Komunikaty PR

W jaki sposób pozyskać środki w przypadku choroby?

2022-04-27  |  01:00
Biuro prasowe

Na stwardnienie rozsiane choruje 45 tysięcy Polaków. To podstępna, stale postępująca choroba, wywołująca nieodwracalne zmiany w mózgu i rdzeniu kręgowym. Jej przyczyny do dziś nie są znane i SM nie można zapobiec. Chory może jednak walczyć o zachowanie możliwie największej sprawności. Wiążą się z tym jednak spore wydatki. Zakładając subkonto w fundacji, zabezpieczamy ten obszar. To proste i wygodne narzędzie umożliwia gromadzenie środków pieniężnych pochodzących z różnych źródeł - darowizn, 1% podatku czy zbiórek prowadzonych w wybranych portalach internetowych. 

Za nami 7 kwietnia. Tego dnia co roku obchodzimy ustanowiony przez WHO Światowy Dzień Zdrowia. To święto lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, rehabilitantów, fizjoterapeutów, psychologów i wszystkich, którzy każdego dnia dbają o dobro pacjentów. Ich codzienne zaangażowanie, profesjonalizm, troska i ogrom udzielanego wsparcia, zasługują na szczególne uznanie nie tylko od święta. Niemniej nie zawsze są oni w stanie zabezpieczyć potrzeby chorych. Często pacjenci muszą podejmować odpowiednie działania na własną rękę. Zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych.

Szlachetne zdrowie…

Zgodnie z wynikami badania dotyczącego korzystania z publicznej opieki zdrowotnej, przeprowadzonego na zlecenie NFZ w listopadzie 2020 roku, blisko 1/3 respondentów zdecydowanie zgadza się ze stwierdzeniem, że dba o swoje zdrowie niezależnie od samopoczucia.  Troska o te obszary naszego życia wzrasta wraz z wiekiem - najmocniej utożsamiają się z tym twierdzeniem seniorzy (38%). Ponadto większość badanych (77%) interesuje się profilaktyką, z czego kobiety (81%) częściej niż mężczyźni (72%)*. Jednak nie każdej chorobie możemy zapobiec, mimo największych starań.

Jedną z najbardziej tajemniczych chorób jest stwardnienie rozsiane. Do pierwszych objawów tego schorzenia, które coraz częściej atakuje coraz młodsze osoby, należy pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Często występuje także zaburzenie czucia w obrębie kończyn – drętwienie, mrowienie, kłucie czy uczucie przypominające porażenia prądem – oraz zmienione odczuwanie dotyku, temperatury czy bólu.

…nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz

Stwardnienie rozsiane to choroba nieuleczalna. Celem terapii jest zminimalizowanie objawów, opóźnienie rozwoju niepełnosprawności i poprawa komfortu życia pacjentów. Jej powodzenie zależy od typu choroby i stanu pacjenta.

W przypadku stwardnienia rozsianego bardzo istotna jest rehabilitacja i właśnie między innymi na ten cel mogą zostać przeznaczone środki zbierane na subkoncie pacjenta – mówi Piotr Penkała, Członek Zarządu Fundacji Dobro Powraca, powołanej w celu niesienia pomocy chorym na SM oraz polepszenia sytuacji pacjentów. – Osoby chore na stwardnienie rozsiane powinny systematycznie podejmować aktywność ruchową. To niezwykle istotne i niesie ze sobą wiele korzyści. Pacjenci nie zawsze czują się na siłach, niemniej w okresach remisji choroby powinni jak najlepiej spożytkować czas dobrego samopoczucia, poświęcając go w dużej mierze właśnie na ruch. – dodaje.

Czym jest subkonto?

Subkonto to narzędzie do gromadzenia środków pieniężnych dla konkretnego podopiecznego. – Podopieczni nie ponoszą żadnych kosztów i opłat, związanych z posiadaniem subkont. Zarówno ich założenie, jak i prowadzenie są całkowicie bezpłatne.  – tłumaczy przedstawiciel Fundacji Dobro Powraca. – Warto mieć świadomość, że jedynymi organizacjami, które są uprawnione do zbiórek 1% podatku, są organizacje pożytku publicznego. – dodaje. Subkonto może posiadać zarówno osoba pełnoletnia, jak i niepełnoletnia, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie o chorobie.

Subkonto w fundacji pozwala zwiększyć poczucie spokoju. Stanowi znaczną ulgę w budżecie domowym, umożliwiając zbieranie pieniędzy na określony cel: sprzęt rehabilitacyjny, wizyty lekarskie czy leki. Dzięki temu pacjenci nie tylko zyskują pewność, że nie zostają w chorobie całkiem sami, ale mogą być bardziej niezależni.

* https://akademia.nfz.gov.pl/wp-content/uploads/2021/12/Badanie_dot._korzystania_-z_publicznej_opieki_zdrowotnej.pdf

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.