Komunikaty PR

Zdrowa skóra jesienią

2023-09-29  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Jesień to czas, który stawia przed nami szereg wyzwań w zakresie pielęgnacji skóry – zarówno tej o standardowych potrzebach, jak tej bardzo wrażliwej lub atopowej. Bez względu na typ cery kluczowe dla efektywności pielęgnacji zawsze są: personalizacja i kompleksowe podejście. Jak to osiągnąć? Sedno tkwi w dostrzeżeniu indywidualnych potrzeb skóry oraz wyborze odpowiedniego klucza do codziennego rytuału. Jesień stanowi doskonały moment na „nowe rozdanie” w pielęgnacji.

Badania pokazują, że niemal dla każdego typu skóry jesień stanowi duże wyzwanie. Cera normalna może po lecie zmagać się z nadmiernym przesuszeniem, a nawet z uczuciem ściągnięcia i nieprzyjemnego dyskomfortu. Eksperci wskazują, że w tym przypadku skuteczne jest włączenie do codziennej rutyny pielęgnacyjnej produktów z kwasem hialuronowym i niacynamidem, które działają silnie nawilżająco.

W przypadku skóry atopowej lub trądzikowej jesień zwykle zwiastuje zaostrzenie dotkliwych objawów choroby. W AZS najbardziej dokuczliwym objawem według pacjentów jest świąd. Tu kluczem do osiągnięcia poprawy jest wspieranie leczenia właściwie dobranymi dermokosmetykami aptecznymi – „emolientami plus”. Oprócz działania nawilżającego i odbudowującego barierę ochronną skóry, zawierają  one również składniki o działaniu przeciwświądowym i przeciwzapalnym. Takim komponentem jest m.in. kwas glicyryzynowy. Na co zwracać uwagę w jesiennej pielęgnacji, radzi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.

Niacynamid i kwas hialuronowy – duet dla nawilżenia

Jak wskazują badania, problem nadmiernej utraty wody dotyczy ok. 15-20 proc. populacji kaukaskiej i tylko w nieznacznej części przypadków związany jest on ze schorzeniami dermatologicznymi.  –Znaczący wpływ na zwiększenie utraty wody ze skóry mają czynniki egzogenne, czyli zewnętrzne. Wiele z nich występuje intensywnie właśnie jesienią – jak częsta zmiana warunków klimatycznych czy wielogodzinne przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Te aspekty mają znaczący wpływ na poziom nawilżenia cerymówi Agnieszka Kowalska. – Niestety, przewlekle utrzymująca się suchość i odwodnienie skóry oraz związana z nią utrata elastyczności mogą sprawiać dyskomfort. Niekiedy pojawiają się nawet: świąd, uczucie ściągnięcia i pieczenia, a nawet łuszczenie skóry i pękanie, które dodatkowo negatywnie wpływają na nasz wygląd. Dlatego kluczowe jest znormalizowanie cery i przywrócenie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia dodaje.

Jak to zrobić? Eksperci podpowiadają, że duet idealny dla nawilżenia zdrowej, ale odwodnionej skóry stanowią niacynamid w połączeniu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w organizmie. Jego cząsteczka „potrafi” związać wodę w ilości nawet do 1000 razy przekraczającej jego masę! – Kwas hialuronowy zapewnia odpowiednie środowisko dla procesów regeneracyjnych skóry, utrzymuje homeostazę przestrzeni pozakomórkowej i jest silnym antyoksydantem. W linii SOLVERX® HYDRO zawarty został właśnie kwas hialuronowy o trzech różnych wielkościach cząsteczek. Dzięki czemu możliwe jest wiązanie wody na różnych poziomach naskórka, co maksymalizuje efektywność nawilżenia – mówi Agnieszka Kowalska.

Niacynamid z kolei jest pochodną witaminy B3 stanowiącą połączenie kwasu nikotynowego i jego amidu… W praktyce to cenna substancja, która uszczelnia barierę hydro-lipidową skóry, zapobiegając utracie wody i wzmacniając właściwości ochronne.  Badania pokazują, że produkty oparte o moc niacynamidu znacząco wpływają na efektywność nawilżenia.

