Komunikaty PR

Zdrowa skóra jesienią

2023-09-29  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Jesień to czas, który stawia przed nami szereg wyzwań w zakresie pielęgnacji skóry – zarówno tej o standardowych potrzebach, jak tej bardzo wrażliwej lub atopowej. Bez względu na typ cery kluczowe dla efektywności pielęgnacji zawsze są: personalizacja i kompleksowe podejście. Jak to osiągnąć? Sedno tkwi w dostrzeżeniu indywidualnych potrzeb skóry oraz wyborze odpowiedniego klucza do codziennego rytuału. Jesień stanowi doskonały moment na „nowe rozdanie” w pielęgnacji.

Badania pokazują, że niemal dla każdego typu skóry jesień stanowi duże wyzwanie. Cera normalna może po lecie zmagać się z nadmiernym przesuszeniem, a nawet z uczuciem ściągnięcia i nieprzyjemnego dyskomfortu. Eksperci wskazują, że w tym przypadku skuteczne jest włączenie do codziennej rutyny pielęgnacyjnej produktów z kwasem hialuronowym i niacynamidem, które działają silnie nawilżająco.

W przypadku skóry atopowej lub trądzikowej jesień zwykle zwiastuje zaostrzenie dotkliwych objawów choroby. W AZS najbardziej dokuczliwym objawem według pacjentów jest świąd. Tu kluczem do osiągnięcia poprawy jest wspieranie leczenia właściwie dobranymi dermokosmetykami aptecznymi – „emolientami plus”. Oprócz działania nawilżającego i odbudowującego barierę ochronną skóry, zawierają  one również składniki o działaniu przeciwświądowym i przeciwzapalnym. Takim komponentem jest m.in. kwas glicyryzynowy. Na co zwracać uwagę w jesiennej pielęgnacji, radzi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.

Niacynamid i kwas hialuronowy – duet dla nawilżenia

Jak wskazują badania, problem nadmiernej utraty wody dotyczy ok. 15-20 proc. populacji kaukaskiej i tylko w nieznacznej części przypadków związany jest on ze schorzeniami dermatologicznymi.  –Znaczący wpływ na zwiększenie utraty wody ze skóry mają czynniki egzogenne, czyli zewnętrzne. Wiele z nich występuje intensywnie właśnie jesienią – jak częsta zmiana warunków klimatycznych czy wielogodzinne przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Te aspekty mają znaczący wpływ na poziom nawilżenia cerymówi Agnieszka Kowalska. – Niestety, przewlekle utrzymująca się suchość i odwodnienie skóry oraz związana z nią utrata elastyczności mogą sprawiać dyskomfort. Niekiedy pojawiają się nawet: świąd, uczucie ściągnięcia i pieczenia, a nawet łuszczenie skóry i pękanie, które dodatkowo negatywnie wpływają na nasz wygląd. Dlatego kluczowe jest znormalizowanie cery i przywrócenie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia dodaje.

Jak to zrobić? Eksperci podpowiadają, że duet idealny dla nawilżenia zdrowej, ale odwodnionej skóry stanowią niacynamid w połączeniu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w organizmie. Jego cząsteczka „potrafi” związać wodę w ilości nawet do 1000 razy przekraczającej jego masę! – Kwas hialuronowy zapewnia odpowiednie środowisko dla procesów regeneracyjnych skóry, utrzymuje homeostazę przestrzeni pozakomórkowej i jest silnym antyoksydantem. W linii SOLVERX® HYDRO zawarty został właśnie kwas hialuronowy o trzech różnych wielkościach cząsteczek. Dzięki czemu możliwe jest wiązanie wody na różnych poziomach naskórka, co maksymalizuje efektywność nawilżenia – mówi Agnieszka Kowalska.

Niacynamid z kolei jest pochodną witaminy B3 stanowiącą połączenie kwasu nikotynowego i jego amidu… W praktyce to cenna substancja, która uszczelnia barierę hydro-lipidową skóry, zapobiegając utracie wody i wzmacniając właściwości ochronne.  Badania pokazują, że produkty oparte o moc niacynamidu znacząco wpływają na efektywność nawilżenia.

