Komunikaty PR

Zadbaj o mikrobiom i skutecznie wyeliminuj łupież

2022-07-11  |  17:00

Ma charakter powszechny, przewlekły i nawracający, dodatkowo stanowi problem natury estetycznej. Dotyka aż 50% dorosłych kobiet i mężczyzn na świecie[1], skutecznie utrudniając życie. Łupież, bo o nim mowa, to jednak przede wszystkim problem natury zdrowotnej, pojawiający się w wyniku zachwiania równowagi mikrobiomu skóry głowy. Jak ten problem zażegnać raz na zawsze? Eksperci Vichy znaleźli rozwiązanie! 

Czym jest mikrobiom i jaka jest jego rola?

Mikrobiom skóry głowy to niewidzialny ekosystem żywych mikroorganizmów, na który składają się głównie drożdże i bakterie żyjące w symbiozie, tworząc w ten sposób ochronę przed patogenami. Mikrobiom czerpie niezbędne dla siebie składniki z łoju i potu, ale jak dowodzą badania[2] sam również dostarcza skórze niezbędnych aminokwasów i witamin, zapewniając jej w ten sposób optymalne odżywienie, które zapewnia dobrą kondycję zarówno skóry głowy, jak i włosów. Jak mówi dermatolog, dr n. med. Marcin Zakrzewski: 

Skład jakościowy i ilościowy mikrobiomu skóry zależy nie tylko od indywidualnych uwarunkowań, płci i wieku, ale także od zróżnicowania anatomicznego różnych obszarów ciała i związanych z nimi właściwości fizjologicznych skóry. Mikrobiom może zmieniać się w zależności od pory roku, a nawet w ciągu tego samego dnia – na przykład kiedy myjemy włosy. To jednak nie wszystko. Naukowcy dowiedli, że mikrobiom – prócz funkcji ochronnej przed patogennymi mikroorganizmami może pełnić także inną rolę. Bakterie Cutibacterium acnes, stanowiące istotną część mikrobiomu, mogą być źródłem witamin i niezbędnych aminokwasów dla skóry głowy”.

Co należy wiedzieć o łupieżu?

Nadmierne łuszczenie się skóry głowy, któremu może towarzyszyć łojotok, to właśnie łupież. Może mieć on suchą lub tłustą formę, jednak bez względu na rodzaj należy wiedzieć, że to choroba skóry o charakterze przewlekłym i nawracającym, choć wcale nie musi tak być. Zaburzenie proporcji mikroorganizmów żyjących na skórze głowy, a konkretnie namnażanie grzyba z gatunku z gatunku Malassezia restricta i nadmiar bakterii Staphylococcus, przy równoczesnym zmniejszeniu ilości bakterii z rodzaju Cutibacterium, prowadzi do łupieżu. Do powstania problemu doprowadzić może także nieodpowiednia higiena, nadpotliwość, osłabienie odporności lub przewlekły stres.

Obok grzybów i sebum, za łupież  w dużej mierze odpowiedzialne są indywidualne predyspozycje każdego człowieka. Mogą to być takie czynniki, jak przesuszenie skóry głowy, zaburzenia funkcji ochronnej skóry, ale też nieprawidłowe działanie immunologicznych bądź antyoksydacyjnych mechanizmów obronnych” - mówi dr n. med. Marcin Zakrzewski.

Dlaczego łupież jest problemem nawracającym?

Niewłaściwe kosmetyki do mycia włosów, ale przede wszystkim niekonsekwentne stosowanie produktów przeznaczonych do walki z łupieżem, jak również brak późniejszych działań zapobiegawczych prowadzą do zachwiania równowagi mikrobiomu, a w ten sposób powodują podrażnienia skóry głowy i świąd, prowadząc do łupieżu. Skuteczna kuracja eliminująca łupież to odpowiednio dobrane produkty, ale też ich właściwe stosowanie zgodnie z zaleceniem producenta, mogą pomóc zwalczyć problem. Przerywanie kuracji lub stosowanie jej niezgodnie z zaleceniami sprawia, że łupież staje się problemem przewlekłym, mocno utrudniającym codzienne funkcjonowanie, ale generuje również problem natury estetycznej, który osobom szczególnie wrażliwym spędza sen z powiek.

