Komunikaty PR

Z zapisami na bieg „Avon Kontra Przemoc” nie warto zwlekać.

2022-06-01  |  13:15
Biuro prasowe

Do biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” pozostał niecały miesiąc. Choć wydarzenie odbędzie się dopiero 19 czerwca, nie warto zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę. Osoby, które zarejestrują się do końca maja, będą miały zagwarantowaną koszulkę w swoim rozmiarze.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to już od lat jedno z kluczowych wydarzeń Dni Garwolina. Po pandemicznej przerwie wreszcie będziemy mogli spotkać się razem w przestrzeni miejskiej, dlatego gorąco zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania. Przypominam, że celem biegu, jak co roku, jest wsparcie osób doświadczających przemocy. W dzisiejszych czasach potrzeba pomocy takim osobom jest szczególnie istotna, wręcz paląca. Mam nadzieję, że 19 czerwca ulice naszego miasta wypełni tłum biegaczy i biegaczek – mówi Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin.

Na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” można zapisać się na stronie www.bieg.truchtacz.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie rozpocznie się około południa na moście przy rzece Wildze. Trasa będzie prowadziła głównymi ulicami miasta, przy czym w tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników aż trzy różne dystanse do pokonania – oprócz Biegu Rodzinnego na 2 km oraz tradycyjnego biegu na 10 km, będzie można także spróbować swoich sił na odcinku 5-kilometrowym. To idealny dystans dla osób, które trenowały już bieganie, ale nie są jeszcze bardzo zaawansowane.

Rejestracja do końca maja gwarantuje uczestnikom koszulki, dopasowane do ich rozmiaru. Na uczestników czekają pakiety startowe z przypinką w kształcie znaku nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą. Nosząc ją, wyrażamy solidarność i wsparcie dla osób doświadczających przemocy. Jak co roku, dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazany Instytutowi Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia” na pomoc prawną i psychologiczną takim osobom.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Garwoliński bieg jest częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

„Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to wydarzenie, które bez wątpienia jednoczy i pozwala zrobić wiele dobrego dla osób doświadczających przemocy. To również wyrażenie solidarności uczestników z tymi osobami oraz ich niezgoda na wszelkie przejawy przemocy. Dzięki determinacji biegaczy, środki uzbierane w ramach eventu pozwolą realizować naszą misję i wspierać osoby pokrzywdzone przemocą – mówi Paulina Szczupaczyńska, specjalistka ds. promocji Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Avon Kontra Przemoc

Avon wierzy w świat, w którym kobiety mogą żyć bezpiecznie, nie doświadczając przemocy, dlatego w 2008 roku w Polsce została zainicjowana kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej akcji koncentrują się wokół budowania świadomość istnienia problemu i edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy. Środki na realizację kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów ze znakiem nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą.

Od 2011 roku Avon jest partnerem Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy. Firma współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciwprzemocową aplikację www.avonalert.pl dla osób doświadczających przemocy i ich otoczenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.