Ziarnko prawdy w kultowych produkcjach – emisja „Serialowych klasyków w TNT”
Epickie serialowe opowieści pozwalają widzom śledzić zmieniające się losy bohaterów, a ich tworzenie to wysiłek wielu filmowych profesjonalistów. Aby wykreować wciągającą historię, potrzeba też wiarygodnego scenariusza, który może zawierać ziarnko prawdy: jak produkcje z cyklu „Serialowe klasyki w TNT”. Kolejne odcinki legendarnych seriali już od 3 maja na antenie stacji.
Bob Crane zagrał na perkusji w „Zuchach Hogana”
Satyryczna forma nie musi być odklejona od rzeczywistości. Dowodem na to jest serial „Zuchy Hogana”. Opowiada o dowódcy niemieckiego obozu, regularnie wykpiwanym przez grupę amerykańskich szpiegów. Produkcja została wypełniona gagami i absurdalnymi żartami. Co istotne, wpływ na kształt serialu miały osoby, które same doświadczyły tragicznych wydarzeń podczas II wojny światowej. Aktorzy odgrywający niemieckich żołnierzy byli pochodzenia żydowskiego. Podczas przyjmowania roli postawili jeden warunek: dowódca obozu, Niemiec Klink, nie może wygrać w serialowych przepychankach.
W proces produkcji mocno zaangażował się także Bob Crane, tytułowy Hogan. Aktor był pasjonatem perkusistą już od 11 roku życia. W produkcji emitowanej w TNT postanowił sam odegrać na bębnach popularną melodię z serialu.
Wszechstronnie uzdolniony „Strażnik Teksasu”
Muzycznego talentu nie brakowało też Chuckowi Norrisowi, który zaśpiewał główny motyw znany z czołówki, czyli piosenkę „Eyes of the Ranger”. Jej pierwszą wersję stworzył muzyk Tirk Wilder.
Historia Strażnika Teksasu, będąca sednem fabuły, była podobna do życiorysu gwiazdy. Norris, tak jak bohater, jest połowicznie rdzennym Amerykaninem. Zainspirowało go to nie tylko do udziału w produkcji, ale także napisania książki-autobiografii, w której zawiera anegdoty nie tylko z prywatnego życia, ale również dotyczące produkcji emitowanej na antenie TNT.
Prawdziwe miasteczko Walnut Grove w „Domku na prerii”
Autobiograficzna książka Laury Ingalls Wilder zainspirowała powstanie serialu „Domek na prerii”. Ta opowieść o rodzinnych i przyjacielskich relacjach w małym amerykańskim miasteczku szybko podbiła serca widzów – stacja NBC wyprodukowała 8 sezonów.
Miasteczko Walnut Grove to nazwa miejscowości w stanie Minnesota. Jego serialowa wersja zniknęła po ostatnim dniu zamknięcia planu, kiedy producenci postanowili wysadzić scenografię w powietrze i zamknąć produkcję z hukiem.
Rodzina twórczyni serialu jako postaci w „Doktor Quinn”
Choć postaci w świecie Doktor Quinn są fikcyjne, zostały stworzone na podstawie prawdziwych krewnych producentki Beth Sullivan i otrzymały imiona tych osób. Jane Seymour początkowo wahała się przed przyjęciem głównej roli, ale po latach przyznała, że było to jedno z najciekawszych doświadczeń w jej aktorskiej karierze. Opowieść o losach silnej i niezależnej lekarki przyciągała przed ekrany widzów przez lata, a twórcy starali się poruszać realne problemy jak choroby dzieci czy śmierć bliskich.
Kolejne odcinki „Serialowych klasyków w TNT”
Podczas majowej emisji doktor Quinn dokona przełomowej rzeczy: będzie pierwszą kobietą, która dołączy do amerykańskiego stowarzyszenia medycznego American Medical Society. Natomiast mieszkańcy z serialu „Domek na prerii” odkryją nieznaną wcześniej maszynę do nagrywania głosów – dziewczynki Ingallów i Olesonów wykorzystają ją w rywalizacji o serce chłopca. Strażnik Teksasu schwyci mafiosów, którzy piorą brudne pieniądze w kasynie, a bohaterowie z obozu Stalag 13 zorganizują turniej bokserski, aby odwrócić uwagę od tajemniczego planu Hogana.
Plan emisji nowych odcinków od poniedziałku 3 maja:
Pon.– pt., godz. 07:00 i 07:30 – „Zuchy Hogana”
Pon.– pt., godz. 12:00 i 12:55 – „Domek na prerii”
Pon.– pt., godz. 13:55 i 14:55 – „Doktor Quinn”
Pon.– pt., godz. 16:50 i 17:45 – „Strażnik Teksasu”
O TNT
TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu”czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.
Biuro prasowe
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
PR.Turner.Polska@turner.com
Emila Rybak
Marketing & PR
emila.rybak@warnermedia.com
+48 512 027 201
Joanna Hała
PR Manager | dotrelations
joanna.hala@dotrelations.pl
+48 690 995 770
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.