Komunikaty PR

Wiosłujemy na rzecz WOŚP!

2023-01-23  |  11:23
Biuro prasowe

Wszyscy do wioseł! Już 28 stycznia w Galerii Copernicus wystartuje „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”! W sobotę mieszkańcy Torunia i okolic kolejny raz spróbują swoich sił
w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich. A to wszystko w szlachetnej sprawie dla WOŚP – w celu próby pobicia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 8 godzin przepłyną na jednym „wioślarzu” dystans 500 m. Tego dnia atrakcją programu będzie Sztafeta Osobistości Torunia złożona ze znanych i lubianych osób. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

 

Przed nami kolejne sportowe zmagania na rzecz WOŚP! W ostatnią sobotę stycznia już po raz 13. odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższej edycji wioślarskich rozgrywek swoje siły połączy dziesięć miast, w tym także Toruń z Galerią Copernicus. Centrum handlowe będzie miejscem sportowych zmagań podczas akcji charytatywnej w ramach 31. finału WOŚP.

 

Wspólne wiosłowanie wystartuje we wszystkich miastach 28 stycznia. Program wydarzenia rozpocznie się w Galerii Copernicus o godz. 10.00 wioślarskimi zmaganiami z udziałem publiczności. Przez cały dzień klienci odwiedzający galerię będą mogli spróbować swoich sił w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Celem jest ustanowienie próby rekordu Polski w największej liczbie osób z tych dziesięciu miast, które w ciągu 8 godzin przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Każdy z uczestników za udział w próbie bicia rekordu otrzyma certyfikat.

 

Emocjonującym punktem programu będzie rozpoczynająca się o godz. 11.00 Sztafeta Osobistości Torunia z udziałem m.in. znanych i lubianych osób oraz przedstawicieli urzędu miasta. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już popularni sportowcy, politycy oraz aktorzy. Bezcennym wsparciem w zmaganiach sportowych będzie dla nich silny doping publiczności.

 

Niekwestionowanym liderem wioślarskich zmagań jest Toruń. Odkąd miasto dołączyło pierwszy raz w 2018 r. do sportowych potyczek, co roku zwycięża w konkurencji – w ubiegłym roku pobiło rekord po przewiosłowaniu 158 km, do czego przyczyniło się 316 osób. Dotychczasowe zwycięstwa zobowiązują torunian do dalszej, uporczywej walki i bicia rekordów – dlatego w tym roku rozgrywkom towarzyszyć będą równie silne emocje i determinacja zawodników.

 

Dodatkową mobilizacją dla Torunia jest nagroda ufundowana przez Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Wygrywając międzymiastową konkurencję, miasto otrzyma ergometr wioślarski.

 

Trwającemu podczas 31. finału WOŚP wydarzeniu sportowemu, przez cały dzień towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy do puszek na walkę z sepsą w polskich szpitalach. Poza zbiórką charytatywną, celem sobotnich rozgrywek jest także promocja wodnych dyscyplin sportowych oraz polskich Mistrzów sportu.

 

- Już po raz kolejny nasze centrum handlowe uczestniczy w tej wspaniałej ogólnopolskiej inicjatywie na rzecz WOŚP. Cieszymy się, że akcja w ostatnich latach rozrosła się do kilkunastu miast oraz z zaangażowania w nią wielu wybitnych sportowców i znanych postaci z Torunia. Podczas ostatnich edycji „Wiosłowania dla WOŚP” swoich sił w wioślarstwie na ergometrach spróbowały tysiące Polaków. Mamy nadzieję, że w tym roku, dzięki wsparciu mieszkańców Torunia, sportowców i znanych ludzi, uda się pobić kolejny rekord. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszej wspólnej sobotniej imprezie i do wsparcia zbiórki dla WOŚP poprzez  dołożenie małej cegiełki w tej rywalizacjimówi Ewa Machowska dyrektor Galerii Copernicus.

 

Miejscem sportowych rozgrywek będzie Plac Rotundy w Galerii Copernicus; wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00 – 18:00.

 

Poza Toruniem, w sportowych rozgrywkach uczestniczy dziewięć miast – Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie internetowej

https://galeriacopernicus.pl/wioslowanie-dla-wosp/.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.