, ubezpieczyciel najczęściej pokryje, poza wymienionymi wcześniej, również koszty niezbędnych lekarstw i innych środków pomocniczych, ale także koszty podróży, utrzymania i noclegów osoby towarzyszącej choremu.

Dlaczego o poważnych chorobach należy myśleć z wyprzedzeniem?

Każdy ubezpieczyciel posiada własną listę sytuacji, w których nie wypłaci świadczenia zdrowotnego z tytułu ubezpieczenia. Niemniej, jeśli nie zatai się ważnych informacji na temat swojego zdrowia, a zachorowanie odbędzie się z przyczyn naturalnych, wówczas kluczowe znaczenie ma zawarcie polisy przed pierwszym zachorowaniem. Przewidywanie i zapobieganie zachorowaniu to zdecydowanie najlepsza droga do dobrego zdrowia. Być może w to Święto Zakochanych najlepszym wyrazem uczucia będzie zwrócenie uwagi na profilaktykę i zachęcenie najbliższych do zabezpieczenia się na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: LoveBrands Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.