Komunikaty PR

Z zapisami na bieg „Avon Kontra Przemoc” nie warto zwlekać.

2022-06-01  |  13:15
Biuro prasowe

Do biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” pozostał niecały miesiąc. Choć wydarzenie odbędzie się dopiero 19 czerwca, nie warto zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę. Osoby, które zarejestrują się do końca maja, będą miały zagwarantowaną koszulkę w swoim rozmiarze.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to już od lat jedno z kluczowych wydarzeń Dni Garwolina. Po pandemicznej przerwie wreszcie będziemy mogli spotkać się razem w przestrzeni miejskiej, dlatego gorąco zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania. Przypominam, że celem biegu, jak co roku, jest wsparcie osób doświadczających przemocy. W dzisiejszych czasach potrzeba pomocy takim osobom jest szczególnie istotna, wręcz paląca. Mam nadzieję, że 19 czerwca ulice naszego miasta wypełni tłum biegaczy i biegaczek – mówi Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin.

Na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” można zapisać się na stronie www.bieg.truchtacz.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie rozpocznie się około południa na moście przy rzece Wildze. Trasa będzie prowadziła głównymi ulicami miasta, przy czym w tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników aż trzy różne dystanse do pokonania – oprócz Biegu Rodzinnego na 2 km oraz tradycyjnego biegu na 10 km, będzie można także spróbować swoich sił na odcinku 5-kilometrowym. To idealny dystans dla osób, które trenowały już bieganie, ale nie są jeszcze bardzo zaawansowane.

Rejestracja do końca maja gwarantuje uczestnikom koszulki, dopasowane do ich rozmiaru. Na uczestników czekają pakiety startowe z przypinką w kształcie znaku nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą. Nosząc ją, wyrażamy solidarność i wsparcie dla osób doświadczających przemocy. Jak co roku, dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazany Instytutowi Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia” na pomoc prawną i psychologiczną takim osobom.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Garwoliński bieg jest częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

„Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to wydarzenie, które bez wątpienia jednoczy i pozwala zrobić wiele dobrego dla osób doświadczających przemocy. To również wyrażenie solidarności uczestników z tymi osobami oraz ich niezgoda na wszelkie przejawy przemocy. Dzięki determinacji biegaczy, środki uzbierane w ramach eventu pozwolą realizować naszą misję i wspierać osoby pokrzywdzone przemocą – mówi Paulina Szczupaczyńska, specjalistka ds. promocji Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Avon Kontra Przemoc

Avon wierzy w świat, w którym kobiety mogą żyć bezpiecznie, nie doświadczając przemocy, dlatego w 2008 roku w Polsce została zainicjowana kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej akcji koncentrują się wokół budowania świadomość istnienia problemu i edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy. Środki na realizację kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów ze znakiem nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą.

Od 2011 roku Avon jest partnerem Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy. Firma współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciwprzemocową aplikację www.avonalert.pl dla osób doświadczających przemocy i ich otoczenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.