Komunikaty PR

Witaminy i ekstrakty z roślin wspierające w procesie menopauzy

2021-11-22  |  13:20
Biuro prasowe

Menopauza to naturalny etap życia kobiety. Pojawia się zazwyczaj około 50 roku życia i choć trudno go nie zauważyć, można sobie poradzić z jego mniej przyjemnymi konsekwencjami. Dobra kondycja psychofizyczna, to w tym czasie priorytet. Dlatego poza konsultacją ze specjalistą, który wytłumaczy zmiany jakie zachodzą w ciele kobiety i ustali odpowiednie postępowanie, pomyślmy również o naturalnej suplementacji wspierającej. Witaminy i ekstrakty zawarte w suplementach diety mogą w znacznym stopniu wspomóc proces przechodzenia przez ten okres w życiu każdej z nas.

Menopauza, to naturalne

Coraz częściej szukamy naturalnych sposobów czy to przy wyborze produktów spożywczych, kosmetycznych czy nawet tych do sprzątania. Staramy się unikać konserwantów, sztucznych barwników czy wypełniaczy chyba że są one nam rzeczywiście niezbędne. Podobnie podchodzimy do tematu zdrowia i naszego samopoczucia. Dlaczego więc miałoby być inaczej w okresie menopauzy?

Ustanie miesiączkowania, nagłe uderzenia gorąca, pocenie, znużenie, problemy z zasypianiem  rozdrażnienie. To najczęściej wymieniane objawy, a zdecydowana większość z nich może znacząco wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Trudno sobie z nimi radzić nie sięgając po pomoc. Przede wszystkim tę specjalistyczną. Wsparciem służyć mogą również naturalne suplementy diety, które przyczyniają się do złagodzenia niektórych objawów towarzyszących przechodzeniu przez ten wyjątkowy okres. Zawarte w nich ekstrakty roślinne w połączeniu z witaminami i minerałami wspierają prawidłowe funkcjonowanie kobiecego organizmu podczas menopauzy.

Dobre, bo naturalne

Znane ze swoich dobroczynnych właściwości wyciągi roślinne z koniczyny czerwonej pomagają zachować spokój oraz zmniejszają uderzenia gorąca czy pocenie się. Ekstrakty z szyszek chmielu przyczyniają się do zmniejszenia niepokoju i drażliwości. Szafran pomaga w relaksacji oraz utrzymaniu dobrego nastroju. Lignany obecne w nasionach lnu wspierają utrzymanie regularnych i powszechnych wzorców oddawania moczu. Witaminy z grupy B wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego. Witamina C zwiększa przyswajane żelaza, a pomagając w produkcji kolagenu dba o skórę, kości, zęby i dziąsła. Witamina D przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i mięśni zaś minerały takie jak chrom pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.   

Suplementacja

Samoświadomość kobiet jeśli chodzi o ich zdrowie jest coraz większa. Zwracamy uwagę na to co jemy i jaki skład widnieje na opakowaniu produktów spożywczych, które lądują w naszym koszyku. Nie inaczej jest z suplementami diety. Tu również dobry skład gra główną rolę. Suplement diety Jasnum to kompozycja starannie dobranych ekstraktów roślinnych oraz witamin, dostępny w trzech wariantach dopasowanych do konkretnych potrzeb. Pozbawiony konserwantów, substancji wypełniających i barwników syntetycznego pochodzenia.

Ekstrakt z koniczyny czerwonej zawarty w Jasnum pomaga łagodzić uderzenia gorąca, pocenie się i niepokój, przyczynia się również do skrócenia czasu zasypiania. Wyciąg ze znamion szafranu w preparacie Jasnum Mood poprawia nastrój, ułatwia utrzymanie równowagi emocjonalnej oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie. Esencja z lnu zwyczajnego w Jasnum Uro wspiera funkcjonowanie kobiecego układu moczowego.

Menopauza to nie synonim starości, to naturalny okres pojawiający się w życiu każdej kobiety. Życie może być piękne i pełne pasji w każdym wieku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.