Komunikaty PR

Wsparcie dla osób HIV+ w czasie pandemii

2020-05-05  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Mariola Sarnowska
Alfa Communications

ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Do pobrania doc ( 0.52 MB )

Warszawa, 5 maja 2020 r. Izolacja społeczna, obawy o dostępność lekarzy i leków, a także o własne zdrowie to codzienność osób zakażonych HIV podczas pandemii COVID-19. Dzięki działalności Stowarzyszenia Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami” nie pozostają one jednak same. Organizowane są dla nich spotkania i wykłady online w ramach projektu „Wybieram zdrowiej” finansowanego ze środków przekazanych Stowarzyszeniu jako laureatowi konkursu Pozytywnie Otwarci przez Gilead Sciences.

Zajęcia już się rozpoczęły i potrwają w formie zdalnej do sierpnia. Dotyczą tematów ważnych dla każdej kobiety, bo projekt „Bądź z nami” skierowany jest przede wszystkim do pań, a poprzez nie do całych rodzin. Ciekawie zapowiada się na przykład wykład „Bezpieczeństwo i Higiena Przeciwstresowa – o dbaniu o siebie, żeby mieć siłę na dbanie o innych, czyli o dobrym śnie, jedzeniu, ruchu i relaksie”. Zaplanowane są także wykłady pt. „Szczepionki a COVID-19” oraz „Nie tylko COVID żyje człowiek – czyli jak zapobiegać chorobom wieku średniego”. „Bądź z nami” przygotowało też ulotki na temat pandemii i tego, jak się przygotować na ewentualne zakażenie koronawirusem.

W ramach projektu odbędą się ponadto wirtualne warsztaty prowadzone przez specjalistów. Dla wielu osób HIV+ szczególnie ważne będzie spotkanie z pracownikiem socjalnym, który odpowie na pytania na temat dostępnej w tym okresie pomocy.

Wykłady prowadzone będą przez specjalistów – dr n.med. Joannę Kubicką, specjalistkę chorób zakaźnych, Jolantę Świerczewską-Parzuch, psycholożkę z „Bądź z nami”, Barbarę Cygan, pracownicę socjalną, Jolę Trojan, fizjoterapeutkę i instruktorkę fitness Irenę Przepiórkę, konsultantkę nurtu BSFT oraz Joannę Gałaj, konsultantkę i couch zdrowia, przedstawicielkę „Bądź z nami” i koordynatorkę projektu.

„Plany oczywiście były inne. Miałyśmy spotykać się co tydzień w siedzibie Stowarzyszenia „Bądź z nami”. Okazało się to niemożliwe, ale można powiedzieć, że dzięki koronawirusowi uczymy się nowych aspektów korzystania z dobrodziejstw internetu. Spotkania odbywają się co środę, ale online” – mówi Joanna Gałaj.

Środowe spotkania to punkt wyjścia do dalszych kontaktów poprzez nowo utworzoną grupę w jednym z portali społecznościowych. Kobiety mogą tam porozmawiać ze sobą, podzielić się doświadczeniami i po prostu być dla siebie, bo – jak mówi Joanna Gałaj – „świadomość, że nie jest się samym ze swoim problemem bardzo pomaga”.

Żeby wziąć udział w wirtualnych zajęcia „Bądź z nami” należy skontaktować się ze Stowarzyszeniem mailowo: badzznami@swwwaids.org, pozytywnyswiatkobiet@gmail.com lub telefonicznie: 22 692 8226.

„Dobrze, że okres spowodowanej pandemią izolacji nie oznacza braku wsparcia dla osób, które żyją z HIV. Nie do przecenienia są także rzetelne informacje przygotowywane i propagowane przez Stowarzyszenie Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami”, ponieważ najlepszym sposobem na walkę z każdym wirusem jest właśnie edukacja. Bezpłatne, skuteczne i bezpieczne leki w obszarze HIV są w Polsce dostępne także w czasie pandemii. Lekarze chorób zakaźnych pamiętają o pacjentach HIV+, ale samym pacjentom należy o tym przypominać i dobrze, że Joanna Gałaj z zespołem robią to w tym trudnym czasie” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

***

Celem programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczyła blisko 2 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Mariola Sarnowska

Biuro Organizacyjne Pozytywnie Otwarci

tel: +48 502 213 047

biuro@pozytywnieotwarci.pl

www.pozytywnieotwarci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Alfa Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.