Komunikaty PR

Witaminy i ekstrakty z roślin wspierające w procesie menopauzy

2021-11-22  |  13:20
Biuro prasowe

Menopauza to naturalny etap życia kobiety. Pojawia się zazwyczaj około 50 roku życia i choć trudno go nie zauważyć, można sobie poradzić z jego mniej przyjemnymi konsekwencjami. Dobra kondycja psychofizyczna, to w tym czasie priorytet. Dlatego poza konsultacją ze specjalistą, który wytłumaczy zmiany jakie zachodzą w ciele kobiety i ustali odpowiednie postępowanie, pomyślmy również o naturalnej suplementacji wspierającej. Witaminy i ekstrakty zawarte w suplementach diety mogą w znacznym stopniu wspomóc proces przechodzenia przez ten okres w życiu każdej z nas.

Menopauza, to naturalne

Coraz częściej szukamy naturalnych sposobów czy to przy wyborze produktów spożywczych, kosmetycznych czy nawet tych do sprzątania. Staramy się unikać konserwantów, sztucznych barwników czy wypełniaczy chyba że są one nam rzeczywiście niezbędne. Podobnie podchodzimy do tematu zdrowia i naszego samopoczucia. Dlaczego więc miałoby być inaczej w okresie menopauzy?

Ustanie miesiączkowania, nagłe uderzenia gorąca, pocenie, znużenie, problemy z zasypianiem  rozdrażnienie. To najczęściej wymieniane objawy, a zdecydowana większość z nich może znacząco wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Trudno sobie z nimi radzić nie sięgając po pomoc. Przede wszystkim tę specjalistyczną. Wsparciem służyć mogą również naturalne suplementy diety, które przyczyniają się do złagodzenia niektórych objawów towarzyszących przechodzeniu przez ten wyjątkowy okres. Zawarte w nich ekstrakty roślinne w połączeniu z witaminami i minerałami wspierają prawidłowe funkcjonowanie kobiecego organizmu podczas menopauzy.

Dobre, bo naturalne

Znane ze swoich dobroczynnych właściwości wyciągi roślinne z koniczyny czerwonej pomagają zachować spokój oraz zmniejszają uderzenia gorąca czy pocenie się. Ekstrakty z szyszek chmielu przyczyniają się do zmniejszenia niepokoju i drażliwości. Szafran pomaga w relaksacji oraz utrzymaniu dobrego nastroju. Lignany obecne w nasionach lnu wspierają utrzymanie regularnych i powszechnych wzorców oddawania moczu. Witaminy z grupy B wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego. Witamina C zwiększa przyswajane żelaza, a pomagając w produkcji kolagenu dba o skórę, kości, zęby i dziąsła. Witamina D przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i mięśni zaś minerały takie jak chrom pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.   

Suplementacja

Samoświadomość kobiet jeśli chodzi o ich zdrowie jest coraz większa. Zwracamy uwagę na to co jemy i jaki skład widnieje na opakowaniu produktów spożywczych, które lądują w naszym koszyku. Nie inaczej jest z suplementami diety. Tu również dobry skład gra główną rolę. Suplement diety Jasnum to kompozycja starannie dobranych ekstraktów roślinnych oraz witamin, dostępny w trzech wariantach dopasowanych do konkretnych potrzeb. Pozbawiony konserwantów, substancji wypełniających i barwników syntetycznego pochodzenia.

Ekstrakt z koniczyny czerwonej zawarty w Jasnum pomaga łagodzić uderzenia gorąca, pocenie się i niepokój, przyczynia się również do skrócenia czasu zasypiania. Wyciąg ze znamion szafranu w preparacie Jasnum Mood poprawia nastrój, ułatwia utrzymanie równowagi emocjonalnej oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie. Esencja z lnu zwyczajnego w Jasnum Uro wspiera funkcjonowanie kobiecego układu moczowego.

Menopauza to nie synonim starości, to naturalny okres pojawiający się w życiu każdej kobiety. Życie może być piękne i pełne pasji w każdym wieku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację
Zdrowie Młode kobiety a ryzyko raka piersi – Różowe Patrole edukują o profilaktyce
2024-09-24 | 15:30

Młode kobiety a ryzyko raka piersi – Różowe Patrole edukują o profilaktyce

Rak piersi, szczególnie wśród młodych Polek w wieku 20-44 lata, jest najczęstszą przyczyną zgonów onkologicznych. Różowe Patrole OnkoCafe, działając u podstaw,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.