W zdrowym ciele zdrowy duch - jabłka partnerem zawodów IRONMAN* 70.3 w Warszaw
IRONMAN to najbardziej prestiżowe długodystansowe zawody trithlonowe. Łączą trzy dyscypliny sportowe - pływanie, jazdę na rowerze i bieg. To niesamowite zmagania, których celem nie jest tylko trening, ale przede wszystkim rywalizacja z samym sobą i pokonywanie własnych słabości. Misją IRONMAN jest budowanie wewnętrznej siły, samoświadomości i wartości. Trithlon, czy jego poszczególne konkurencje, jest sportem, który każdy z nas może uprawiać na co dzień. Rower zamiast samochodu czy niespieszny bieg zamiast spaceru. To może być pierwszy krok do zdrowego stylu życia, więc warto spróbować!
Trasa IRONMAN 70.3 w Warszawie łącznie liczyła ponad 110 km, w tym 1,9 km to trasa pływacka, 90 km – rowerowa, a około 21 km – biegowa.
W trakcie imprezy sportowej w Warszawie można było odwiedzić stoisko GOOD MOVE – Trzymaj formę. GOOD MOVE – Trzymaj formę to europejski program zachęcający osoby w wieku 18-34 lat do prowadzenia zrównoważonego, wpływającego na nasze zdrowie i samopoczucie, a także bardziej aktywnego stylu życia. Inicjatorem kampanii są trzy organizacje: Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”, Agencja Badań i Informacji na Temat Owoców i Warzyw „Aprifel” oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Cytryn i Grejpfrutów „Ailimpo”.
W ramach promocji programu rozdano polskie jabłka nie tylko uczestnikom zawodów, ale i wszystkim chętnym.
„Możliwość uczestnictwa w zawodach typu IRONMAN 70.3 wpisuje się w misję naszego stowarzyszenia. Najważniejszym celem dla nas jest promowanie zrównoważonego, wpływającego na nasze zdrowie i samopoczucie stylu życia. Program GOOD MOVE – Trzymaj formę, którego jesteśmy jednym z inicjatorów, jak najbardziej pasuje do przesłania, które przyświeca zawodom typu IRONMAN”, ponieważ zrównoważona dieta bogata w warzywa i owoce oraz dobry ruch każdego dnia to przyjemność, która poprawia dobrostan każdego – mówi Paulina Kopeć, Sekretarz Generalny, Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”.
„Uprawiam sport od kiedy pamiętam, a triathlonem zainteresowałem się kilka lat temu. Od tamtego czasu stał się on moją pasją. Sport i dobre nawyki żywieniowe to po prostu mój sposób na życie. Nie wyobrażam sobie teraz funkcjonować bez biegania czy pływania, a rower stał się moim najlepszym przyjacielem. Moi znajomi często mnie pytają, jak to jest być mną i czy znajduję czas na inne aktywności. I wiecie, co im odpowiadam? Tak, właśnie teraz mam czas na wszystkie moje hobby, bo wreszcie mam na to siłę i chęć” – mówi Robert, jeden z uczestników biegu IRONMAN 70.3 w Warszawie.
Na stoisku GOOD MOVE – Trzymaj formę można było dowiedzieć się, jak w prosty sposób uczynić swoje życie zdrowszym, a co za tym idzie – lepszym. Niektóre wskazówki można od razu wprowadzić w życie. To choćby regularność snu, która wpływa nie tylko na koncentrację, ale
i dobre samopoczucie. Codzienna dawka ruchu. Wystarczy zamienić samochód na rower czy hulajnogę, a może windę na schody – to już jest sposób na zdrowy styl życia. Podstawą wszystkiego jest jednak dieta, a w tym przede wszystkim jedzenie owoców i warzyw, bez których organizm człowieka po prostu nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Warto zatem pamiętać o tych kilku prostych poradach zdrowotnych, jak regularny sen, zdrowa dieta czy dawka ruchu każdego dnia.
Program GOOD MOVE ma być inspiracją dla młodych ludzi do zmiany nawyków żywieniowych oraz podjęcia aktywności fizycznej, ale zasadą małych kroków, a nie z przymusu. Zdrowy styl życia to dobre samopoczucie i zadowolenie, które towarzyszy nam na co dzień.
*Nazwa IRONMAN jest własnością Światowej Federacji Trithlonu (World Thrithlon Corporation).
Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”
Stowarzyszenie „Unia Owocowa” jest największą w Polsce organizacją wspierającą krajowych producentów oraz dystrybutorów owoców i warzyw. Promuje w kraju i za granicą wysoką jakość oraz niepowtarzalny smak polskiej żywności. Kultywuje dorobek, znaczenie i pozycję sadownictwa w Polsce. Działa także na rzecz zrównoważonego rozwoju rynku owoców i warzyw. „Unia Owocowa” swoją działalność opiera na społecznym zaangażowaniu Członków organizacji, a ich interesy reprezentuje nieprzerwanie od 2010 roku.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.