Komunikaty PR

Wymiana doświadczeń i dobrej energii, czyli Zjazd Różowych Patroli

2024-08-01  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Ambasadorki profilaktyki działające jako lokalne oddziały Różowych Patroli zjechały się z całej Polski w konkretnym celu – wymiany doświadczeń i wzajemnego inspirowania się do intensywnych działań na rzecz profilaktyki onkologicznej oraz wczesnego wykrywania raka piersi. Aktualnie w 63 Klubach działa 310 Ambasadorek, z czego 178 otrzymało już certyfikację Różowego Patrolu.

W sobotę, 20 lipca, odbył się w Warszawie Zjazd Ambasadorek Różowego Patrolu. Tłumnie zgromadzone kobiety, które działają w ramach Różowych Patroli niekiedy już nawet 3 lata, miały okazję wysłuchać interesujących wykładów. O roli szczepień w profilaktyce chorób zakaźnych osób dorosłych mówił prof. nadzw dr hab. n med. Krzysztof Tomasiewicz – pracownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, zaś o roli szczepień, nowoczesnych metod diagnostycznych, wczesnego wykrywania i diagnozowania wirusa HPV opowiedział prof. nadzw. dr hab. n med. Andrzej Nowakowski - pracownik Zakładu Profilaktyki Nowotworów, Poradni Profilaktyki Raka Szyjki Macicy NIO-PIB. Swoje prelekcje mieli także psychoonkolodzy – Adrianna Sobol mówiła o tym, jak uniknąć wypalenia zawodowego w działalności społecznej, zaś Agnieszka Blanka Snarska opowiedziała o roli edukacji i profilaktyki w leczeniu HPV z punktu widzenia pacjentki.

Nie zabrakło oczywiście przemówienia Anny Kupieckiej, prezeski Fundacji OnkoCafe, która powitała uczestniczki Zjazdu Ambasadorek oraz krótko podsumowała dotychczasowe działania Różowych Patroli, posiłkując się przykładami trzech z nich. Towarzyszyła jej Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektor Marketingu Henkel Consumer Brands, bowiem marka Gliss firmy Henkel jest strategicznym partnerem projektu Różowy Patrol. Spotkanie było przede wszystkim okazją do poznania się i wymiany pomysłów, doświadczeń – wszak uczestniczki Zjazdu często widziały się po raz pierwszy. Jak same oceniają działalność OnkoCafe i jakie mają plany na przyszłość? Działam ze względu na mamę, która przyszła raka piersi. Działam wśród swoich znajomych, ale mam córkę 11-letnią i chcę też wszystkim pokazywać, że powinniśmy zacząć od samego początku dbać o siebie – im wcześniej tym lepiej. Pracuję przez 8 godzin z ludźmi, z ich problemami finansowymi, często podczas rozmowy dochodzą też informacje odnośnie problemów zdrowotnych, problemów w rodzinie. W mojej pracy ludzie też przychodzą, tak jak przychodzą do lekarza i zaczynają się otwierać, nawiązywać współpracę i myślę, że to, że tutaj była mowa o tym, żeby stawiać przede wszystkim na siebie - oddzielać pracę od życia prywatnego i umieć postawić siebie na pierwszym planie, jest najważniejsze – twierdzi Anna Krok z Różowego Patrolu w Zalipiu, ale nie jest w tych wnioskach osamotniona: Musimy cały czas dbać o rozwój umiejętności, swojego potencjału, jeżeli chcemy efektywnie pomagać - musimy wiedzieć jak to robić. I my właśnie cały czas się rozwijamy, choćby przez szkolenia on-line, a spotkanie z profesjonalistami pomaga nam usystematyzować tą wiedzę i to doświadczenie, które zbieramy. Dzięki temu możemy jeszcze efektywniej pomagać – dodaje Agata Jackiewicz działająca w Skalbmierzu.

Jestem zaangażowaną ambasadorką Różowego Patrolu i to dzisiejsze wydarzenie, zjazd kilkudziesięciu kobiet, które właśnie pełnią taką rolę, jest dla nas bardzo, bardzo ważne. Wymieniamy się doświadczeniami, naszymi spostrzeżeniami, analizujemy co robimy dobrze, co robimy źle, co  chcemy poprawić, co można zrobić lepiej. Przede wszystkim taki Zjazd daje możliwość poszerzenia wiedzy o tym, jak skutecznie pomaga w oparciu o wykłady i rozmowy z profesjonalistami – podsumowuje Zjazd Ambasadorek Różowego Patrolu, Prezeska Regionu Mazowsze Stowarzyszenia Kobiety w Centrum, Wiesława Rybicka-Bogusz.

Z kolei prezes Anna Kupiecka tak podsumowuje wydarzenie: Niezmiernie się cieszę, że z całej Polski zjechały kobiety, które są zaangażowane w naszą wspólną misję. Ogromnie cenimy to, że chcą się angażować w poprawę wykrywalności nowotworów oraz profilaktyki chorób onkologicznych. Dla mnie samej niezmiernie ważne jest, ciągłe wspieranie edukacji naszych Ambasadorek, poszerzanie wiedzy, tak aby mogły być coraz lepszym wsparciem do kobiet wokół siebie. Na kolejne lata planujemy wraz z partnerem rozwijać sieć zaangażowanych ambasadorek Różowych Patroli, tak aby pokrywać białe plamy na mapie kraju.

Po trzech latach działalności Klubów Ambasadorek, 4 października 2023 Fundacja OnkoCafe-Razem Lepiej oraz firma Henkel i jej marka Gliss, czyli partner projektu Różowych Patroli, ogłosiły start nowej odsłony programu poświęconego profilaktyce raka piersi. "Różowy Patrol" szeroko edukuje na temat profilaktyki tej choroby.

Partnerami wspierającymi przy realizacji Zjazdu Ambasadorek Różowego Patrolu były także firmy GSK oraz Roche.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Problemy społeczne

Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.