Komunikaty PR

Zadbaj o skórę jesienią

2022-12-07  |  12:39

Jesienią, mimo że pogoda jest gorsza niż w ciepłych miesiącach, częściej odczuwamy zimno i musimy się cieplej ubierać, to paradoksalnie z punktu widzenia naszej skóry nie jest to aż tak zła pora roku. Umiarkowana temperatura powyżej zera czy wysoka wilgotność powietrza są na pewno korzystniejsze dla jej kondycji niż letnie słońce lub zimowy mróz. Jednakże częsty wiatr, zanieczyszczenie powietrza przez smog i fakt, że większość dnia spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie wilgotność powietrza jest niska, może powodować wysuszanie naskórka i niekorzystnie wpływać na stan skóry. Szczególnie narażona na działanie tych czynników jest skóra problematyczna i wrażliwa ze skłonnością do alergii. Odpowiednie zadbanie o nią już teraz, podczas jesieni, pomoże nam w lepszym przygotowaniu jej na wymagający okres zimowy.

 

Jak zabezpieczyć skórę

Nasza skóra po ciepłych letnich miesiącach bywa przesuszona i osłabiona. Nie jest więc łatwo zabezpieczyć ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Bardzo ważne jest odpowiednie nawilżanie. Warto więc stosować kosmetyki takie jak kremy, czy sera odpowiednio dobrane do potrzeb naszej skóry. Dobrym wyborem mogą okazać się te zawierające w swoim składzie optymalną ochronę dla naszej skóry w postaci ceramidów, olejków czy kwasu hialuronowego. Zwróćmy uwagę, że nie tylko skóra naszej twarzy narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nie zapominajmy o nawilżaniu często przesuszających się ust, dłoni i stóp. Nawet jesienią powinniśmy pamiętać o filtrach SPF. Pomimo że za oknem raczej typowo pochmurna aura to niestety promieniowanie słoneczne przedostaje się nawet przez warstwę chmur. Wówczas skóra bez odpowiedniej bariery ochronnej w postaci filtra narażona jest na szybsze starzenie się, a jej odporność na mróz czy wiatr spada.

 

Nie tylko od zewnątrz

Jesienna pielęgnacja to także zdrowa dieta. To co jemy, odzwierciedla wygląd naszej skóry. Większość z nas po spożyciu pewnych składników w nadmiarze takich jak np. nabiał, słodycze czy używki zauważa pogorszenie się jej stanu.

Aby wesprzeć kondycję swojej skóry od środka, warto odpowiednio się nawadniać. O ile latem przypomina nam o tym wysoka temperatura i ciągłe uczucie pragnienia, jesienią często o tym zapominamy. Z powierzchni naszej skóry odparowywane się ogromne ilości wody, staje się ona wówczas sucha, napięta i swędząca. Dlatego tak ważne jest zadbanie o stan jej nawilżenia i to nie tylko od zewnątrz.

W menu przyjaznym dla skóry nie powinno zabraknąć produktów bogatych w kwasy omega-3 i omega-6. Są one najkorzystniejsze dla kondycji naszego naskórka. Wchodzą w skład płaszcza wodno – lipidowego, który tworzy się na naszej skórze jako jej bariera ochronna. Mają też działanie przeciwzapalne, łagodzące i chronią przed promieniowaniem UV. Źródłem kwasów Omega – 3 są tłuste ryby, siemię lniane, orzechy włoskie, olej lniany i rzepakowy. Kwasy Omega – 6 znajdziemy natomiast w pestkach dyni i słonecznika.

 

Zdrowa dawka witamin

Istotnym składnikiem jesiennej diety powinny być także witaminy. Najbardziej przyswajalne są te, zawarte w pożywieniu. Chronią one skórę przed działaniem wolnych rodników i pozytywnie wpływają na jej kondycję. W codziennym menu powinny pojawiać się szczególnie te zawierające witaminę C. Wspiera ona nasz naskórek, zwiększając jego gęstość oraz stymulując syntezę kolagenu, będącego składnikiem skóry nadającym jej elastyczność i odpowiedzialnym za jej nawilżenie. Ponadto witamina C wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran i regeneracji. Jeżeli chcesz utrzymać jej optymalny poziom, pamiętaj o jedzeniu papryki, natki pietruszki, brokułów, a także cytrusów.

Kolejnym istotnym składnikiem naszego menu powinny być produkty bogate w witaminę E. Wpływa ona również na nawilżenie naskórka, zapobiegając jego wysuszaniu, a także chroni zawarty w skórze kolagen przed zniszczeniem. Znaleźć możemy ją w olejach m.in. słonecznikowym, sojowym, a także orzechach, migdałach i zielonych warzywach liściastych.

Nie mnożna zapomnieć o witaminach z grupy A i B. Są one odpowiedzialne za pobudzanie skóry do produkcji kolagenu, zapobiegają stanom zapalnym i łagodzą powstałe już uszkodzenia skóry. Składniki, które ich dostarczają to m.in. masło, jaja, niektóre tłuste ryby, a także produkty pełnoziarniste, liściaste warzywa i mięso.

 

Wewnętrzne wsparcie oparte na naturalnych składnikach

Wsparciem zbilansowanej diety może okazać się dobrze dobrana suplementacja. Wybierając odpowiedni preparat, warto skupić się na jego składzie i sięgać po taki, który zawiera naturalne składniki o udowodnionym naukowo działaniu. DuoLife Collagen to suplement diety przeznaczony dla osób chcących zadbać o elastyczność i sprężystość skóry. Składniki w nim zawarte takie jak kolagen pochodzący ze skór ryb morskich, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne ze skrzypu, pokrzywy i pędów bambusa oraz witamina C, wspierają funkcję barierową skóry, zwiększają jej gęstość i zapobiegają odwodnieniu. Stanowią one wsparcie przed procesami starzenia, spowalniając je, a jednocześnie skutecznie walcząc z wolnymi rodnikami. Ponadto wyciągi roślinne obfitujące w krzemionkę wspomagają włosy i paznokcie, aby były one piękne i mocne. Suplementacja tym płynnym preparatem powinna trwać ok. 3 miesiące, po czym zaleca się zastosowanie 1-2 miesięcy przerwy.

Pamiętaj, że dla utrzymania doskonałej kondycji skóry kluczowa jest nie tylko sama pielęgnacja, ale i zdrowy styl życia. Przygotuj swoją skórę już jesienią na wymagający dla niej okres zimowy i już dziś podejmując odpowiednie kroki, zapewnij sobie „wieczną młodość”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.