Zimowe smaki na Jarmarku w Porcie Łódź

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do Portu Łódź wraca Jarmark Produktów Regionalnych. Najbliższa edycja festiwalu tradycyjnych lokalnych smaków rozpocznie się w Centrum w środę 3 lutego i potrwa do soboty 6 lutego. Stoiska wystawców zlokalizowane będą obok sklepu Media Markt.
Zdrowe, smaczne i bez sztucznych polepszaczy – takie produkty spożywcze znaleźć można na Jarmarku w Porcie Łódź organizowanym cyklicznie przez Centrum i lokalnych producentów żywności. Przez najbliższe cztery dni (3 – 6 luty) obok sklepu Media Markt pojawią się wystawcy, od których zakupimy pyszny chleb wypiekany na naturalnym zakwasie, miody z lokalnych pasiek oraz przyprawy. Na Jarmarku Produktów Regionalnych nie zabraknie oczywiście producentów z ofertą wędlin i ryb wędzonych tradycyjnymi metodami. Dostępne będą również sery oraz suszone owoce.
Jarmark będzie czynny w godzinach otwarcia Portu Łódź, tj. od 10:00 do 21:00. Mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów oraz wystawców przypominamy, że na terenie Portu Łódź należy zakrywać nos i usta. Nie dotykamy produktów dostępnych na stoiskach wystawców i zachowujemy dystans od innych osób na minimum 1,5 metra. Po wejściu do Portu Łódź warto także skorzystać z dystrybutora płynu do dezynfekcji rąk. Są one zlokalizowane przy każdym wejściu do Centrum.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.