Komunikaty PR

Za nami premiera bardzo ważnej książki - „Ciężar Korony” już w sprzedaży!

2021-12-15  |  13:21
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Koszyczek
Agencja Face It!

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl

Jej autorem jest dr. n. med. Magdalena Cubała-Kucharska, ekspert medycyny rodzinnej i integracyjnej z ogromnym doświadczeniem. Książka ta jest odpowiedzią na wiele aktualnych pytań osób, u których po zarażeniu koronawirusem objawiają się różnego rodzaju powikłania. To pierwsza tego typu pozycja w Polsce, która porusza temat zespołu postcovidowego.

- Postanowiłam napisać tę książkę w odpowiedzi na problemy u moich pacjentów. Podobnie jak wielu z nas miałam głęboką nadzieję, że ci z nas, którzy przechorowali COVID w miarę łagodnie, nabędą odporności i będą szybko wracać do zdrowia. Niestety, dla wielu przebycie COVID stało się początkiem długotrwałych problemów ze zdrowiem, które mogą ciągnąć się przez wiele miesięcy. Jeśli przeszedłeś COVID i czujesz, że Twoja jakość życia uległa pogorszeniu, zmagasz się z problemami zdrowotnymi, których wcześniej nie miałeś – ta książka jest dla Ciebie - odpowiada autorka.

Książka oparta jest na aktualnych badaniach, źródłach popartych wiedzą naukową oraz doświadczeniu dr Cubały-Kucharskiej.  W publikacji poruszane są tematy etiologii choroby, jak i omówione powikłania, które mogą towarzyszyć pacjentom i wpływać na stan ich zdrowia jeszcze długi czas po wyleczeniu. Książka jest dodatkowo wzbogacona o quizy, które ułatwiają zrozumienie tematu oraz sprawdzają uzyskaną wiedzę.

Powikłania u dzieci

Publikacja porusza również temat  powikłań postcovidowych u dzieci, o których zdecydowanie rzadziej się mówi. Najgroźniejszą dolegliwością występującą u dzieci jest PIMS-TS.

- Tajemnicza choroba, która może uszkodzić serce i inne narządy dzieci często wymaga intensywnej opieki. Pierwszy przypadek PIMS-TS odnotowano 7 kwietnia 2020 r. w USA. Była to 6-miesięczna dziewczynka z utrzymującą się gorączką. Początkowo uznano, że jest ona chora na chorobę Kawasaki, znaną pediatrom od wielu lat -  tłumaczy dr Cubała-Kucharska.

„Ciężar korony, czyli dlaczego niektórzy nie mogą wyzdrowieć” to kompleksowe, poparte badaniami naukowymi źródło wiedzy o powikłaniach, które występują po przebyciu COVID-19.  Problem zespołu postcovidowego, który znacznie wpływa na jakość ich życia dotyka coraz więcej osób. Warto zapoznać się z pozycją, która przybliży zakres dolegliwości, które mogą wystąpić po powrocie do zdrowia po zakażeniu się koronawirusem.

Książkę można zakupić w najlepszych sklepach internetowych oraz pod adresem: https://drcubala.com/ebooki-i-ksiazki/przedsprzedaz-ksiazka-ciezar-korony-czyli-dla-czego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec#gsc.tab=0.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It!
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.