Weryfikacja składu suplementów diety przed zakupem
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Suplementy diety to produkty spożywcze, które nie są lekami. Można dostać je bez recepty, co sprawia, że cieszą się sporym zainteresowaniem. Warto jednak przyjmować je w sposób świadomy i odpowiedzialny. Ważne, aby przed zastosowaniem, zapoznać się z ulotką, a nawet skonsultować z dedykowanym specjalistą, który jest w stanie zweryfikować bezpieczeństwo przyjmowania danego suplementu, określić dawkowanie oraz udzielić informacji o wpływie produktu na organizm.
Głównym celem stosowania suplementów diety jest uzupełnienie codziennej diety w niezbędne składniki odżywcze. Preparaty te zawierają witaminy, minerały, a także inne substancje, które mogą korzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Są one dostępne w różnych formach, płynu, proszku, kapsułek czy tabletek, co daje możliwość wyboru najwygodniejszej formy ich przyjmowania. Większość stosujących suplementy osób robi to, aby dodatkowo zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie oraz wzmocnić kondycję organizmu. Nie można jednak zapominać, że powinny one stanowić wyłącznie uzupełnienie zróżnicowanej diety, a nie pełnić rolę zastępczą. Odpowiednie przyjmowanie zbilansowanych posiłków pełni nadrzędną rolę w stosunku do suplementacji.
Świadomość żywieniowa współczesnych konsumentów stale rośnie, co ma bezpośredni wpływ na dokonywane przez nich wybory zakupowe. Coraz więcej osób uważnie czyta etykiety produktowe i w pierwszej kolejności zwraca uwagę na ich skład. Takie podejście jest właściwe również przy wyborze suplementu diety. Należy zwrócić szczególną uwagę na jego zawartość oraz zapoznać się z informacjami, które zamieścił producent. Uważne przeczytanie informacji na opakowaniu oraz dołączonej ulotce daje odpowiedź na pytanie dotyczące sposobu przyjmowania w celu uniknięcia niepożądanych efektów. Świadome decyzje konsumentów przekładają się również na fakt, że produkty z kiepskim składem finalnie znikają z rynku, ustępując pola produktom lepszym jakościowo, bardziej skutecznym i efektywnym oraz o wyższym profilu bezpieczeństwa.
Jakość to nasz priorytet. Dostarczamy to, co najlepsze i sprawdzone. Dział kontroli jakości to zespół wykwalifikowanych specjalistów z wiedzą z zakresu biotechnologii, technologii żywności i żywienia człowieka oraz chemii. Posiadamy laboratorium, w którym przeprowadzamy testy z użyciem bioreaktorów do hodowli komórkowych oraz nowoczesnego sprzętu, wykorzystując, między innymi zaawansowane technologie chromatografii gazowej, wysokosprawnej chromatografii cieczowej oraz techniki spektrofotometryczne. Wykonujemy analizy organoleptyczne, fizykochemiczne oraz mikrobiologiczne. Poprzez ciągły monitoring higieny instalacji pomieszczeń produkcyjnych oraz pracowników, gwarantujemy bezpieczne warunki dla wytwarzania naszych produktów – mówi Karolina Łapsa, kierowniczka działu laboratorium i kontroli jakości w onesano, producencie naturalnych suplementów diety.
Etykieta suplementu powinna uwzględniać określenie „suplement diety”, nazwę kategorii składników odżywczych, porcję zalecaną do spożycia w ciągu dnia, ostrzeżenie, dotyczące nieprzekraczania zalecanej porcji, stwierdzenie, że suplementy diety nie mogą być używane jako zamiennik zróżnicowanej diety oraz powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Ponadto, na opakowaniu powinna widnieć informacja o zawartości witamin oraz składników mineralnych, a także innych substancji, które wykazują efekt odżywczy lub fizjologiczny – ma ona postać liczbową. Dane o zawartości witamin, a także składników mineralnych podaje się także w procentach w stosunku do referencyjnych wartości spożycia określonych w konkretnym dokumencie prawnym.
Wiedza o tym, jakie substancje dostarczamy naszemu organizmowi i w jakich ilościach jest niezwykle istotna. Przed skorzystaniem z konkretnego specyfiku, warto zatem zapoznać się z jego etykietą, przeczytać skład oraz dowiedzieć się z wiarygodnych źródeł, czy dana suplementacja jest wskazana.

Czy kawa jest dobra dla serca?

Rozstrzygnięcie konkursu Pozytywnie Otwarci 2023

STADA Health Report 2023: Europejczycy nie dbają o profilaktykę zdrowotną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Dietetycy zalecają włączenie margaryny do codziennego menu jako element profilaktyki zdrowotnej. Zastąpienie nią masła może znacząco obniżyć spożycie tłuszczów nasyconych
Tłuszcze są niezbędnym składnikiem odżywczym, bo dostarczają potrzebnej energii i pomagają wchłaniać witaminy A, D i E. W diecie ważna jest jednak nie tyle sama ilość, co jakość spożywanego tłuszczu. Zastąpienie nasyconych kwasów tłuszczowych wielo- i jednonienasyconymi znacząco zmniejsza więc ryzyko zaburzeń lipidowych czy rozwoju miażdżycy, prowadzących do problemów z sercem. Dlatego dietetycy zachęcają, by stosować margaryny, które pozwalają ograniczyć spożycie tłuszczów nasyconych nawet o połowę.
Gwiazdy
Aneta Glam-Kurp: Za Caroline Derpienski ktoś stoi i nią steruje, żeby zrobić z niej maszynkę do pieniędzy. Uznali, że można sobie kpić z Polaków i wpychać im bzdury o Miami

Znana z programu „Żony Miami” Aneta Glam-Kurp od jakiegoś czasu jest w medialnym konflikcie z Caroline Derpienski. Mieszkanki Florydy nie szczędzą sobie słów krytyki. Zdaniem Glam-Kurp popularna ostatnio influencerka świadomie kłamie, a swoimi wypowiedziami prowokuje, bo ma w tym jakiś określony cel. Co więcej według niej Derpienski tylko pozornie gra pierwsze skrzypce. Z tyłu dyryguje nią ktoś dużo mądrzejszy.
Farmacja
Ryzyko śmierci z powodów anestezjologicznych jest dziś praktycznie zerowe. W szpitalach rośnie jednak liczba zakażeń i powikłań pooperacyjnych

Dzięki wyśrubowanym standardom wypracowywanym w ostatnich dekadach anestezjologia jest dziś jedną z najbezpieczniejszych dziedzin medycyny. Mimo to problem powikłań okołooperacyjnych narasta z powodu rosnącej liczby zakażeń szpitalnych. To zaś drastycznie pogarsza rokowania pacjentów po zabiegach operacyjnych. – Trzy obszary, w których bezpieczeństwo pacjenta i optymalizacja leczenia może być poprawiona, to właśnie zakażenia, prawidłowa farmakoterapia i prawidłowa diagnostyka obrazowa – wskazuje anestezjolog, prof. Janusz Andres. Jak podkreśla, potrzebna jest dyskusja ekspertów różnych specjalizacji, która przyczyniłaby się do rozwiązania obecnych problemów i ogólnej poprawy bezpieczeństwa hospitalizowanych pacjentów.