Komunikaty PR

Zadbaj o zdrowie z Atrium Biała!

2023-11-13  |  09:23
Biuro prasowe

Przyjdź na bezpłatne badania do Atrium Biała i zadbaj o swoje zdrowie! W sobotę 18 listopada białostoczanie będą mogli skorzystać z szeregu badań i porad, udzielanych bezpłatnie przez młodych medyków. Wydarzenie odbędzie się w ramach jesiennej akcji „Zdrowie pod kontrolą”, mającej na celu edukację prozdrowotną społeczeństwa i  przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.

 

„Zdrowie pod kontrolą” to ogólnopolski projekt profilaktyczny, organizowany w ramach działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem inicjatywy jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Od wielu lat aktywnie bierze udział w niej Atrium Biała.

 

Najbliższa, jesienna edycja „Zdrowia pod Kontrolą” zaplanowana jest w białostockiej galerii na 18 listopada. Tego dnia będzie można skorzystać bezpłatnie z wielu porad medycznych oraz badań przeprowadzanych przez specjalistów. Podczas akcji realizowane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz wykonywane badanie EKG. Również za darmo będzie można dokonać przeglądu stomatologicznego oraz dowiedzieć się, jak dbać właściwie o higienę jamy ustnej. Swoje stoisko przygotuje także Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Ratownictwa, które zademonstruje, jak prawidłowo wykonywać podstawowe czynności ratujące życie. Dużym zainteresowaniem z pewnością cieszyć się będzie stanowisko wyposażone w specjalną lampę UV, pozwalającą sprawdzić czystość naszych dłoni. Wśród wystawców pojawi się także polski start up, firma MXLabs, twórca specjalnej aplikacji umożliwiającej odczyt parametrów życiowych, m.in. pomiar ciśnienia.

 

Nie zabraknie punktów konsultacyjnych dotyczących m.in. profilaktyki przeciwnowotworowej czy też informacji na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Dostępne będzie również stoisko przy współpracy z Fundacją DKMS, pozwalające na zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku. Na miejscu będzie można też zasięgnąć informacji bezpośrednio u konsultantów z Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w „Szpital Pluszowego Misia”.

 

– W codziennym pędzie brakuje nam często czasu, by gruntownie się przebadać. Dlatego dwa razy do roku wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferując im możliwość skorzystania z bezpłatnych i w pełni profesjonalnych badań oraz porad w naszym centrum. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania studentów medycyny. We współpracy z nimi umożliwiamy mieszkańcom profilaktykę, przyczyniając się tym samym do zwiększenia świadomości społecznej na temat dbania o zdrowie. Nadchodzące sobotnie wydarzenie będzie idealną okazją do tego, by zadbać o swoją kondycję– mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

 

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w Atrium Biała odbędzie się 18 listopada w godzinach 10.00-17.00. Miejscem wydarzenia będzie pasaż naprzeciwko salonu Reserved.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

 

Więcej informacji na stronie https://atrium-biala.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/AtriumBiala.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.