VIVO! Piła zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowany pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. W największą akcję charytatywną w Polsce, jak co roku, włączy się VIVO! Piła. Dla osób, które 29 stycznia zdecydują się wesprzeć WOŚP w dedykowanym stanowisku na terenie centrum handlowego przygotowano niespodzianki.
Od lat efekty zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanowią dowód siły międzyludzkiej solidarności. Wśród zaangażowanych w działania pomocowe również i tym razem nie mogło zabraknąć pilskiego VIVO!, które od początku swojej działalności nie tylko wspiera akcję, ale też motywuje do działania swoich klientów. Podczas 31. Finału WOŚP w centrum handlowym otwarte zostanie specjalne stanowisko, zlokalizowane w strefie gastronomicznej, gdzie chętni będą mogli dorzucić swoją cegiełkę do wspólnego celu. W ramach podziękowania za każdą wpłatę wynoszącą minimum 20 zł darczyńcy otrzymają od VIVO! symboliczne upominki.
- W 2023 ponownie zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Traktujemy to już zresztą jako tradycję. W ubiegłym roku na terenie naszego obiektu udało się zebrać kilka tysięcy złotych na rzecz okulistyki dziecięcej. Tym razem także wierzymy w zaangażowanie klientów VIVO!. Naszym wspólnym celem jest wsparcie zakupu urządzeń, które w przyszłości pozwolą na sprawne wykrywanie sepsy i włączenie odpowiedniego leczenia – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.
WOŚP, na terenie centrum handlowego VIVO!, będzie można wesprzeć także poprzez indywidualne datki do puszek kwestarskich, w które będą wyposażeni obecni na miejscu wolontariusze 396. sztabu z Regionalne Centrum Kultury w Pile.
Zbiórki w VIVO! Piła na rzecz 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się 29 stycznia, w godz. 12:00-20:00.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.