Zbadaj się by mieć pewność

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W najbliższą sobotę (20 listopada) na parkingu Portu Łódź po raz kolejny pojawi się mobilny punkt, w którym wszystkie panie będą mogły wykonać jedno z najdokładniejszych badań piersi – mammografię. Badanie jest bezbolesne i krótkie, umożliwia jednocześnie wykrycie bardzo wczesnych zmian w organizmie i postawienie prawidłowej diagnozy. Nie odkładajmy zdrowia na później!
Profilaktyka i systematyczne badania – to podstawa, jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Okazja by skontrolować kondycję organizmu nadarzy się w sobotę, 20 listopada w Porcie Łódź. Tego dnia na terenie parkingu Centrum (wejście przy Empiku) gościć będzie mammobus, w którym specjaliści w godzinach 10:00 – 17:00 wykonywać będą profilaktyczne badanie piersi. Mammografię bezpłatnie będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie przechodziły takiego badania. Pozostałe panie skorzystają z możliwości wykonania mammografii odpłatnie. Koszt badania to 100 zł. Aby wykonać mammografię w mobilnym punkcie w Porcie Łódź należy wcześniej zapisać się na badanie pod numerem telefonu: 42 254 64 10. Do wykonania mammografii specjaliści szczególnie zachęcają kobiety w wieku powyżej 50 lat, kiedy mocno wzrasta ryzyko pojawienia się zmian. Badanie mammograficzne pozwala wykryć ewentualne zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, jeszcze zanim staną się one jawne klinicznie i od razu zastosować odpowiednie leczenie.
Jak przygotować się do badania? Mammografia jest nieinwazyjna i bezbolesna. Wystarczy wygodnie się ubrać i nie korzystać tego dnia z kosmetyków, które mogą zakłócić diagnostykę, jak np. dezodorant czy talk.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.