Komunikaty PR

Wystartowały zapisy do Programu refundacji in vitro

2024-06-03  |  09:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Wystartował ogólnopolski program refundacji zabiegów in vitro. Na liście zakwalifikowanych podmiotów medycznych znalazły się wszystkie kliniki Invimed, zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdyni oraz we Wrocławiu. Rządowy program umożliwia parom leczącym się na niepłodność i jednocześnie spełniającym ustalone kryteria refundacji, bezpłatne skorzystanie z procedury in vitro. Warunkiem rejestracji w programie jest wypełnienie formularza online, który otwiera tzw. ścieżkę pacjenta. Program zaplanowano na cztery lata - do 2028 r., a na jego realizację przeznaczone zostanie w sumie 2,5 mld złotych.  

Program refundacji in vitro – jak się zgłosić?

Wszystkie pary zainteresowane skorzystaniem z refundacji in vitro w klinikach Invimed, mogą rejestrować się do programu poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce.  Formularz w wersji mobilnej (na smartfonie) dostępny jest po kliknięciu w „Napisz” w prawym dolnym rogu ekranu. 

Spodziewamy się dużego zainteresowania w pierwszych tygodniach od startu programu. Rządowa refundacja zmienia perspektywę leczenia metodą in vitro w Polsce -  staje się ona dostępna dla wielu par starających się o dziecko, niezależnie od środków finansowych – mówi dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed, specjalista ginekolog-położnik.   

Przypomnijmy zatem, jakie są kryteria zakwalifikowania do Programu refundacji in vitro?:

  • Wiek

W przypadku korzystania z in vitro z użyciem własnych komórek jajowych i nasienia lub dawstwa nasienia:

- Kobiety do 42. roku życia, a mężczyźni do 55. roku życia.

W przypadku korzystania z procedury in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni lub adopcji zarodków:

- Kobiety do 45. roku życia, a mężczyźni do 55. roku życia.

 

  • Niepłodność potwierdzona dokumentacją medyczną 

Para, która chciałaby zakwalifikować się do bezpłatnego programu musi przedstawić dokumenty, potwierdzające, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy poddawała się nieskutecznemu leczeniu niepłodności lub stwierdzające bezwzględną niepłodność,
np. u kobiet z powodu braku jajowodów.

 

  • Program dedykowany jest  dla kobiety i mężczyzny, którzy pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim.

 

Co obejmuje refundacja in vitro?

 

Refundacja obejmuje 6 procedur in vitro, to znaczy: maksymalnie 4 cykle in vitro z własnymi komórkami rozrodczymi lub z nasieniem dawcy, maksymalnie 2 procedury in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni oraz maksymalnie  6 cykli in vitro z adopcją zarodków – mówi dr Łukasz Sroka.  

 

Co więcej możliwe są również kriotransfery u par, które mają zarodki w ramach wcześniej realizowanych procedur – niezależnie od ich źródeł finansowania. W tym przypadku, o udziale w programie decyduje wiek: w dniu zgłoszenia kobieta nie ukończyła 45, a mężczyzna 55 lat.

 

Szczegółowe informacje dotyczące liczby procedur in vitro dostępne są na stronie Invimed: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce

 

Uwzględniono również onkopłodność

 

Z bezpłatnych procedur zabezpieczenia płodności będą mogli również skorzystać pacjenci, którzy są przed oraz w trakcie leczenia onkologicznego i nie ukończyli 40. lat w przypadku kobiet i 45. lat odnośnie mężczyzn – dodaje dr Łukasz Sroka, specjalista ginekolog-położnik.  Co istotne, pacjenci korzystający z refundacji onkopłodności, będą przyjmowani w ośrodkach realizujących program poza kolejnością.

 

Kliniki Invimed czekają na pacjentów

 

Do Programu refundacji in vitro w Invimed, Pacjenci mogą zapisywać się o każdej porze, całodobowo przez formularz kontaktowy na stronie https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce.  Formularz w wersji mobilnej (na smartfonie) dostępny jest po kliknięciu w „Napisz” w prawym dolnym rogu ekranu. 

 

Od momentu startu Programu (1.06.2024), konsultanci z klinik Invimed kontaktują się z Pacjentami w celu umówienia wizyt w klinice. Podczas rozmowy i w mailowym jej podsumowaniu, pacjenci otrzymają potwierdzenie terminu wizyty oraz wszystkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia do Programu. Na wizytę w klinice zapraszamy zawsze parę, która powinna przynieść ze sobą: dokumenty tożsamości, kopię dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia niepłodności oraz wypełnione i podpisane dokumenty, które otrzyma mailowo po umówieniu wizyty.

W Invimed zdajemy sobie sprawę jak dużą popularnością cieszy się program i jakie emocje wywołuje.
Jesteśmy przygotowani. Każdy złożony formularz online zostanie rozpatrzony przez nasz personel, a na wszystkie pary czekają zespoły wykwalifikowanych specjalistów oraz nowoczesne i przyjazne gabinety –
mówi dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed.

