Zdrowie to męska rzecz – galerie Atrium wspierają prozdrowotną akcję
Atrium Poland Real Estate Management partneruje akcji Mosznowładcy, organizowanej przez Fundację Kapitan Światełko. W ramach tego wydarzenia wszyscy chętni panowie mogą wykonać badania pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Dzięki zaangażowaniu Atrium, w tym roku akcja zawitała do nowych lokalizacji.
Już od 2014 roku Fundacja Kapitan Światełko uczy mężczyzn jak dbać o zdrowie organizując kampanię Mosznowładcy – robimy to dla jaj, w ramach której przeprowadzana jest akcja prozdrowotna pod nazwą Zdrowie to męska rzecz. Jest to cykl bezpłatnych wydarzeń z bezbolesnymi, nieinwazyjnymi badaniami USG jąder oraz przesiewowe badania poziomu PSA, markera nowotworu prostaty. Łącznie w ramach poprzednich edycji kampanii przebadano blisko 18.000 mężczyzn diagnozując 130 nowotworów. Dzięki współpracy z centrami handlowymi należącymi do Atrium, w tym roku po raz pierwszy udział w badaniach będą mogli wziąć także mieszkańcy Bydgoszczy i Bytomia.
W akcję Zdrowie to męska rzecz zaangażowały się cztery centra handlowe należące do Atrium: bytomska galeria Atrium Plejada, wrocławska Galeria Dominikańska, CH Focus w Bydgoszczy oraz warszawska Promenada. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów. Ze względu na zwiększone zainteresowanie badaniami, wydłużono czas trwania kampanii do dwóch miesięcy – październik i listopad.
Udział Atrium w kampanii jest efektem realizacji programu Atrium Razem, będącego kluczowym elementem szerszej strategii ESG. Jego celem jest budowanie i umacnianie relacji z mieszkańcami miast, w których znajdują się obiekty spółki, bycie partnerem i dobrym, zaangażowanym sąsiadem, zapewnianie społecznościom ciekawych i wartościowych doświadczeń oraz odpowiadanie na ich lokalne potrzeby.
– Nasze centra handlowe są znaczącymi ośrodkami życia społeczno-towarzyskiego, integralną częścią społeczności, w których działają. Ich wysoka odwiedzalność stanowi olbrzymi potencjał w budowaniu świadomości w ważnych społecznie kwestiach, takich jak profilaktyka nowotworowa. Dlatego chętnie angażujemy się w akcje prozdrowotne, mając świadomość, że badania mogą uratować życie. Warto wykorzystać tę możliwość i wstąpić na badanie po zakupach, przed siłownią czy po prostu będąc w pobliżu – mówi Małgorzata Komarczuk, Group Head of Marketing, Atrium European Real Estate.
Więcej informacji o celach i założeniach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Atrium znajduje się na
stronie: www.aere.com/sustainability/
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.