W zdrowym ciele zdrowy duch - jabłka partnerem zawodów IRONMAN* 70.3 w Warszaw
IRONMAN to najbardziej prestiżowe długodystansowe zawody trithlonowe. Łączą trzy dyscypliny sportowe - pływanie, jazdę na rowerze i bieg. To niesamowite zmagania, których celem nie jest tylko trening, ale przede wszystkim rywalizacja z samym sobą i pokonywanie własnych słabości. Misją IRONMAN jest budowanie wewnętrznej siły, samoświadomości i wartości. Trithlon, czy jego poszczególne konkurencje, jest sportem, który każdy z nas może uprawiać na co dzień. Rower zamiast samochodu czy niespieszny bieg zamiast spaceru. To może być pierwszy krok do zdrowego stylu życia, więc warto spróbować!
Trasa IRONMAN 70.3 w Warszawie łącznie liczyła ponad 110 km, w tym 1,9 km to trasa pływacka, 90 km – rowerowa, a około 21 km – biegowa.
W trakcie imprezy sportowej w Warszawie można było odwiedzić stoisko GOOD MOVE – Trzymaj formę. GOOD MOVE – Trzymaj formę to europejski program zachęcający osoby w wieku 18-34 lat do prowadzenia zrównoważonego, wpływającego na nasze zdrowie i samopoczucie, a także bardziej aktywnego stylu życia. Inicjatorem kampanii są trzy organizacje: Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”, Agencja Badań i Informacji na Temat Owoców i Warzyw „Aprifel” oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Cytryn i Grejpfrutów „Ailimpo”.
W ramach promocji programu rozdano polskie jabłka nie tylko uczestnikom zawodów, ale i wszystkim chętnym.
„Możliwość uczestnictwa w zawodach typu IRONMAN 70.3 wpisuje się w misję naszego stowarzyszenia. Najważniejszym celem dla nas jest promowanie zrównoważonego, wpływającego na nasze zdrowie i samopoczucie stylu życia. Program GOOD MOVE – Trzymaj formę, którego jesteśmy jednym z inicjatorów, jak najbardziej pasuje do przesłania, które przyświeca zawodom typu IRONMAN”, ponieważ zrównoważona dieta bogata w warzywa i owoce oraz dobry ruch każdego dnia to przyjemność, która poprawia dobrostan każdego – mówi Paulina Kopeć, Sekretarz Generalny, Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”.
„Uprawiam sport od kiedy pamiętam, a triathlonem zainteresowałem się kilka lat temu. Od tamtego czasu stał się on moją pasją. Sport i dobre nawyki żywieniowe to po prostu mój sposób na życie. Nie wyobrażam sobie teraz funkcjonować bez biegania czy pływania, a rower stał się moim najlepszym przyjacielem. Moi znajomi często mnie pytają, jak to jest być mną i czy znajduję czas na inne aktywności. I wiecie, co im odpowiadam? Tak, właśnie teraz mam czas na wszystkie moje hobby, bo wreszcie mam na to siłę i chęć” – mówi Robert, jeden z uczestników biegu IRONMAN 70.3 w Warszawie.
Na stoisku GOOD MOVE – Trzymaj formę można było dowiedzieć się, jak w prosty sposób uczynić swoje życie zdrowszym, a co za tym idzie – lepszym. Niektóre wskazówki można od razu wprowadzić w życie. To choćby regularność snu, która wpływa nie tylko na koncentrację, ale
i dobre samopoczucie. Codzienna dawka ruchu. Wystarczy zamienić samochód na rower czy hulajnogę, a może windę na schody – to już jest sposób na zdrowy styl życia. Podstawą wszystkiego jest jednak dieta, a w tym przede wszystkim jedzenie owoców i warzyw, bez których organizm człowieka po prostu nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Warto zatem pamiętać o tych kilku prostych poradach zdrowotnych, jak regularny sen, zdrowa dieta czy dawka ruchu każdego dnia.