Wyeliminuj przyczynę, pozbędziesz się problemu

Kluczowym aspektem skutecznej walki z łupieżem jest świadomość przyczyn powstania tej nieestetycznej przypadłości. Eliminacja źródła problemu pomoże zwalczyć łupież na stałe, jednak do tego potrzebne są właściwe produkty do pielęgnacji, konsekwencja w działaniu oraz środki zapobiegawcze, które pozwolą utrzymać efekty zastosowanej kuracji. Należy wiedzieć, że wśród składników aktywnych przeznaczonych do walki z łupieżem, prym wiedzie kwas salicylowy oraz dwusiarczek selenu. To pozycje, na które warto zwrócić uwagę sprawdzając skład kosmetyków do pielęgnacji włosów z łupieżem.

Jak zapobiegać?

Przede wszystkim warto zbadać potrzeby skóry głowy z pomocą dermatologa lub trychologa. Nie mniej ważna jest higiena stylu życia, a więc odpowiednia dieta oraz możliwe unikanie długotrwałego stresu. W codziennej pielęgnacji natomiast należy wybierać produkty stworzone i polecane przez ekspertów, aby nie tracić czasu na nieskuteczne kuracje. W przypadku wątpliwości można skonsultować się z farmaceutą. Nie warto lekceważyć oznak łupieżu. Szybka reakcja to szybkie pozbycie się problemu. Po zakończeniu kuracji należy zapobiegawczo używać produktów przeciwłupieżowych, których regularne stosowanie zabezpieczy skórę głowy przed ponownym pojawieniem się problemu.

Szampon przeciwłupieżowy DERCOS

Połączenie wiedzy i 50 lat doświadczenia oraz położenie nacisku na eliminację przyczyn, a nie tylko skutków, doprowadziło naukowców do opracowania unikalnej, aktywnej formuły szamponu zwalczającego łupież, który może być stosowany również przez osoby o wrażliwej skórze głowy. Zamknięta w butelce DERCOS wysoce skoncentrowana formuła skutecznie pomaga przywrócić równowagę mikrobiomu.

· 1% dwusiarczku selenu – połączono siarkę z selenem, znanym z właściwości oczyszczających, o działaniu przeciwgrzybicznym. Często stosowany przy leczeniu łupieżu. Pomaga też redukować swędzenie i ułatwia odrywanie się nagromadzonych i przyklejonych do skóry głowy łusek złuszczającego się naskórka.

· 1% kwasu salicylowego – znany z właściwości złuszczających. Pomaga usuwać łuski łupieżowe ze skóry głowy.

· witamina E – zapobiega utlenianiu się sebum.

Szampon występuje w dwóch wersjach: do włosów suchych oraz do włosów normalnych i przetłuszczających się. Można go używać kilka razy w tygodniu, w zależności od potrzeb skóry głowy.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA KLINICZNIE

Pielęgnacja włosów z użyciem szamponu DERCOS pozwala od pierwszych dni zaobserwować pożądane efekty, natomiast kuracja zgodnie ze wskazaniem ekspertów prowadzi do 100% eliminacji łupieżu[3], przywraca równowagę mikrobiomu[4] oraz zapobiega nawrotom łupieżu przez kolejnych 6 tygodni[5], łagodząc podrażnienia i swędzenie skóry głowy.

95% pacjentów uważa, że szampon ma przyjemną, komfortową w użyciu konsystencję, a 88% potwierdza, że produkt posiada przyjemny zapach.

Opakowanie: 200 ml, rekomendowana cena detaliczna[6]: 62,30 zł
Opakowanie 390 ml, rekomendowana cena detaliczna[6]: 90,40 zł

[1] Beauty track Women 12 państw (2016) & Beauty track Men (2013), IPSOS dla L'Oréal Research: badanie na grupie 20 000 kobiet i mężczyzn w Europie i USA w wieku od 15 do 75 lat.
[2]https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6180232/pdf/fcimb-08-00346.pdf
[3] Test samooceny wśród 262 osób przy regularnym stosowaniu szamponu przez 2 tygodnie
[4] Badanie kliniczne prowadzone w kierunku głównych mikroorganizmów sprzyjających łupieżowi, 56 osób stosujących 3x w tygodniu przez okres 4 tygodni
[5] Badanie kliniczne, 45 osób stosujących szampon przez 4 tygodnie, badanie przeprowadzone po 6 tygodniach od zaprzestania stosowania
[6] Cena rekomendowana. Ostateczną cenę ustala sprzedawca w punkcie sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.