W Warszawie masowo zmierzą ciśnienie na rekord Guinnessa
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Maj jest Miesiącem Mierzenia Ciśnienia, dlatego firma Sevier w ramach tej akcji zachęca do profilaktyki wykrywania nadciśnienia tętniczego. Próba bicia rekordu jest wstępem do obchodów XX edycji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej, która od lat jest częścią działalności społecznej przedsiębiorstwa. 5 kwietnia 2023 r. (środa) pomiędzy godziną 8:30 a 10:00 odbędzie się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w kategorii Najwięcej osób mierzących sobie samodzielnie ciśnienie jednocześnie.
Minimum do ustanowienia Rekordu Guinnessa wynosi 250 osób mierzących sobie ciśnienie jednocześnie.
Jest to drugie podejście firmy do uzyskania wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. W ubiegłym roku uzyskali wynik 186 osób. Firma się nie poddaje i kolejny raz spróbuje ustanowić rekord Guinnessa pod znakiem profilaktyki.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/w-warszawie-zmierza-cisnienie-na-rekord-guinnessa/
www.biurorekordow.pl
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.