Emolienty plus – wsparcie leczenia skóry atopowej

Grupą szczególnie narażoną na jesienne zaostrzenia dokuczliwych objawów są osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry. Jak podkreślają specjaliści, w przypadku atopii czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatury, sztuczne ogrzewanie czy klimatyzacja dodatkowo, zauważalnie pogarszają stan skóry. – Charakterystyczne dla AZS są naprzemiennie występujące okresy zaostrzenia oraz remisji choroby. Jesień to czas, w którym zauważamy, niestety, zwiększenie występowania dokuczliwych objawów takich jak świąd i nadmierna suchość.  Celem leczenia i pielęgnacji skóry w atopii zawsze jest maksymalne wydłużenie okresów remisji. Klucz do wyciszenia dolegliwości leży w delikatnej, skutecznej i bardzo systematycznej pielęgnacji ciała przy użyciu tzw. emolientów plus. Są to kosmoceutyki, które nawilżają i odbudowują warstwę ochronną skóry, ale także, co niezwykle istotne, zawierają składniki o udokumentowanym działaniu przeciwświądowym oraz przeciwzapalnym – mówi Agnieszka Kowalska.

Emolienty plus zawierają nie tylko cenne składniki nawilżające i poprawiające strukturę zaburzonej bariery skórnej, ale także dodatkowe substancje, które mają udokumentowane działanie przeciwświądowe i przeciwzapalne. Dzięki temu znacznie poprawiają komfort chorych, uśmierzając dokuczliwe objawy atopii. – Składnikami emolientów plus polecanymi do skóry atopowej o bardzo wysokiej skuteczności są kwas glicyryzynowy i olej z czarnuszki. Jak pokazały badania kliniczne przeprowadzone na zlecenie Empire Pharma, odpowiednie proporcje tych składników wykazują wysoką efektywność w redukcji świądu, suchości skóry, wydłużeniu okresów remisji oraz zmniejszeniu nasilenia objawów w okresowych zaostrzeniach, zarówno u dorosłych jak i u dzieci  – powiedziała Agnieszka Kowalska.

Wśród słów kluczowych beauty-jesieni na prowadzenie zdecydowanie wychodzi „nawilżenie”. Jak wskazują kosmetolodzy, niezależnie od rodzaju cery i jej indywidualnych (zmiennych!) potrzeb, zawsze utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w komórkach to podstawa, na której budujemy inne obszary pielęgnacji (np. anti-aging lub walkę z przebarwieniami). Potrzeby zdrowej cery diametralnie różnią się jednak od potrzeb skóry atopowej, dlatego dla maksymalizacji efektywności konieczne jest odpowiednie rozpoznanie i wybór harmonogramu pielęgnacji. To plan na jesień.

 

SOLVERX ATOPIC SKIN +forte Balsam do ciała

Skóra atopowa

 

  • Przywracający komfort skórze atopowej balsam do ciała przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia.
  • Zastosowany w preparacie kwas glicyryzynowy wykazuje silnie właściwości kojące. Łagodzi podrażnienia, stany zapalne skóry oraz swędzenie. Działa antybakteryjnie i skutecznie nawilża.
  • Z kolei olej z czarnuszki zmniejsza nasilenie stanów zapalnych i wspiera proces gojenia się ran.


Produkt przebadany klinicznie:
96% badanych deklaruje łagodzenie swędzenia skóry*
68% badanych stwierdziło, że preparat zapobiega nawrotowi oznak AZS*
80% badanych uważa, że produkt przywraca komfort skórze*
*wg badań klinicznych

Pojemność: 250 ml

Cena: 39,99 zł

 

SOLVERX® HYDRO

Krem do twarzy & baza pod makijaż 2w1 

 

  • Kompozycja wyselekcjonowanych składników.
  • Doskonale i długotrwale nawilża skórę.
  • Jest również idealną bazą pod makijaż.
  • Ogranicza nadmierne odparowywanie wody.
  • Wzmacnia barierę lipidową naskórka.
  • Spowalnia procesy starzenia się skóry.
  • Zwiększa jędrność, sprężystość i elastyczność skóry.
  • Chroni przed wolnymi rodnikami.

Pojemność: 50 ml,

cena: 49,99 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.