Komunikaty PR

Zrób sobie przerwę – dlaczego dieta w korpo jest must do?

2020-10-15  |  01:00

Stres

Pierwszym znakiem ostrzegawczym jest wszechobecny stres. Stereotyp korporacji, jako miejsca, które nierzadko przyczynia się do strużek potu tuż za skronią lub wiecznie zaciskającego się krawatu (choć wcale go nie dotykaliście) ma pokrycie w faktach. Wszechobecny pęd ku wynikom, a także – o czym później – bardzo specyficzna hierarchia w strukturach, mogą być początkiem niekoniecznie pożądanych skutków ubocznych. 

Począwszy od sztandarowego wypalenia, czyli ogólnego osłabienia organizmu (zarówno psychicznego, jak i fizycznego), poprzez nadciśnienie, a skończywszy na miażdżycy. Co jeść, aby zmniejszyć stres? Na pierwszy rzut powinniśmy wziąć węglowodany złożone, które przyczynią się do skoku serotoniny. Czołowi reprezentanci? Pełnoziarniste pieczywo, makaron razowy, brązowy ryż. Co w menu? Najprostsza będzie owsianka. 

Hierarchia

Wcześniej wspominany stres dopełnia bardzo specyficzna hierarchia. Szef działu, starszy asystent menadżera, zastępca kierownika ds. wszelakich… Nie trzeba wyjaśniać, że struktury wielu korporacji są niepokojącym odpowiednikiem klocków Jenga, - gdy jeden element naruszy „pięterko” wieży, cała konstrukcja runie. Jak przeciwdziałać takim kataklizmom z poziomu pracownika XYZ?

Wbrew pozorom, krzywych spojrzeń ze strony korpo-naczelników można uniknąć nieco innym podejściem do tego „wiecznie złego” szefa. Warto przełożonego poczęstować pistacjami (obniżają ciśnienie), mieszanką orzechów (cieszą się sporą zawartością witaminy B), a także… jabłkiem. „Rekreacyjne” chrupanie rozluźnia mięśnie twarzy, syci i jest o wiele zdrowszą alternatywą od popołudniowego wyjścia na papierosa – a integruje w bardzo podobnym stopniu. 

Nadgodziny

Jednak największą zmorą pracowników korporacji jest zostawanie po godzinach. Gdy znajomi z innych działów przystawiają już karty do czytników punkt 17:00, niektórzy muszą dokończyć jeden raport, drugi, trzeci, piąty… Wtedy też nakładają się na siebie wcześniejsze bolączki – szef jest nieco bardziej purpurowy, niż zazwyczaj, a koszula coraz ściślej opatula plecy. Za oknem jeszcze ciemniej, a powieki niczym słońce – chylą się ku zachodowi. Czy w takich momentach dieta może nieco złagodzić koszmar nadgodzin? 

Po pierwsze – warto nabrać energii. W tej kategorii przodują orzechy, a także czarna czekolada, jajka oraz herbaty i wszelkiego rodzaju soki owocowe. Warto postawić na banany oraz ostatnio królujące w jadłospisie awokado. Tajemniczy składnik? Wyciszająca przerwa. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.