Komunikaty PR

Wtórpol ponownie wspiera kampanię Dotykam=Wygrywam

2022-06-07  |  12:53
Biuro prasowe

Wtórpol ponownie został partnerem głównym 11. edycji kampanii Dotykam=Wygrywam, organizowanej przez markę Panache we współpracy z międzynarodową ekspertką brafittingu Izabelą Sakutovą.

Celem akcji jest wsparcie walki z rakiem piersi, edukacja pro-zdrowotna oraz ochrona środowiska. Kampania zbiera fundusze umożliwiające działania charytatywne stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz fundacji Wsparcie na Starcie.

 

Wtórpol wspiera reCYCling

Firma Wtórpol kolejny raz szczególnie mocno włączy się w reCYCling, zbierając używane biustonosze. Dzięki temu zebrana bielizna otrzymała szansę na nowe, drugie życie. Aby nadawała się do ponownego wykorzystania, musi jednak spełniać kilka wymogów: nie może mieć odciętych ramiączek, zapięć lub innych elementów.

 

Co Wtórpol zrobi z zebranymi biustonoszami?

W ramach współpracy z akcją Dotykam=Wygrywam, Wtórpol podda reCYClingowi zebrane podczas kampanii biustonosze, a zysk z tego procesu przekaże na walkę z rakiem piersi. Te w najlepszym stanie trafią do sklepów z odzieżą używaną TekStylowo. Biustonosze w gorszej kondycji również się nie zmarnują – zostaną przerobione na paliwo alternatywne, które stanowi bardziej ekologiczny zamiennik paliw tradycyjnych. Wszystko zgodnie z zasadą zero waste.

 

Ubiegłoroczna akcja zakończona wielkim sukcesem

Przypomnijmy, że jubileuszowa, 10. edycja kampanii, od której zaczęło się zaangażowanie Wtórpolu w projekt Dotykam=Wygrywam, zakończyła się dużym sukcesem. Zebranych zostało 24 895 biustonoszy!

W sumie podczas 10 lat trwania kampanii Dotykam=Wygrywam zebrano ponad 8,5 tony biustonoszy.

 

Gdzie będzie można oddawać biustonosze?

Akcja potrwa przez cały październik 2022 – bieliznę będzie można oddawać w ponad 160 sklepach na terenie całej Polski. Adresy sklepów biorących udział w akcji reCYClingowej znajdują się na stronie akcji Dotykam=Wygrywam.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.