Komunikaty PR

Zdrowie intymne każdego dnia

2021-11-17  |  18:30

Jaki powinien być kosmetyk idealny?

 

Higiena intymna musi być nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna. Zachowanie jej odpowiedniego poziomu w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji i podrażnień. Podstawowym krokiem na drodze do zachowania zdrowia intymnego jest utrzymanie prawidłowego pH, które w tym przypadku powinno oscylować w granicach między 3,6 a 4,5. Zaburzenia pH można dość łatwo rozpoznać – towarzyszy im zwykle dyskomfort, swędzenie, pieczenie i nieprzyjemny zapach. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Specjaliści najczęściej wymieniają tu zmiany hormonalne, przyjmowanie niektórych leków (zwłaszcza antybiotykoterapia), nieodpowiedni rodzaj bielizny, ale też mycie zbyt agresywnym kosmetykiem. Dlatego gdy tylko poczujemy, że coś jest nie tak, warto od razu zasięgnąć porady lekarza i wybrać najlepszy produkt do higieny intymnej.

 

Wybierając kosmetyk powinniśmy kierować się oczywiście składem. Najlepiej by był bogaty, ale maksymalnie naturalny i niezbyt długi. Należy również unikać kosmetyków, które mają w składzie  mocne dodatki zapachowe – te nie dość, że mogą podrażniać delikatne okolice, to dodatkowo często wysuszają. Należy unikać również mocno pieniących się produktów, które zawierają alkohol, SLS, pochodne formaldehydu oraz syntetyczne barwniki i konserwanty. Często powodują one uczulenie, a zamiast pomagać, mogą niszczyć naturalną barierę ochronną.

 

Tak więc aby kosmetyk spełniał swoją rolę musi być skuteczny aż 4 obszarach działania. Powinien myć, odświeżać, utrzymywać kwaśnie pH i chronić naturalną mikroflorę.  Jednak czy taki produkt istnieje?

Nasza propozycja!

Doskonałym rozwiązaniem, dla osób poszukujących kosmetyku, który kompleksowo zadba o zdrowie intymne jest odnalezienie takiego, który będzie spełniał wszystkie potrzeby, a jednocześnie nie będzie zaburzał naturalnej mikroflory. Taka jest bezpieczna i aż w 97,8% naturalna pianka DuoLife Beauty Care Aloes Intimate Wash Foam. Jest to delikatny kosmetyk do pielęgnacji okolic intymnych. Wspomaga naturalny mikrobiom skóry, wykazując działanie probiotyczne i prebiotyczne. Dzięki temu wyraźnie wzmacnia barierę ochronną i pozwala zachować komfort oraz zdrowie okolic intymnych. Pianka, jako jedyna na rynku, zawiera komórki macierzyste aloesu, które przywracają skórze równowagę oraz zwiększają barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo pozwala ona utrzymać naturalne pH oraz dba o prawidłową mikroflorę okolic intymnych. Ochronna moc komórek macierzystych z aloesu, które posiadają wielokrotnie silniejsze działanie, niż powszechnie stosowany w kosmetyce wyciąg z aloesu, skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry i czyni ją mniej podatną na podrażnienia i infekcje.

Regularne, proste czynności, właśnie takie jak odpowiednia higiena miejsc intymnych, pozwalają zachować pełnię zdrowia. Tym sposobem nie tylko minimalizuje się ryzyko infekcji, ale również, dzięki odpowiedniej pielęgnacji, można zagwarantować sobie codzienny komfort. Dzieje się tak jedynie pod warunkiem, że do tych ]rytuałów używamy odpowiednich kosmetyków. Przy pielęgnacji miejsc intymnych należy łączyć najnowszą wiedzę medyczną z bogactwem natury. Właśnie takie są produkty od Duolife.

 

Odpowiednie nawilżenie, utrzymanie prawidłowego pH i naturalnej mikroflory, a jednocześnie wsparcie kwasem mlekowym, D-panthenolem, ekstraktem z miodu i komórkami macierzystymi z aloesu to gwarancja zdrowia, bezpieczeństwa i higieny.

 

Warto więc świadomie i odpowiedzialnie podejść do tematu zdrowia intymnego, zwłaszcza że troska o te wrażliwe obszary jest prostsza niż się wydaje. Kluczem do sukcesu jest tu używanie najlepszej jakości kosmetyków. A Ty, wybrałeś już swój kosmetyk do higieny intymnej?

 

Więcej informacji znajdziesz na: myduolife.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.