Komunikaty PR

We Wrocławiu ruszył bezpłatny program opieki domowej

2020-08-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

We Wrocławiu ruszył bezpłatny program opieki domowej

Można dołączyć do programu, którego celem jest wsparcie osób chorych oraz ich rodzin w opiece domowej. Pomoc polega na bezpłatnych wizytach edukacyjnych pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyków i psychologów. Dzięki temu opiekunowie zdobędą niezbędne umiejętności. Organizatorem jest gmina Wrocław i spółka Hospital Service z Grupy Impel.

Nowy program „Wsparcie osób przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin w procesie opieki domowej poprzez działania edukacyjno-profilaktyczne” jest skierowany do mieszkańców Wrocławia. Udział jest bezpłatny, ponieważ akcja została sfinansowana przez gminę Wrocław.

Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa i jakości opieki osób przewlekle i nieuleczalnie chorych, leczonych w warunkach domowych. Cel zostanie zrealizowany poprzez cykliczne wizyty doświadczonych pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów oraz dietetyków. W trakcie odwiedzin specjaliści pokażą np. jak myć i opiekować się chorym oraz jak zmieniać opatrunki (pielęgniarka), jak zwiększać sprawność ruchową chorego (fizjoterapeuta), jakie posiłki przygotowywać, żeby poprawiać samopoczucie pacjenta i nie pogarszać jego stanu zdrowia (dietetyk) oraz jak niwelować skutki zmęczenia fizycznego i psychicznego u opiekunów (psycholog). – To właśnie przede wszystkim do opiekunów, którzy często bywają wyczerpani długotrwałą opieką nad bliskim, kierujemy działania – przybliża Artur Walkowicz z firmy Hospital Service Company (Grupa Impel), która jest współorganizatorem programu. – Skorzystają także osoby, które dopiero wkraczają na trudną drogę opieki nad chorym i jeszcze nie wiedzą, jak postępować – podkreśla. Inicjatywa adresowana jest również do chorych z ograniczonymi zdolnościami do samoopieki, oczekujących na wskazówki, jak zadbać o swoją sprawność i pielęgnować swoje ciało.

Częstotliwość wizyt będzie zależała od stanu zdrowia chorego oraz od rodzaju przypadłości. Dzięki pomocy ekspertów opiekunowie zdobędą różnorodne umiejętności niezbędne w opiece nad chorym, takie jak: wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i higienicznych u osoby leżącej, stosowanie profilaktyki powikłań z długotrwałym unieruchomieniem (w tym odleżyn i przykurczów), pomoc w przemieszczaniu się, obracaniu się, zmianie pozycji, czy identyfikowanie potrzeb osoby niesamodzielnej i komunikowania się z nią. – Dzięki uczestnictwu w programie zwiększa się szansa na pozostawienie osoby bliskiej w domu, a nie szukanie miejsca w placówkach opiekuńczych, które nie zawsze są dla chorego właściwym miejscem powrotu do zdrowia – zaznacza Artur Walkowicz. – Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału, szczególnie, że wizyty są całkowicie bezpłatne – zachęca.

Program „Wsparcie osób przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz ich rodzin w procesie opieki domowej poprzez działania edukacyjno-profilaktyczne” potrwa do końca roku. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem opiekanadchorym@impel.pl oraz poprzez formularz dostępny na stronie internetowej współorganizatora http://www.hospitalservice.pl/. W razie wątpliwości i pytań można telefonować pod numer 510 013 783.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.