Zadbaj o swoje zdrowie w Atrium Copernicus
Już jutro, 1 września br., mieszkańcy Torunia i okolic będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można wykonać m.in. pomiar ciśnienia czy glukozy, zrobić morfologię oraz przebadać słuch. Z badań mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Miasteczko Zdrowia będzie znajdować się przy Atrium Copernicus.
W zdrowym ciele, zdrowy duch – w myśl tej zasady toruńskie centrum handlowe wraz z organizatorem Fundacją Veritas, zapraszają do zadbania o swoje zdrowie. Regularne wykonywanie badań pozwala szybko zareagować na potencjalne zagrożenia i w porę wyeliminować lub załagodzić skutki chorób. Mieszkańcy Torunia i okolic już jutro będą mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych w jednym miejscu.
– Z wielu powodów czasem brakuje nam wszystkim czasu na kompleksowe zadbanie o zdrowie. Profilaktyka ma ogromne znaczenie we wczesnym wykrywaniu schorzeń. Dlatego we współpracy z partnerami i organizatorami wydarzenia stworzyliśmy miejsce, gdzie będzie można szybko i bezpłatnie wykonać wiele badań oraz zasięgnąć fachowej opinii. Projekt Miasteczko Zdrowia jest częścią naszej strategii, której celem jest dbanie o lokalne społeczności, ich zdrowie, a także edukowanie i zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Torunia i okolic do skorzystania z badań i konsultacji - mówi Ewa Machowska, dyrektor centrum handlowego Atrium Copernicus.
Partnerami wydarzenia zostało wiele placówek medycznych z Torunia oferujących szereg różnych badań i usług. Na stoisku Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ w Toruniu będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy oraz zasięgnąć specjalistycznej opinii w zakresie diabetologii. Natomiast, Vitalabo Laboratoria Medyczne oferują dodatkowo analizę składu ciała oraz bezpłatną diagnostykę HCV – AbbVie – czyli jakościowe oznaczenie przeciwciał anty-HCV w surowicy krwi, odpowiadających za wykrywanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Miejska Przychodnia Specjalistyczna wykona także ocenę poziomu tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w organizmie oraz ustali skład BMI pacjenta. Mieszkańcy będą mogli również otrzymać skierowanie na badania krwi wykonywane przez Laboratorium w MPS na lipidogram, morfologię i glukozę. W Miasteczku Zdrowia przy Atrium Copernicus pojawi się także Audikobus, gdzie wykonane zostaną przesiewowe badania słuchu, które umożliwiają określenie stopnia słyszenia wśród pacjentów. Wydarzenie będzie okazją do skonsultowania wyników badań ze specjalistami oraz dedukowania się w zakresie zdrowego odżywiania, m.in. z ekspertami ze stowarzyszenia Zdrowy Toruń. Natomiast, pracownicy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia pomogą założyć profil zaufany, za pomocą którego można logować się do Internetowego Konta Pacjenta.
Chwilę oddechu między badaniami będzie można złapać w strefie chilloutu zorganizowanej przez Fundację Veritas. Pracownicy fundacji chętnie udzielą informacji o tym, w jaki sposób osoby potrzebujące mogą uzyskać ewentualną pomoc, a także będzie okazja do zgłoszenia się do wolontariatu i niesienia pomocy innym.
Miasteczko Zdrowia powstanie na placu zewnętrznym centrum handlowego, tuż obok głównego wejścia od strony ul. Żółkiewskiego . Czynne będzie 1 września br. w godzinach 10.00-15.00. Udział w akcji jest bezpłatny.
Wydarzenie uzyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Torunia. Patronami medialnymi zostali: Rzeczpospolita, Radio Super Nova, Głos Seniora, My 60+, Poradnik Zdrowie, rynekzdrowia.pl, Świat Medycyny, Medonet.
Więcej informacji nt. partnerów oraz zakresu badań można sprawdzić na stronie internetowej wydarzenia - https://www.facebook.com/events/1417567672097146/?active_tab=about.
Więcej informacji: https://atrium-copernicus.pl/.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.