Komunikaty PR

Warszawiaku, sprawdź swoje zdrowie! Bezpłatne badania w Galerii Północnej

2022-12-07  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

W Galerii Północnej będzie można wykonać serię bezpłatnych badań medycznych, od pomiaru ciśnienia tętniczego, po spirometrię i przegląd zdrowia jamy ustnej. Będzie także okazja do sprawdzenia swojej apteczki pod okiem farmaceuty. Wszystko w ramach akcji profilaktycznej, którą organizuje Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.


Wczesna diagnostyka może uchronić przed rozwojem groźnych chorób. Niestety Polacy wciąż zaniedbują regularne badania. Tymczasem, w porę wykryte groźne zmiany, mogą uratować życie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę organizatorzy akcji profilaktycznej, która już 10 grudnia odbędzie się w Galerii Północnej w Warszawie.

Niemal przez cały dzień będzie można tam wykonać serię niezbędnych badań. W centrum handlowym stanie aż 14 stanowisk prowadzonych przez studentów kierunków medycznych i farmacji. Mieszkańcy stolicy będą mogli wykonać m.in. pomiar stężenia glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, a także saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem.

Pojawi się również okazja do sprawdzenia kondycji płuc. Wszystko za sprawą bezpłatnie wykonywanej spirometrii, czyli badania stosowanego w diagnostyce m.in. astmy, POChP a także zmian spowodowanych przechorowaniem COVID-19.

Ponadto, biorąc udział w akcji będzie można poddać się analizie składu masy ciała, skorzystać z porad fizjoterapeutów na temat technik oddychania, a także dowiedzieć się więcej o: Przewlekłej Obturacyjnej Chorobie Płuc (POChP), zbilansowanej diecie czy zdrowotnych skutkach nałogowego palenia papierosów.

W Północnej dyżurować będą także magistrzy farmacji. Odwiedzając ich stanowisko będzie można m.in. dokonać przeglądu swojej apteczki czy zażywanych na co dzień leków. Eksperci doradzą, które preparaty można bezpiecznie łączyć ze sobą, a które powodują groźne dla zdrowia interakcje.

– Organizowana w Północnej akcja ma na celu przede w wszystkim edukację mieszkańców Warszawy. Wspólnie z organizatorami chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna dziś jest wczesna diagnostyka, zwłaszcza chorób cywilizacyjnych, które są cichymi zabójcami – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

– Nie bez powodu wiele uwagi poświęcone zostanie cukrzycy, chorobom układu oddechowego, a także krążenia. To schorzenia, które są przez Polaków często bagatelizowane, a co za tym idzie wciąż za późno są rozpoznawane. Tą akcją, wspólnie ze studentami, chcemy pokazać, że warto w porę reagować, badać się, konsultować tak, aby cieszyć się długim życiem – dodaje Martyna Chojnacka z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Warszawa.

Z przygotowanych badań i konsultacji będzie mógł skorzystać każdy bez względu na wiek. Wszystkie są także bezpłatne. Nie jest też wymagane żadne skierowanie, ani wcześniejsze umówienie się. Wystarczy przyjść 10 grudnia w godzinach od 10 do 17 do Galerii Północnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.