Program GOOD MOVE ma być inspiracją dla młodych ludzi do zmiany nawyków żywieniowych oraz podjęcia aktywności fizycznej, ale zasadą małych kroków, a nie z przymusu. Zdrowy styl życia to dobre samopoczucie i zadowolenie, które towarzyszy nam na co dzień.
*Nazwa IRONMAN jest własnością Światowej Federacji Trithlonu (World Thrithlon Corporation).
Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”
Stowarzyszenie „Unia Owocowa” jest największą w Polsce organizacją wspierającą krajowych producentów oraz dystrybutorów owoców i warzyw. Promuje w kraju i za granicą wysoką jakość oraz niepowtarzalny smak polskiej żywności. Kultywuje dorobek, znaczenie i pozycję sadownictwa w Polsce. Działa także na rzecz zrównoważonego rozwoju rynku owoców i warzyw. „Unia Owocowa” swoją działalność opiera na społecznym zaangażowaniu Członków organizacji, a ich interesy reprezentuje nieprzerwanie od 2010 roku.
„Bo tętni w nas dobro” – akcja krwiodawstwa na rynku Manufaktury
Odpoczynek na świeżym powietrzu
Bezpłatne badania wzroku w Wilanowie - otwarcie Oakley Store Warsaw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Rafał Zawierucha: Kocham remonty i nadzorowanie wszystkiego. Wspaniale sprawdzam się w dyrygowaniu i rozdzielaniu obowiązków
We wcześniejszym wywiadzie udzielonym agencji Newseria Lifestyle aktor zaznaczył, że chciałby się wprowadzić do nowego mieszkania przed wakacjami. Remont jednak nieco przeciągnął się w czasie i plany trzeba było skorygować. Rafał Zawierucha podkreśla natomiast, że zależy mu na tym, by wszystko było zrobione dokładnie, i w tym momencie kilka tygodni opóźnienia nie robi już różnicy. Najbardziej cieszy go to, że wraz z żoną i córeczką będą mieli swoje wymarzone lokum z piękną sypialnią, funkcjonalną garderobą i bajecznym pokoikiem dla dziecka.
Problemy społeczne
Bajkoterapia może być skutecznym narzędziem edukacyjnym. Wspiera rozwój emocjonalny u dziecka i pomaga mu radzić sobie z codziennymi problemami
Czytanie dziecku bajek to nie tylko sposób na wspólne spędzenie czasu, ale i pierwszy krok bajkoterapii. Gdy za tym idą rozmowy o bohaterach i ich przeżyciach, a także wspólne zabawy odnoszące się do przeczytanej bajki, mamy do czynienia z jednym z najbardziej skutecznych narzędzi edukacyjnych. Bajkoterapia buduje osobiste zasoby dziecka, pokazuje wzorce zachowań, które mogą być wsparciem w trudnej emocjonalnie sytuacji, uczy samoświadomości, współpracy, nazywania i regulacji emocji. Co ważne, korzystać mogą na tym także dorośli.
Moda
Tomasz Jacyków: Dla próżności i uciechy innych nie będę zaśmiecał tej planety. Kupuję niewiele ubrań i bardzo lubię second handy
Zdaniem stylisty branża modowa powinna zwracać większą uwagę na otaczające nas środowisko i podejmować takie działania, które zamiast prowadzić do jego degradacji, będą je chroniły. Niestety sieci sklepów z ubraniami proponują konsumentom wciąż nowe kolekcje, modne zaledwie przez kilka tygodni. Bombardują więc rynek tanimi ubraniami niskiej jakości, których produkcja pochłania ogromne ilości prądu, wody i zwiększa ślad węglowy, działając tym samym na szkodę klimatu. Tomasz Jacyków podkreśla, że on sam jest wiernym klientem second handów, przerabia ubrania i ponownie je wykorzystuje. Jak tłumaczy, to samo można zrobić z rzeczami znalezionymi w naszych szafach.