Komunikaty PR

Usłysz przyszłość. Wyzwania ekologii akustycznej - konferencja ONLINE

2021-02-13  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.06 MB )

Usłysz przyszłość - wyzwania ekologii akustycznej to temat konferencji organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie, która odbędzie się 16 lutego 2021 roku o godzinie 10:00. Wydarzenie jest elementem kampanii  „Słyszę dobre dźwięki” realizowanej od 2016 roku. Celem projektu jest edukowanie na temat wpływu hałasu na nasze zdrowie oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie akustyki budynków.

 

Od kilku lat organizatorzy wydarzenia wyrażają swoje zaniepokojenie wzrastającymi zanieczyszczeniami hałasem, które stało się przyczyną działań i powstaniem inicjatywy „Słyszę dobre dźwięki”. Zajmując się muzyką na co dzień, pomysłodawcy akcji czują odpowiedzialność podnoszenia świadomości w tym zakresie. Nie tylko oni zdają sobie sprawę z powagi problemu. Wśród Partnerów kampanii możemy znaleźć między innymi Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach “Komfort Ciszy”, firmę Ecophon specjalizującą się w systemach akustycznych, a także Centrum Słuchu i Mowy Medincus. 

 

W ubiegłych edycjach w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki” prowadzono warsztaty, spotkania i gry edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowano konferencje branżowe oraz wydarzenia  w przestrzeni miejskiej. Zwrócono uwagę na potrzebę tworzenia cichych miejsc, w których można by uciec od zgiełku miast i nadmiernego hałasu. To z kolei stało się inspiracją do budowania stref harmonii, tworzonych w szkołach i strefach miejskich w całym regionie Szczecina. Podczas tegorocznej konferencji zaprezentowane zostaną różne perspektywy badawcze ekologii akustycznej - antropologiczne, filozoficzne, socjologiczne, medioznawcze, a także z dziedzin  medycyny – otolaryngologiczne i neuropsychologiczne. W teorię samego dźwięku wprowadzą nas także praktycy artystyczni i pedagogiczni. 

 

Wydarzenie zrzesza naukowców, aktywistów, pracowników firm związanych z akustyką i ośrodkami medycznymi. Jednym z prelegentów będzie Mikołaj Jarosz, który wystąpi z następującym tematem: „Akustyka wnętrz wszystko zmienia-wyniki badań ankietowych w pewnej szkole podstawowej. Prezentacja podsumuje obserwacje poczynione przez uczniów i nauczycieli w dużej szkole podstawowej poddanej modernizacji akustycznej. Od akustyki architektonicznej zależy, co będziemy słyszeli we wnętrzach, w których mieszkamy, pracujemy, uczymy się, czy wypoczywamy. A to, co będziemy słyszeli, nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie, zaangażowanie i efektywność w pracy a czasem nawet na zdrowie.- mówi Mikołaj Jarosz, Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki.

 

Pokłosiem konferencji będzie wydanie „Poradnika Inspiratora” poświęconego poradom skierowanym do nauczycieli, rodziców i zarządców budynków. Znajdą się w nim sposoby poprawy akustyki w szkołach.

 

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie jednego z organizatorów: https://uslysz.filharmonia.szczecin.pl/pl/313-Konferencja_ONLINE_Uslysz_przyszlosc__wyzwania_ekologii_akustycznej

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.