Zadbaj o zdrowie z Atrium Biała!
Przyjdź na bezpłatne badania do Atrium Biała i zadbaj o swoje zdrowie! Już w najbliższą sobotę 13 listopada białostoczanie będą mogli skorzystać z szeregu badań i porad, udzielanych bezpłatnie przez młodych medyków. Wydarzenie odbędzie się w ramach jesiennej akcji „Zdrowie pod kontrolą”, mającej na celu edukację prozdrowotną społeczeństwa i przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.
Do Białegostoku powraca akcja „Zdrowie pod kontrolą”, do której w ostatnich latach zdążyli się już przyzwyczaić mieszkańcy. To ogólnopolskie, edukacyjno-profilaktyczne wydarzenie zainicjowane przez studentów medycyny, które ma na celu kreowanie świadomości społecznej w zakresie zdrowia.
Najbliższa edycja tej akcji odbędzie się już 13 listopada w białostockim centrum Atrium Biała. Do udziału w niej zapraszają mieszkańców, wspólnie z galerią, studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland.
Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki. Tego dnia będą wykonywane pomiary poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, zabiegi EKG czy analizy składu masy ciała. Na miejscu będzie można dowiedzieć się więcej na temat czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz wziąć udział w przeprowadzanych pokazach pierwszej pomocy. W ramach akcji organizowane będą gry i ciekawe zabawy dla najmłodszych, mające na celu oswoić dzieci z kontaktem z przedstawicielami zawodów medycznych.
– W codziennym pędzie brakuje nam często czasu, aby kompleksowo się przebadać. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferując im możliwość skorzystania z bezpłatnych i w pełni profesjonalnych badań oraz porad w naszym centrum. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania studentów medycyny, którzy zorganizowali kolejną edycję akcji „Zdrowie pod kontrolą”. We współpracy z nimi umożliwiamy mieszkańcom profilaktykę, przyczyniając się tym samym do zwiększenia świadomości społecznej na temat dbania o zdrowie– mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.
Współpraca przy organizacji akcji “Zdrowie pod kontrolą” to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.
Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w Atrium Biała odbędzie się 13 listopada w godzinach 10:00-17:00. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie www.atrium-biala.pl
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.