Komunikaty PR

Usłysz przyszłość. Wyzwania ekologii akustycznej - konferencja ONLINE

2021-02-13  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.06 MB )

Usłysz przyszłość - wyzwania ekologii akustycznej to temat konferencji organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie, która odbędzie się 16 lutego 2021 roku o godzinie 10:00. Wydarzenie jest elementem kampanii  „Słyszę dobre dźwięki” realizowanej od 2016 roku. Celem projektu jest edukowanie na temat wpływu hałasu na nasze zdrowie oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie akustyki budynków.

 

Od kilku lat organizatorzy wydarzenia wyrażają swoje zaniepokojenie wzrastającymi zanieczyszczeniami hałasem, które stało się przyczyną działań i powstaniem inicjatywy „Słyszę dobre dźwięki”. Zajmując się muzyką na co dzień, pomysłodawcy akcji czują odpowiedzialność podnoszenia świadomości w tym zakresie. Nie tylko oni zdają sobie sprawę z powagi problemu. Wśród Partnerów kampanii możemy znaleźć między innymi Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach “Komfort Ciszy”, firmę Ecophon specjalizującą się w systemach akustycznych, a także Centrum Słuchu i Mowy Medincus. 

 

W ubiegłych edycjach w ramach kampanii „Słyszę dobre dźwięki” prowadzono warsztaty, spotkania i gry edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowano konferencje branżowe oraz wydarzenia  w przestrzeni miejskiej. Zwrócono uwagę na potrzebę tworzenia cichych miejsc, w których można by uciec od zgiełku miast i nadmiernego hałasu. To z kolei stało się inspiracją do budowania stref harmonii, tworzonych w szkołach i strefach miejskich w całym regionie Szczecina. Podczas tegorocznej konferencji zaprezentowane zostaną różne perspektywy badawcze ekologii akustycznej - antropologiczne, filozoficzne, socjologiczne, medioznawcze, a także z dziedzin  medycyny – otolaryngologiczne i neuropsychologiczne. W teorię samego dźwięku wprowadzą nas także praktycy artystyczni i pedagogiczni. 

 

Wydarzenie zrzesza naukowców, aktywistów, pracowników firm związanych z akustyką i ośrodkami medycznymi. Jednym z prelegentów będzie Mikołaj Jarosz, który wystąpi z następującym tematem: „Akustyka wnętrz wszystko zmienia-wyniki badań ankietowych w pewnej szkole podstawowej. Prezentacja podsumuje obserwacje poczynione przez uczniów i nauczycieli w dużej szkole podstawowej poddanej modernizacji akustycznej. Od akustyki architektonicznej zależy, co będziemy słyszeli we wnętrzach, w których mieszkamy, pracujemy, uczymy się, czy wypoczywamy. A to, co będziemy słyszeli, nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie, zaangażowanie i efektywność w pracy a czasem nawet na zdrowie.- mówi Mikołaj Jarosz, Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki.

 

Pokłosiem konferencji będzie wydanie „Poradnika Inspiratora” poświęconego poradom skierowanym do nauczycieli, rodziców i zarządców budynków. Znajdą się w nim sposoby poprawy akustyki w szkołach.

 

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie jednego z organizatorów: https://uslysz.filharmonia.szczecin.pl/pl/313-Konferencja_ONLINE_Uslysz_przyszlosc__wyzwania_ekologii_akustycznej

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.