Żabka Jush i Dickery w wyjątkowej współpracy na rzecz profilaktyki raka piersi
Październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Z tej okazji Żabka Jush i piekarnia Dickery nawiązały współpracę, aby przypomnieć, jak ważne jest regularne samobadanie piersi. W dniach 25-27 października użytkownicy aplikacji Żabka Jush będą mogli zakupić limitowaną edycję gofrów Boobies o kształcie piersi, wspierając tym samym działania Fundacji Rak’n’Roll.
Fundacja Rak’n’Roll od lat prowadzi kampanie edukacyjne zachęcające do regularnego potwierdzania zdrowia piersi w badaniach., Działania skierowane do wszystkich kobiet, przypominają, że zdrowie jest w ich rękach – dosłownie i w przenośni, a regularne samobadanie to nawyk, który warto pielęgnować przez cały rok, nie tylko w październiku.
W trakcie tegorocznej edycji Różowego Października do działań prowadzonych przez Fundację Rak’n’Roll dołącza również aplikacja e-grocery Żabka Jush, łącząc edukację z realnym wsparciem finansowym. W dniach 25-27 października w sprzedaży pojawi się limitowana edycja gofrów w białej czekoladzie o kształcie piersi o nazwie Boobies, stworzonych we współpracy z popularną piekarnią Dickery.
Gofry Boobies w cenie 21,99 zł za sztukę będzie można kupić w aplikacji Żabka Jush w Warszawie i Krakowie. Dochód ze sprzedaży wypieków zostanie przekazany na konto Fundacji. Każdy zakup to wzmocnienie działań Fundacji Rak’n’Roll, która zmienia życie wielu kobiet chorujących na raka piersi w Polsce.
![Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe](/files/1666761086/dr-jawor-pacjentka-2_2,w_285,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
![Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji](/files/1666761086/21463-zwop7x1svfnwxws4,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
![Filary pielęgnacji skóry atopowej](/files/_uploaded/glownekonf_616588203,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.