Komunikaty PR

W Gdańsku na Dzień Kobiet chcą ustanowić Rekord Polski w badaniu piersi

2023-03-07  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Garczyk
Biuro Rekordów

ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/

Nowotwór piersi jest jednym z najczęściej rozpoznawanych nowotworów u kobiet. Jedną z metod profilaktycznych jest samobadanie piersi, które rekomendowane jest wszystkim kobietom po 20. roku życia. Dzięki comiesięcznemu badaniu palpacyjnemu, jesteśmy w stanie szybciej zareagować w przypadku nieprawidłowości i w związku z tym, wcześniej rozpocząć leczenie.

8 marca 2023 roku w samo południe (o godzinie 12:00) w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się zbiorowa lekcja samobadania piersi. Podczas spotkania zaplanowana jest prelekcja, prowadzona przez studentki ze Studenckiego Koła Naukowego Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego oraz Promocji Zdrowia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej tematyka będzie obejmowała informacje z zakresu profilaktyki raka piersi oraz instrukcję samobadania piersi.

Oprócz tego, pośród treści edukacyjnych znajdzie się wykład wiceprezeski Fundacji OmeaLife na temat postępowania w przypadku wykrycia nowotworu oraz przy pierwszych symptomach choroby.

Nie zabraknie treści z zakresu wsparcia psychologicznego. Psychoonkolożka Anna Szablewska opowie o wyzwaniach psychicznych związanych z diagnozą i sposobach radzenia sobie z możliwym kryzysem z nią związanym.

Obecność na miejscu zapowiedział również dr Paweł Kabata - chirurg onkolog z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Na koniec wystąpi Ewa Stachowska z autorskim programem stand-upowym, napisanym specjalnie na tę okazję.

Oprócz profilaktyki, organizatorzy podkreślają chęć ustanowienia Rekordu Polski w kategorii "Najwięcej osób badających sobie piersi jednocześnie".

W wydarzeniu może wziąć udział każdy. Minimum do ustanowienia Rekordu Polski wynosi 100 osób, dlatego potrzebna jest każda para rąk do badania i każda para... piersi ;)

Organizator: Miasto Gdańsk

Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/najwiecej-osob-badajacych-sobie-piersi-jednoczesnie-gdansk/

https://biurorekordow.pl/

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Rekordów
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.