 

 

 

O klinikach leczenia niepłodności InviMed

InviMed to sieć klinik leczenia niepłodności, obecna na rynku od 22 lat. Pierwsza klinika została otwarta w 2001 r. w Warszawie. Dziś InviMed to 6 specjalistycznych placówek w: Warszawie (2 kliniki), Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Katowicach. W 2012 roku InviMed znalazł się wśród brandów Medicover. Wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i embriologów z międzynarodowymi certyfikatami w zakresie niepłodności prowadzi wysokospecjalistyczną diagnostykę i skutecznie leczy niepłodność, pomagając pacjentom w drodze do rodzicielstwa. Pacjenci mogą korzystać z zaawansowanych metod wspomaganego rozrodu, w tym zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro (również z wykorzystaniem komórek rozrodczych dawców) oraz inseminacji. InviMed oferuje także najnowsze i nieinwazyjne badania genetyczne zarodków oraz badania prenatalne. Kliniki umożliwiają zabezpieczenie płodności, np. w przypadku chorób nowotworowych kobiet i mężczyzn lub endometriozy. Dzięki klinikom InviMed  na świat przyszło już ponad 14 tys. dzieci.  InviMed jest partnerem wielu samorządowych programów dofinansowania in vitro.

Więcej informacji o leczeniu niepłodności oraz klinikach InviMed na www.invimed.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy życie bez telefonu jest możliwe? Biuro prasowe
2024-07-20 | 08:00

Czy życie bez telefonu jest możliwe?

Nikogo już nie dziwi, że w kalendarzu pojawił się Dzień Bez Telefonu Komórkowego (15 lipca) – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że urządzenie to jest przedłużeniem
Zdrowie Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych
2024-07-18 | 16:00

Niemal 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych

Blisko 900 kobiet skorzystało z diagnostyki nowotworów złośliwych dzięki corocznej inicjatywie GE HealthCare   W ramach Women’s Health Mobile Roadshow 2024 kobiety mogły skorzystać z badań w 15 miejscowościach w województwach opolskim i śląskim, m.in. w Opolu czy Chorzowie przy Stadionie Śląskim. Diagnostyka odbywała się od 31 maja do 23 czerwca br. Niemal 900 kobiet poddało się badaniom mammograficznym, USG oraz videodermatoskopowym w celu diagnostyki nowotworów złośliwych w mobilnej klinice GE HealthCare. W rezultacie wykryto 70 przypadków podejrzanych zmian.   Warszawa, 18 lipca 2024 r. – Podczas Women’s Health Mobile Roadshow 2024, niemal 900 kobiet poddało się bezpłatnym badaniom diagnostycznym w mammobusie GE HealthCare. Największym zainteresowaniem cieszyła się videodermatoskopia, czyli analiza powierzchni skóry i jej zmian, a także badania mammograficzne. W wyniku prowadzonych badań wykryto 70 podejrzanych przypadków, co stanowi niemal 8% przeprowadzonych badań. GE HealthCare po raz kolejny wyruszyło w trasę po polskich miastach i wsiach, aby umożliwić kobietom bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi. Według statystyk to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – zmaga się z nim co czwarta pacjentka onkologiczna[1]. Każdego roku rozpoznaje się około 20 tyś. przypadków, z czego w samym 2021 zmarło na niego 6 406 pacjentek[2]. Jednocześnie, tylko co piąte rozpoznanie raka piersi przypada na wczesne stadium zaawansowania choroby[3], które ułatwia skuteczną terapię. – Wczesna diagnoza raka piersi zmniejsza ryzyko śmierci nawet o 25 – 30 procent, dlatego ważne są regularne badania i profilaktyka w tym kierunku. Ten nowotwór, kiedy wykryty na początkowych etapach, skutecznie poddaje się terapiom. Właśnie dlatego w GE HealthCare zachęcamy kobiety do korzystania z nowoczesnych metod diagnostycznych oraz zwiększamy dostępność badań w ramach Women’s Health Mobile Roadshow. To już trzecia edycja inicjatywy, podczas której Polki mogły wykonać badania z wykorzystaniem zaawansowanych technologii w komfortowych warunkach mammobusa – komentuje Grażyna Rubiś-Liolios, Dyrektor Generalna Polska, Litwa, Łotwa i Ukraina w GE HealthCare. Women’s Health Mobile Roadshow to projekt, podczas którego mobilna klinika GE HealthCare odbywa tournée po Europie, aby zwiększyć dostępność profilaktyki na najwyższym poziomie. Wśród odwiedzonych w 2024 roku krajów ponownie znalazła się Polska. Podczas tegorocznej edycji mieszkanki Opola, Moszny, Krapkowic, Niemodlina, Dobrodzienia, Kupy, Brzegu, Grodkowa, Namysłowa, Prudnika, Głuchołazów, Nysy, Branic, Kietrzu i Chorzowa mogły skorzystać z innowacyjnych technologii z obszaru obrazowania medycznego i diagnostyki onkologicznej.  
Zdrowie Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie
2024-07-18 | 01:00

Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie

Menopauza jest naturalnym procesem, który przechodzi każda kobieta. Objawy menopauzy, które jej towarzyszą są często bardzo dokuczliwe o każdej porze roku, a latem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.