WaterWipes™ nagrodzi pracę położnych w plebiscycie Pure Foundation Fund
WaterWipes™ nagrodzi niesamowitą pracę położnych w drugiej edycji plebiscytu Pure Foundation Fund
WaterWipes™ zaprasza profesjonalistów z sektora medycznego do nominowania położnych
i pielęgniarek, które wspierają kobiety podczas ciąży, porodu czy w okresie poporodowym.
PLEBISCYT PURE FOUNDATION FUND 2023 WATERWIPES™
WaterWipes™, producent najczystszych na świecie chusteczek dla niemowląt, ogłasza start drugiej, polskiej edycji międzynarodowego programu stypendialnego Pure Foundation Fund. Jego celem jest docenienie i nagrodzenie osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia – wspaniałych bohaterów i bohaterek, które w sposób szczególny i wyjątkowy przyczyniają się do wsparcia kobiet i ich rodzin podczas ciąży, porodu czy w okresie poporodowym, zapewniając profesjonalną i wyróżniającą się opiekę.
W ramach tegorocznej edycji, jury konkursu wyłoni zwycięzcę spośród grona położnych i pielęgniarek, nominowanych przez swoje zawodowe koleżanki i kolegów. Laureat otrzyma:
-
Jednorazowe stypendium w wysokości 5 000 złotych
-
Dofinansowanie dla wskazanej przez laureata placówki medycznej w wysokości 5 000 złotych
-
Zapas chusteczek WaterWipes dla placówki medycznej
-
Okolicznościową statuetkę i dyplom
Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja ponownie przyniesie wiele poruszających historii, pokazujących jak ważną rolę w trakcie każdej ciąży pełnią osoby specjalizujące się w opiece okołoporodowej. Mamy nadzieję, że program WaterWipes™ Pure Foundation Fund pozwoli nagrodzić ich niesamowitą pracę, w ramach której przynoszą światu tak wiele istnień. – dodaje Judit Mocsari, Brand Manager Europe w WaterWipes.
Zgłoszenia można nadsyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej https://www.waterwipes.com/pl/pl/sektor-medyczny/pure-foundation-fund-2023 do 30 września 2023 roku.
O WaterWipes™ Pure Foundation Fund
WaterWipes™ Pure Foundation Fund to międzynarodowy program stypendialny, który działa od 2020 roku i jest kierowany do osób pracujących w sektorze medycznym. Od początku jego celem jest docenienie i nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy wspierają kobiety podczas ciąży, porodu czy w okresie poporodowym. Program realizowany jest w takich państwach jak Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia czy kraje Ameryki Łacińskiej.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.