We Wrocławiu ruszył bezpłatny program opieki domowej
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
We Wrocławiu ruszył bezpłatny program opieki domowej
Można dołączyć do programu, którego celem jest wsparcie osób chorych oraz ich rodzin w opiece domowej. Pomoc polega na bezpłatnych wizytach edukacyjnych pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyków i psychologów. Dzięki temu opiekunowie zdobędą niezbędne umiejętności. Organizatorem jest gmina Wrocław i spółka Hospital Service z Grupy Impel.
Nowy program „Wsparcie osób przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin w procesie opieki domowej poprzez działania edukacyjno-profilaktyczne” jest skierowany do mieszkańców Wrocławia. Udział jest bezpłatny, ponieważ akcja została sfinansowana przez gminę Wrocław.
Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa i jakości opieki osób przewlekle i nieuleczalnie chorych, leczonych w warunkach domowych. Cel zostanie zrealizowany poprzez cykliczne wizyty doświadczonych pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów oraz dietetyków. W trakcie odwiedzin specjaliści pokażą np. jak myć i opiekować się chorym oraz jak zmieniać opatrunki (pielęgniarka), jak zwiększać sprawność ruchową chorego (fizjoterapeuta), jakie posiłki przygotowywać, żeby poprawiać samopoczucie pacjenta i nie pogarszać jego stanu zdrowia (dietetyk) oraz jak niwelować skutki zmęczenia fizycznego i psychicznego u opiekunów (psycholog). – To właśnie przede wszystkim do opiekunów, którzy często bywają wyczerpani długotrwałą opieką nad bliskim, kierujemy działania – przybliża Artur Walkowicz z firmy Hospital Service Company (Grupa Impel), która jest współorganizatorem programu. – Skorzystają także osoby, które dopiero wkraczają na trudną drogę opieki nad chorym i jeszcze nie wiedzą, jak postępować – podkreśla. Inicjatywa adresowana jest również do chorych z ograniczonymi zdolnościami do samoopieki, oczekujących na wskazówki, jak zadbać o swoją sprawność i pielęgnować swoje ciało.
Częstotliwość wizyt będzie zależała od stanu zdrowia chorego oraz od rodzaju przypadłości. Dzięki pomocy ekspertów opiekunowie zdobędą różnorodne umiejętności niezbędne w opiece nad chorym, takie jak: wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i higienicznych u osoby leżącej, stosowanie profilaktyki powikłań z długotrwałym unieruchomieniem (w tym odleżyn i przykurczów), pomoc w przemieszczaniu się, obracaniu się, zmianie pozycji, czy identyfikowanie potrzeb osoby niesamodzielnej i komunikowania się z nią. – Dzięki uczestnictwu w programie zwiększa się szansa na pozostawienie osoby bliskiej w domu, a nie szukanie miejsca w placówkach opiekuńczych, które nie zawsze są dla chorego właściwym miejscem powrotu do zdrowia – zaznacza Artur Walkowicz. – Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału, szczególnie, że wizyty są całkowicie bezpłatne – zachęca.
Program „Wsparcie osób przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin w procesie opieki domowej poprzez działania edukacyjno-profilaktyczne” potrwa do końca roku. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem opiekanadchorym@impel.pl oraz poprzez formularz dostępny na stronie internetowej współorganizatora http://www.hospitalservice.pl/. W razie wątpliwości i pytań można telefonować pod numer 510 013 783.
Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?
Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.