Komunikaty PR

Zdrowie intymne każdego dnia

2021-11-17  |  18:30

Jaki powinien być kosmetyk idealny?

 

Higiena intymna musi być nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna. Zachowanie jej odpowiedniego poziomu w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji i podrażnień. Podstawowym krokiem na drodze do zachowania zdrowia intymnego jest utrzymanie prawidłowego pH, które w tym przypadku powinno oscylować w granicach między 3,6 a 4,5. Zaburzenia pH można dość łatwo rozpoznać – towarzyszy im zwykle dyskomfort, swędzenie, pieczenie i nieprzyjemny zapach. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Specjaliści najczęściej wymieniają tu zmiany hormonalne, przyjmowanie niektórych leków (zwłaszcza antybiotykoterapia), nieodpowiedni rodzaj bielizny, ale też mycie zbyt agresywnym kosmetykiem. Dlatego gdy tylko poczujemy, że coś jest nie tak, warto od razu zasięgnąć porady lekarza i wybrać najlepszy produkt do higieny intymnej.

 

Wybierając kosmetyk powinniśmy kierować się oczywiście składem. Najlepiej by był bogaty, ale maksymalnie naturalny i niezbyt długi. Należy również unikać kosmetyków, które mają w składzie  mocne dodatki zapachowe – te nie dość, że mogą podrażniać delikatne okolice, to dodatkowo często wysuszają. Należy unikać również mocno pieniących się produktów, które zawierają alkohol, SLS, pochodne formaldehydu oraz syntetyczne barwniki i konserwanty. Często powodują one uczulenie, a zamiast pomagać, mogą niszczyć naturalną barierę ochronną.

 

Tak więc aby kosmetyk spełniał swoją rolę musi być skuteczny aż 4 obszarach działania. Powinien myć, odświeżać, utrzymywać kwaśnie pH i chronić naturalną mikroflorę.  Jednak czy taki produkt istnieje?

Nasza propozycja!

Doskonałym rozwiązaniem, dla osób poszukujących kosmetyku, który kompleksowo zadba o zdrowie intymne jest odnalezienie takiego, który będzie spełniał wszystkie potrzeby, a jednocześnie nie będzie zaburzał naturalnej mikroflory. Taka jest bezpieczna i aż w 97,8% naturalna pianka DuoLife Beauty Care Aloes Intimate Wash Foam. Jest to delikatny kosmetyk do pielęgnacji okolic intymnych. Wspomaga naturalny mikrobiom skóry, wykazując działanie probiotyczne i prebiotyczne. Dzięki temu wyraźnie wzmacnia barierę ochronną i pozwala zachować komfort oraz zdrowie okolic intymnych. Pianka, jako jedyna na rynku, zawiera komórki macierzyste aloesu, które przywracają skórze równowagę oraz zwiększają barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo pozwala ona utrzymać naturalne pH oraz dba o prawidłową mikroflorę okolic intymnych. Ochronna moc komórek macierzystych z aloesu, które posiadają wielokrotnie silniejsze działanie, niż powszechnie stosowany w kosmetyce wyciąg z aloesu, skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry i czyni ją mniej podatną na podrażnienia i infekcje.

Regularne, proste czynności, właśnie takie jak odpowiednia higiena miejsc intymnych, pozwalają zachować pełnię zdrowia. Tym sposobem nie tylko minimalizuje się ryzyko infekcji, ale również, dzięki odpowiedniej pielęgnacji, można zagwarantować sobie codzienny komfort. Dzieje się tak jedynie pod warunkiem, że do tych ]rytuałów używamy odpowiednich kosmetyków. Przy pielęgnacji miejsc intymnych należy łączyć najnowszą wiedzę medyczną z bogactwem natury. Właśnie takie są produkty od Duolife.

 

Odpowiednie nawilżenie, utrzymanie prawidłowego pH i naturalnej mikroflory, a jednocześnie wsparcie kwasem mlekowym, D-panthenolem, ekstraktem z miodu i komórkami macierzystymi z aloesu to gwarancja zdrowia, bezpieczeństwa i higieny.

 

Warto więc świadomie i odpowiedzialnie podejść do tematu zdrowia intymnego, zwłaszcza że troska o te wrażliwe obszary jest prostsza niż się wydaje. Kluczem do sukcesu jest tu używanie najlepszej jakości kosmetyków. A Ty, wybrałeś już swój kosmetyk do higieny intymnej?

 

Więcej informacji znajdziesz na: myduolife.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.