Emolienty plus – wsparcie leczenia skóry atopowej

Grupą szczególnie narażoną na jesienne zaostrzenia dokuczliwych objawów są osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry. Jak podkreślają specjaliści, w przypadku atopii czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatury, sztuczne ogrzewanie czy klimatyzacja dodatkowo, zauważalnie pogarszają stan skóry. – Charakterystyczne dla AZS są naprzemiennie występujące okresy zaostrzenia oraz remisji choroby. Jesień to czas, w którym zauważamy, niestety, zwiększenie występowania dokuczliwych objawów takich jak świąd i nadmierna suchość.  Celem leczenia i pielęgnacji skóry w atopii zawsze jest maksymalne wydłużenie okresów remisji. Klucz do wyciszenia dolegliwości leży w delikatnej, skutecznej i bardzo systematycznej pielęgnacji ciała przy użyciu tzw. emolientów plus. Są to kosmoceutyki, które nawilżają i odbudowują warstwę ochronną skóry, ale także, co niezwykle istotne, zawierają składniki o udokumentowanym działaniu przeciwświądowym oraz przeciwzapalnym – mówi Agnieszka Kowalska.

Emolienty plus zawierają nie tylko cenne składniki nawilżające i poprawiające strukturę zaburzonej bariery skórnej, ale także dodatkowe substancje, które mają udokumentowane działanie przeciwświądowe i przeciwzapalne. Dzięki temu znacznie poprawiają komfort chorych, uśmierzając dokuczliwe objawy atopii. – Składnikami emolientów plus polecanymi do skóry atopowej o bardzo wysokiej skuteczności są kwas glicyryzynowy i olej z czarnuszki. Jak pokazały badania kliniczne przeprowadzone na zlecenie Empire Pharma, odpowiednie proporcje tych składników wykazują wysoką efektywność w redukcji świądu, suchości skóry, wydłużeniu okresów remisji oraz zmniejszeniu nasilenia objawów w okresowych zaostrzeniach, zarówno u dorosłych jak i u dzieci  – powiedziała Agnieszka Kowalska.

Wśród słów kluczowych beauty-jesieni na prowadzenie zdecydowanie wychodzi „nawilżenie”. Jak wskazują kosmetolodzy, niezależnie od rodzaju cery i jej indywidualnych (zmiennych!) potrzeb, zawsze utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w komórkach to podstawa, na której budujemy inne obszary pielęgnacji (np. anti-aging lub walkę z przebarwieniami). Potrzeby zdrowej cery diametralnie różnią się jednak od potrzeb skóry atopowej, dlatego dla maksymalizacji efektywności konieczne jest odpowiednie rozpoznanie i wybór harmonogramu pielęgnacji. To plan na jesień.

 

SOLVERX ATOPIC SKIN +forte Balsam do ciała

Skóra atopowa

 

  • Przywracający komfort skórze atopowej balsam do ciała przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia.
  • Zastosowany w preparacie kwas glicyryzynowy wykazuje silnie właściwości kojące. Łagodzi podrażnienia, stany zapalne skóry oraz swędzenie. Działa antybakteryjnie i skutecznie nawilża.
  • Z kolei olej z czarnuszki zmniejsza nasilenie stanów zapalnych i wspiera proces gojenia się ran.


Produkt przebadany klinicznie:
96% badanych deklaruje łagodzenie swędzenia skóry*
68% badanych stwierdziło, że preparat zapobiega nawrotowi oznak AZS*
80% badanych uważa, że produkt przywraca komfort skórze*
*wg badań klinicznych

Pojemność: 250 ml

Cena: 39,99 zł

 

SOLVERX® HYDRO

Krem do twarzy & baza pod makijaż 2w1 

 

  • Kompozycja wyselekcjonowanych składników.
  • Doskonale i długotrwale nawilża skórę.
  • Jest również idealną bazą pod makijaż.
  • Ogranicza nadmierne odparowywanie wody.
  • Wzmacnia barierę lipidową naskórka.
  • Spowalnia procesy starzenia się skóry.
  • Zwiększa jędrność, sprężystość i elastyczność skóry.
  • Chroni przed wolnymi rodnikami.

Pojemność: 50 ml,

cena: 49,99 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.