Komunikaty PR

Zero waste home. Dlaczego warto kupować meble z płyty drewnopochodnej.

2021-10-22  |  01:00
Biuro prasowe

Meble z litego drewna to współczesny luksus, nie tylko z uwagi na cenę tego surowca, ale również dlatego, że niektóre gatunki mają ograniczone zasoby. Alternatywą są meble z płyty drewnopochodnej. To popularny materiał, który charakteryzuje się trwałością i pozwala na realizację nawet najbardziej kreatywnych pomysłów aranżacyjnych. W ofercie firmy Pfleiderer, która od lat zajmuje się produkcją m.in. płyt drewnopochodnych znajdziemy szeroki wachlarz produktów ułatwiających nam wymarzoną aranżację wnętrza. Jednym z nich jest kolekcja Mood Stories, będącą bazą różnorodnych dekorów, wiernie odwzorowujących naturalne materiały tj. drewno czy kamień. Znajdziemy tu również modne dekory jednobarwne i ciekawe wzory kreatywne. Aby dopasowanie ich do aranżacji wnętrza było łatwiejsze, zostały one podzielone na 10 nastrojów, a w każdym z nich znajduje się kilka gotowych, doskonale skomponowanych zestawów dekorów. Kolekcja Mood Stories jako jedna z pierwszych na rynku została zaprojektowana tak, aby każdy z nas mógł sięgnąć do gotowych i idealnie pasujących do siebie kompozycji dekorów, kierując się nastrojem jaki chcemy stworzyć we wnętrzu. Dekory z kolekcji możemy ze sobą dowolnie miksować, ale również potraktować jak gotowy szablon. Bazą kolekcji jest trwała i funkcjonalna płyta drewnopochodna, która doskonale sprawdza się w produkcji mebli kuchennych, pokojowych, młodzieżowych, zabudów itp.

Meble z płyty – co to takiego?

Wiemy już, że płyta drewnopochodna jest alternatywą dla litego drewna, jednak co właściwie oznacza termin „meble z płyty” i z czego ta płyta jest wykonana? Czy faktycznie jest ona ekologiczna? Zdecydowanie tak, ponieważ produkcja płyt drewnopochodnych w dużym stopniu jest oparta na surowcu z recyklingu. Oznacza to, że do ich produkcji wykorzystuje się w większości drewno poużytkowe, pochodzące ze starych mebli lub zniszczonych palet, jak również poprodukcyjne surowce z tartaków. Taka technologia produkcji pozwala dać drugie życie niepotrzebnym, wyrzuconym już przedmiotom, ale też wykorzystać dodatkowo surowiec odpadowy. Ważnym aspektem w produkcji płyt drewnopochodnych są również certyfikaty, tj. FSC czy PEFC, które gwarantują, że pozyskane drewno pochodzi z certyfikowanych obszarów leśnych. Certyfikaty mają na celu sprawdzenie czy działania firmy są faktycznie zgodne z kryteriami zrównoważonego rozwoju. Wybierając płytę drewnopochodną Pfleiderer, nie tylko dbamy o cenne zasoby naturalne, ale również samym sobie dajemy pewność, że nasze meble nie są wyprodukowane z drewna pochodzącego z nielegalnych wylesień oraz wyrębów lub modyfikowanego genetycznie.

Na ratunek drzewom

Z 265 gatunków drzew występujących w Europie aż 58 proc. jest zagrożonych, z czego 15 proc. - w stopniu krytycznym, praktycznie na progu wyginięcia (źródło: raport Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody). To oznacza, że niektórych z nich nie będzie dane zobaczyć przyszłym pokoleniom. Do zagrożenia przyczyniają się nie tylko postępujące zmiany klimatyczne, ale również niekontrolowane wycinki, czy inwazyjne gatunki szkodników. Dlatego zamiast kupować naturalny surowiec, którego zasoby są na wyczerpaniu lub ograniczone, możemy wybrać laminowaną płytę drewnopochodną z dekorem, który wiernie odwzorowuje prawdziwe drewno i z powodzeniem może imitować jego szczególnie rzadkie gatunki. Dekory w kolekcji Mood Stories wzorowane są nie tylko na popularnych gatunkach drewna, ale i na unikalnych, będących pod ochroną czy trudno dostępnych. Do wyboru mamy ponad sto różnych dekorów inspirowanych naturalnym drewnem.  Kolekcja Mood Stories daje nam wyjątkową wartość dodaną – możliwość ochrony zagrożonych gatunków drzew, jak również zmniejszania śladu węglowego związanego z transportem drewna z odległych krajów. Co więcej, wiele z dekorów oferowanych przez Pfleiderer charakteryzuje się ponadczasowym wzornictwem. Ten aspekt także ma ogromne znaczenie w kontekście ekologii, ponieważ wybieramy produkt, który jest trwały i będzie doskonale prezentował się przez wiele lat, niezależnie od zmieniających się trendów.

Urządzając mieszkanie zdecydowanie warto myśleć szerszymi kategoriami. To, jakie wybory będziemy podejmować dziś, ma wpływ na świat, w którym będą żyły przyszłe pokolenia. Dlatego chcąc pozytywnie oddziaływać na nasze środowisko, należy wprowadzać zmiany w swoim najbliższym otoczeniu – kupować mniej i robić przemyślane zakupy, wybierać produkty wysokiej jakości, które posłużą nam na długo, jak również nie wyrzucać pochopnie rzeczy, lecz je np. odnawiać. To od nas zależy, czy pozwolimy przyszłym pokoleniom cieszyć się urokami natury i zachować jej zasoby, tak bardzo przecież potrzebne do życia.

Wybór materiału, z którego wykonane są meble ma duże znaczenie. Decydując się na meble wykonane z materiałów oferowanych przez firmę Pfleiderer, wspieramy recykling, życie zgodne z ideą zero waste oraz dbamy o zasoby naturalne, które są na wyczerpaniu.

Więcej interesujących informacji na https://www.pfleiderer.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Domoteka śledzi najnowsze trendy Biuro prasowe
2024-04-26 | 11:10

Domoteka śledzi najnowsze trendy

W ostatnią niedzielę zakończyły się targi Salone del Mobile 2024 – wielkie święto designu i bezsprzecznie najistotniejsze międzynarodowe wydarzenie
Dom Futuro – przepis na przyjazne biuro
2024-04-26 | 01:00

Futuro – przepis na przyjazne biuro

Jak wynika ze statystyk, czas jaki spędzamy przy biurku podczas pracy i nauki, a także podczas grania i surfowania po sieci, z roku na rok jest coraz dłuższy. A przecież siedząca postawa
Dom Schody, które wyglądają na lekkie jak piórko!
2024-04-25 | 15:35

Schody, które wyglądają na lekkie jak piórko!

                 Choć są zbudowane z ciężkich betonowych stopni, wydają się niesłychanie lekkie, tak jakby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.