Komunikaty PR

Zwiększ komfort swojego życia poprzez lepszy komfort widzenia

2023-04-04  |  01:00
Biuro prasowe

Zwiększ komfort swojego życia poprzez lepszy komfort widzenia

Współcześnie optometria rozwija się w bardzo intensywnym tempie, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze diagnozowanie problemów ze wzrokiem. Dobór nowoczesnych rozwiązań wynikających z potrzeb wzrokowych oraz komfortu funkcjonowania będącego następstwem zmieniającego się stylu życia stają się nową perspektywą dla optometrii na całym świecie, a przede wszystkim w Polsce. Na temat misji zawodu optometrysty rozmawiamy z Olafem Tabaczyńskim, ekspertem w tej dziedzinie, a także stylistą opraw okularowych.

Nie ma wątpliwości, że dzięki pracy optometrystów wiele osób może korzystać z optymalnego widzenia i cieszyć się lepszą jakością życia. Proszę powiedzieć jaka jest misja wykonywanego przez Pana zawodu?

Moją misją jest dzielenie się wiedzą, umiejętnościami oraz spostrzeżeniami. Wraz ze swoim zespołem dokładamy wszelkich starań, aby każdego z naszych pacjentów/klientów traktować indywidualnie
w bardzo komfortowych, kameralnych warunkach. Ta forma obsługi pacjentów/klientów bardzo się sprawdza i znajduje ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających nas, w naszym salonie optycznym. Wybierając oprawki i soczewki dla klientów kierujemy się ich potrzebami wzrokowymi, jak i lifestylem, życiem zawodowym, wizerunkiem, kolorystyką, kształtem twarzy, profilami bocznymi i górnymi. Zależnych przy doborze okularów jest bardzo dużo, stąd każda usługa jest bardzo spersonalizowana.  Zmierzamy do popularyzacji naszej wiedzy, stąd prowadzimy szkolenia z zakresu stylizacji opraw okularowych, gdzie program został stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia. Publikujemy specjalistyczną wiedzę na łamach najważniejszych czasopism branżowych. Bierzemy czynny udział w konferencjach optycznych. Nasze zainteresowania przekierowujemy, szukając nowych rozwiązań na przyszłość, dotyczących cyrkularności procesów produkcyjnych. Naszą misją, jest pomagać, wspierać i przewidywać rozwój, podając jak najlepsze rozwiązania dla zwiększenia komfortu życia poprzez komfort widzenia. 

Łączy Pan dwa zawody – optometrysty oraz stylisty opraw okularowych. Czy te dwie profesje się przenikają?

Zespolenie tych dwóch aspektów wydaje się bardzo naturalnym procesem. Jak pokazuje wiedza naukowa oraz praktyka w salonie - niezwykle istotna dla zbierania doświadczeń jest świadomość, że okulary i soczewka, to dwa niezależne obszary.

Soczewka w oprawach jest konstrukcją, którą trzeba poznać i odpowiednio zadedykować naszemu pacjentowi. Konstrukcja soczewki w jej rozpoznaniu i zaprojektowaniu pozwala nam dobrze widzieć, natomiast najlepiej wykonana soczewka może nie sprostać naszym oczekiwaniom. Dlatego też, zadaniem specjalisty jest odpowiednie dobranie elementów, tak aby zminimalizować możliwość dyskomfortu. Niezmiernie ważne jest to, aby łączyć wiedzę z dwóch dziedzin i korzystać z niej, w taki sposób, aby na najwyższym poziomie pomagać klientom.

Okulary są coraz częściej postrzegane jako element garderoby. Jakie są preferencje Polaków dotyczące mody okularowej?

Polacy coraz częściej sięgają po odważne okulary, które stają się częścią ich wizerunku. Z moich obserwacji wynika, że pierwsze okulary są bardziej zachowawcze. Natomiast trzecia lub czwarta oprawa stanowi już bardzo ważny aspekt dopełnienia wizerunku danej osoby, wspiera jej styl.

Bardzo ważne jest indywidualne podejście do potrzeb wzrokowych i do stylu życia. Jedni z nas więcej czasu spędzają przed komputerem, a inni przebywają na zewnątrz. Wpływ na dobór mają czynniki takie jak: praca na większych dystansach i odległościach. Proporcje naszego funkcjonowania są zdywersyfikowane, stąd potrzeby wzrokowe powinny być zaspakajane w kontekście indywidualnym.

Proszę powiedzieć, jakie zatem są obecnie potrzeby rynku w dziedzinie optometrii?

Potrzeby występują na wszystkich szczeblach rynku optycznego na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Polska coraz bardziej przybliża się do pewnych specyfik związanych ze zmianami społecznymi w Europie. Wydarzeniem, które niewątpliwie miało wpływ na zmiany zachodzące w Polsce była pandemia COVID-19. Po pandemii odnotowano wzrost krótkowzroczności, przede wszystkim u osób młodych. Z badań wynika, że do 2050 roku co druga młoda osoba będzie potrzebowała okularów.

Optometrysta jest zawodem niezwykle potrzebnym, wspierającym i dającym możliwość rozwiązań optycznych dla młodego pokolenia. Nasza misja, to wspieranie całego rynku poprzez badania optometryczne i dzielenie się wiedzą z zakresu stylizacji opraw okularowych. Korelacja jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczeństwa.

Więcej informacji na: https://olaftabaczynski.com/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.