Zielone zdrowie dla Twoich jelit
Zdrowie ukrywa się w jelitach!
Nie bez powodu mówi się, że jelita to nasz drugi mózg. Tak naprawdę zdrowy układ pokarmowy to klucz do sukcesu, jakim jest zachowanie ogólnej sprawności organizmu. Niestety do lekarzy coraz częściej zgłaszają się pacjenci, którzy skarżą się na ostre bóle żołądka, zaparcia, częstą zgagę. Specjaliści ostrzegają, że z roku na rok średnia wieku pacjentów ulega znacznemu obniżeniu. Wiele z tych problemów to wynik nadmiernego stresu, nieprawidłowej diety oraz obniżenia jakości życia. Brak odpoczynku, nadmierny pośpiech czy jedzenie fast foodów to tylko część grzeszków, z którymi nasze jelita muszą sobie radzić. Wrzody trawienne, czyli miejscowe ubytki w błonie śluzowej, która wyściela wnętrze żołądka czy dwunastnicy, powodując stan zapalny, to choroba, która jeszcze nie tak dawno była kojarzona z ludźmi starszymi. Obecnie dotyka coraz więcej młodych ludzi. Takie uszkodzenia oprócz dolegliwości bólowych, mogą prowadzić do poważnych powikłań, takich jak perforacja przewodu pokarmowego. Dbając o zdrowie jelit, gwarantujemy sobie nie tylko znacznie lepsze samopoczucie, ale również ogólną poprawę stanu zdrowia. Jednak jak je odpowiednio wesprzeć?
Zdrowie jelit – co pomaga, a co szkodzi?
Chcąc dbać o zdrowe jelita, musimy mieć podstawową wiedzę na temat tego, jak wspomóc nasz organizm – co jest wskazane, a czego lepiej unikać, aby sobie nie zaszkodzić. Zdrowy układ pokarmowy wspiera immunologię organizmu, będąc swoistym filtrem, dzięki któremu do organizmu dociera tylko to, co naprawę cenne – witaminy, minerały i wartości odżywcze. Aby zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, powinniśmy stawiać na zachowanie odpowiedniej flory bakteryjnej jelit. Dodatkowo bardzo ważne jest oczyszczenie ich z zalegających w nim toksyn oraz regularne posiłki, składające się w wysokiej jakości produktów. Ich przygotowanie także ma znaczenie - najlepiej, aby nie były poddawane agresywnej obróbce. Zawsze lepiej jest wybrać produkty surowe, duszone i gotowane niż smażone w głębokim tłuszczu. Należy także unikać fast foodów, chemicznych dodatków do żywności, gazowanych i słodzonych napojów. Niestety wszystko to narusza naszą błonę śluzową, często doprowadzając do jej stanu zapalnego. Tym, co nie sprzyja zdrowiu jelit, jest również nadużywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, czyli popularnego ibuprofenu czy ketoprofenu, ale także kwasu acetylosalicylowego. Jeśli na co dzień jest nam trudno restrykcyjnie przestrzegać wszystkich wskazówek, które wesprą procesy trawienne, warto zacząć od małych kroków – wykluczenie fastfoodów i ograniczenie chemii w codziennym życiu to będzie doskonały początek. Warto także wspomóc się suplementami diety stworzonymi z myślą o naszym zdrowiu.
DuoLife Chlorofil – naturalnie zdrowe jelita
Wyjątkowa kompozycja w pełni naturalnych składników zawarta w DuoLife Chlorofil pozwala oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn. Naturalny chlorofil alkalizuje środowisko wewnętrzne organizmu. Zapobiega mnożeniu się drobnoustrojów i grzybów, wzmacnia system immunologiczny, wiąże i eliminuje metale ciężkie, a także – poprzez oddziaływanie zbliżone do probiotyku – wspomaga regenerację i rekonwalescencję organizmu narażonego na długotrwały stres lub inne obciążenia.
Chlorofilina pobudza eliminację potencjalnie szkodliwych toksyn i karcinogenów z organizmu, opóźnia procesy utleniania komórkowego, zapobiega przedwczesnemu starzeniu i eliminuje wolne rodniki. Wzmacnia immunologię organizmu, optymalizuje i utrzymuje dobry stan zdrowia. Dzięki zawartości miedzi, która jak żelazo doskonale transportuje tlen, cząsteczki chlorofiliny są w stanie podróżować po całym organizmie, zawdzięczając swojej budowie zbliżonej do cząsteczki hemu znajdującego się w naszej krwi, nazywana jest nawet „zieloną krwią”.
Jęczmień uznawany jest za doskonałe źródło rozpuszczalnego błonnika pokarmowego. Dodatkowo ma silne właściwości przeciwutleniające, a dzięki bogactwu witamin i składników mineralnych pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.
Lucerna jest niezastąpionym źródłem białka, dzięki czemu wzmacnia, w naturalny sposób oczyszcza i przyspiesza regenerację organizmu.
Olejek miętowy od setek lat jest znany i stosowany jako doskonały środek antyseptyczny. Oznacza to, że wyjątkowo skutecznie wspomaga oczyszczanie organizmu, niszcząc drobnoustroje zagrażające sprawnemu funkcjonowaniu układu immunologicznego. Ponadto pomaga w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej.
Chlorella jest najbogatszym znanym obecnie źródłem chlorofilu. Dzięki temu, że jest wyjątkowo bogata w aminokwasy, witaminy i minerały, których koncentracja jest znacznie wyższa niż u roślin lądowych, należy do grupy „superfoods”. Skutecznie pomaga pozbyć się z organizmu toksyn, metali ciężkich oraz chemikaliów.
Innowacyjne połączenie naturalnych składników zawartych w DuoLife Chlorofil nie zawiera żadnych konserwantów oraz wzmacniaczy smaku. Biologicznie czynne składniki tego produktu gwarantują najwyższą jakość i zwiększoną przyswajalność. To dzięki nim DuoLife Chlorofil jest produktem, który pozwoli zachować zdrowe jelita, a nawet zapomnieć o już istniejących dolegliwościach ze strony układu pokarmowego.
Więcej informacji na myduolife.com
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.