Komunikaty PR

Z zapisami na bieg „Avon Kontra Przemoc” nie warto zwlekać.

2022-06-01  |  13:15
Biuro prasowe

Do biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” pozostał niecały miesiąc. Choć wydarzenie odbędzie się dopiero 19 czerwca, nie warto zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę. Osoby, które zarejestrują się do końca maja, będą miały zagwarantowaną koszulkę w swoim rozmiarze.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to już od lat jedno z kluczowych wydarzeń Dni Garwolina. Po pandemicznej przerwie wreszcie będziemy mogli spotkać się razem w przestrzeni miejskiej, dlatego gorąco zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania. Przypominam, że celem biegu, jak co roku, jest wsparcie osób doświadczających przemocy. W dzisiejszych czasach potrzeba pomocy takim osobom jest szczególnie istotna, wręcz paląca. Mam nadzieję, że 19 czerwca ulice naszego miasta wypełni tłum biegaczy i biegaczek – mówi Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin.

Na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” można zapisać się na stronie www.bieg.truchtacz.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie rozpocznie się około południa na moście przy rzece Wildze. Trasa będzie prowadziła głównymi ulicami miasta, przy czym w tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników aż trzy różne dystanse do pokonania – oprócz Biegu Rodzinnego na 2 km oraz tradycyjnego biegu na 10 km, będzie można także spróbować swoich sił na odcinku 5-kilometrowym. To idealny dystans dla osób, które trenowały już bieganie, ale nie są jeszcze bardzo zaawansowane.

Rejestracja do końca maja gwarantuje uczestnikom koszulki, dopasowane do ich rozmiaru. Na uczestników czekają pakiety startowe z przypinką w kształcie znaku nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą. Nosząc ją, wyrażamy solidarność i wsparcie dla osób doświadczających przemocy. Jak co roku, dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazany Instytutowi Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia” na pomoc prawną i psychologiczną takim osobom.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Garwoliński bieg jest częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

„Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to wydarzenie, które bez wątpienia jednoczy i pozwala zrobić wiele dobrego dla osób doświadczających przemocy. To również wyrażenie solidarności uczestników z tymi osobami oraz ich niezgoda na wszelkie przejawy przemocy. Dzięki determinacji biegaczy, środki uzbierane w ramach eventu pozwolą realizować naszą misję i wspierać osoby pokrzywdzone przemocą – mówi Paulina Szczupaczyńska, specjalistka ds. promocji Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Avon Kontra Przemoc

Avon wierzy w świat, w którym kobiety mogą żyć bezpiecznie, nie doświadczając przemocy, dlatego w 2008 roku w Polsce została zainicjowana kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej akcji koncentrują się wokół budowania świadomość istnienia problemu i edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy. Środki na realizację kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów ze znakiem nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą.

Od 2011 roku Avon jest partnerem Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy. Firma współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciwprzemocową aplikację www.avonalert.pl dla osób doświadczających przemocy i ich otoczenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.