Zabiegi laserowe - sekret pięknej urody, zdrowia i komfortu życia
Technologia laserowa stała się kluczem do poprawy komfortu życia oraz zachowania urody i zdrowia. Zabiegi laserowe wyznaczają nowy standard w medycynie, który polega przede wszystkim na bezinwazyjności i natychmiastowych, spektakularnych i długotrwałych efektach. Zbiega się to z tempem naszego życia i oczekiwań. Technologia laserowa umożliwia nie tylko zachowanie na dłużej młodego wyglądu, ale również podnosi na wyższy poziom samoocenę oraz pomaga pozbyć się kompleksów.
Naturalne piękno bez skalpela
Wraz z upływem lat pragniemy zatrzymać procesy starzenia się skóry. Dzięki technologii laserowej każda osoba niezależnie od wieku, może cieszyć się naturalnym pięknem. Zabiegi te stanowią inwestycję w siebie, która przynosi trwałe korzyści. Chirurgia plastyczna może dostarczyć spektakularne wyniki, ale często z widocznym śladem „operacji”. Technologia laserowa nie używa skalpela, a umożliwia odmładzanie skóry, eliminację zmarszczek, blizn i przebarwień czy zmian naczyniowych, jednocześnie zachowując naturalny wygląd. Co więcej, rezultaty tych zabiegów są natychmiastowe, a także długotrwałe. Laseroterapia znajduje także zastosowanie w pozbyciu się zbędnego owłosienia oraz niezagrażających zdrowiu zmian skórnych. Wśród osób zainteresowanych zabiegami anti-aging największą popularnością cieszy się laser ablacyjny CO. Naturalne efekty zabiegów laserowych są cienione zwłaszcza przez mężczyzn, którzy stronią od sztucznych rezultatów, a pragną zawsze pięknie wyglądać i dbać o stan swojej skóry.
- Zabieg z użyciem lasera ablacyjnego CO2 może być polecany dla osób, które mierzą się z utratą owalu twarzy, z widocznymi zmarszczkami, wiotką skórą, jako profilaktyka przeciwstarzeniowa u młodszych pacjentów oraz jako potrzeba rewitalizacji skóry u osób starszych. W zabiegu z użyciem tego urządzenia chromatoforem w tkankach jest woda. Proces ten prowadzi do kontrolowanej ablacji naskórka oraz wierzchniej warstwy skóry właściwej. Wynikiem tego jest stymulacja procesów regeneracyjnych. Choć okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy (ok. 7 dni), to efekty zabiegu są zdumiewające. Następuje odmłodzenie skóry, przebudowa jej struktury, co prowadzi do zwiększenia gęstości, poprawy kolorytu i napięcia skóry – mówi dr Joanna Holanowska, lekarz medycyny estetycznej, prezes Innovation Clinic.
Intymność pod kontrolą
Jednym z elementów kluczowych w poprawie jakości życia jest niewątpliwe satysfakcjonujące życie seksualne i eliminacja kompleksów dotyczących okolic intymnych. Świadomość znaczenia udanej aktywności seksualnej w społeczeństwie rośnie. Dlatego specjaliści wykorzystują technologię laserową przy rozwiązywaniu problemów z zakresu ginekologii estetycznej m.in. w rewitalizacji narządów płciowych u pacjentek, labioplastyce laserowej, wybielaniu sromu i okolic odbytu. Zabiegi laserowe nie tylko pomagają w pozbyciu się kompleksów, ale również leczą inne, często wstydliwe dolegliwości, takie jak nietrzymanie moczu, które mogą dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Choroby i dysfunkcje układu moczowo-płciowego zaczynają niestety dotykać coraz większą liczbę osób w różnym wieku.
- Terapia laserem CO2 w okolicach intymnych bazuje na wykorzystaniu fotoenergii cieplnej bez zbytniego krwawienia. Skutkuje to regeneracją oraz poprawą elastyczności i napięcia tkanek. Procesy te sprzyjają odbudowie błony śluzowej i poprawie nawilżenia pochwy. Są to zabiegi niebolesne, a okres rekonwalescencji krótki, co cenią nasi pacjenci. Wskazania do zabiegu są bardzo szerokie: obkurczanie ścianek pochwy w celu zwiększenia satysfakcji seksualnej tzw. Zespół Rozluźnienia, rewitalizacja błony śluzowej pochwy, lifting warg sromowych, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, rewitalizacja skóry sromu i krocza. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu – dodaje dr Joanna Holanowska.
W dobrych rękach
Wybór właściwej kliniki jest kluczowym czynnikiem determinującym sukces każdego zabiegu laserowego. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na dwa kluczowe aspekty: klasę sprzętu oraz kwalifikacje i kompetencje specjalistów, którzy będą przeprowadzać procedurę. Istotne jest, aby klinika korzystała z oryginalnego, certyfikowanego sprzętu, pochodzącego od renomowanych producentów. Decyzję poprawy urody, zdrowia i komfortu życia zawsze warto powierzyć ekspertom.
- Sprzęt do zabiegów laserowych powinien spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Równie ważna jest kompetentna obsługa, która wie, jak obsługiwać konkretny model lasera. Niektóre urządzenia wymagają obsługi przez wykwalifikowanych lekarzy, podczas gdy inne mogą być obsługiwane przez specjalistów kosmetologów w przypadku zabiegów estetycznych. To aspekt kluczowy dla zapewnienia maksymalnej efektywności oraz ochrony podczas przeprowadzania zabiegu laserowego – tłumaczy dr Joanna Holanowska.
Poprawa jakości życia poprzez wydobycie i podkreślenie piękna, zapobieganie procesowi starzenia, poprawa i utrzymanie aktywności seksualnej oraz czynności układu uroginekologicznego – to misja specjalistów z Innovation Clinic we Wrocławiu. Zespół doświadczonych lekarzy specjalistów oraz wysoko wykwalifikowanych pielęgniarek i kosmetologów codziennie prowadzą pacjentów przez świat najnowocześniejszych technologii medycznych, które w bezpieczny sposób przynoszą natychmiastowe i długotrwałe efekty. Eksperci z Innovation Clinic pracują na oryginalnym sprzęcie medycznym światowych liderów, których produkty posiadają certyfikacje FDA (U.S. Food and Drug Administration, Amerykańska Agencja Żywności i Leków) i EMA (Europejska Agencja Leków). Dla pacjentów odwiedzjących Innovation Clinic do dyspozycji pozostaje działające w ramach kliniki Centrum Medycyny Estetycznej i Regeneracyjnej oraz Centrum Ginekologii i Ginekologii Estetycznej.
Innovation Clinic – zintegrowane centrum medyczne ukierunkowane na nowoczesną medycynę estetyczną i regeneracyjną w innowacyjnym ujęciu wielospecjalistycznym. O zdrowie pacjentów w Innovation Clinic dba zespół doświadczonych specjalistów z zakresu estetyki, dermatologii, chirurgii plastycznej, chirurgii twarzowo-szczękowej, chirurgii naczyniowej, otorynolaryngologii, kardiologii, endokrynologii i andrologii, ginekologii, urologii, kosmetologii, dietetyki i fizjoterapii. Najnowocześniejsze technologie medyczne od prestiżowych światowych producentów, których skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków) i EMA (Europejskiej Agencji Leków), produkty medyczne najwyższej jakości, piękne, przestronne gabinety i nowoczesna sala operacyjna wskazują kierunek nowej jakości w holistycznym podejściu do potrzeb współczesnego pacjenta.
Strona www: https://innovationclinic.pl/
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.