Komunikaty PR

Zimowe szaleństwo w Centrum Praskim Koneser. Atrakcje na ferie czekają!

2023-02-09  |  11:30

Warsztaty iluzji, nauka malowania z prawdziwym mistrzem – Józefem Wilkoniem, wystawy czy klimatyczne lodowisko. To wszystko dostępne będzie podczas ferii zimowych w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Moc atrakcji czeka nie tylko na najmłodszych, ale także na ich rodziców i opiekunów. Cześć z wydarzeń jest bezpłatna, ale trzeba się spieszyć – obowiązują zapisy!

Po kilku miesiącach wytężonej nauki czas na upragnioną przerwę. W tym roku dzieci i młodzież z Mazowsza musieli uzbroić się w cierpliwość, by doczekać się dwutygodniowego odpoczynku od szkoły. Ich okienko międzysemestralne, podobnie jak koleżanek i kolegów z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego, przypada w ostatniej turze, od 13 do 26 lutego.

Dla osób wypoczywających w Warszawie – czy to mieszkańców stolicy, czy odwiedzających – wiele atrakcji przygotowało, jak co roku, Centrum Praskie Koneser. Codziennie na dzieci i młodzież czeka „Praska Ślizgawka”. To nieodłączny element scenerii zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser podczas zimy. Na szczęście piruety skutecznie rozgrzeją każdego – zwłaszcza że do dyspozycji małych i dużych łyżwiarzy jest tafla o powierzchni niemal 350 m2. Lodowisko jest otwarte codziennie w godzinach 8.45-22.00. Jedna sesja trwa 75 minut.  

Centrum Praskie Koneser i będący jego sercem ogólnodostępny plac Konesera już kolejny rok z rzędu stają się scenerią doskonałej, zimowej zabawy. A co najważniejsze, również zdrowej. Kręcenie piruetów to bowiem doskonały sposób na ruch podczas chłodnych dni oraz niezbędną dawkę ruchu. Warto zauważyć, że jazda na łyżwach to też świetna okazja do wspólnego wypadu, w gronie całej rodziny czy przyjaciół –  Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.

Wstęp na lodowisko to koszt 7 zł (za 75 minut). Tyle trzeba też zapłacić za wypożyczenie łyżew. Specjalna oferta czeka na klientów Centrum Praskiego Koneser – ci, po okazaniu paragonu na minimum 20 złotych z bieżącego dnia – korzystają zarówno z lodowiska, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). Darmowe wejście także dla dzieci do 10. roku życia pod opieką dorosłego: w dni powszednie w godz. 10:15-14:30 oraz podczas ferii zimowych (13-17 lutego oraz 20-24 lutego 2023 r.).

Rozrywka nie tylko na powietrzu

Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznych ferii oferuje również wiele wydarzeń, dzięki którym dzieci i młodzież mogą doskonalić swoje umiejętności. Najmłodsi pasję do malarstwa będą mogli rozwinąć podczas warsztatów z Józefem Wilkoniem (18 lutego, dwie grupy: 15.00-16.30; 17.00-18.30, przestrzeń Warsztat, wydarzenie płatne, obowiązują zapisy). To światowej sławy malarz i ilustrator, autor rysunków między innymi do kultowej „Księgi Dżungli” Rudyarda Kiplinga. Oprócz tego, od poniedziałku do piątku, bezpłatne zajęcia malarskie dla dzieci (5-11 lat, godz. 12.00-12.45) i młodzieży (11-16 lat, godz. 13.00-14.00) poprowadzi Mariusz Ołowski (obowiązują zapisy). Jednocześnie w Centrum Praskim Koneser na specjalnej wystawie prezentowane będą prace obu artystów i nauczycieli (ale to niejedyna ekspozycja, która dostępna jest Koneserze – szczegóły w afiszu!)

Wyjątkowe atrakcje podczas ferii przygotowało też Magic Mind Museum. W tym niepowtarzalnym muzeum iluzji od 13 do 26 lutego działać będzie Akademia Magii. Tam można między innymi nauczyć się sztuczek, którymi będzie można popisać się podczas zabawy z przyjaciółmi. W weekendy natomiast (przez cały luty) na rodziny czeka Zaczarowana Scena, czyli dziecięcy teatr wyobraźni. Bilety dostępne są na magicmindmuseum.pl bądź na miejscu, w Magic Mind Museum.

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilu na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP

Już po raz dziesiąty młodzi entuzjaści nauk ścisłych i przyrodniczych spędzili część swoich wakacji na realizowaniu marzeń i rozwijaniu pasji. W połowie lipca 50
Dziecko Tylko ok. 17% dzieci w Polsce uprawia sport. Jak odmienić ten trend?
2024-08-07 | 04:00

Tylko ok. 17% dzieci w Polsce uprawia sport. Jak odmienić ten trend?

W międzynarodowym badaniu Global Matrix 4.0 dotyczącym aktywności dzieci i młodzieży Polska nie ma się czym pochwalić. W kategorii ogólnej aktywności fizycznej osiągnęliśmy
Dziecko Za mało porcji zbóż w diecie polskich dzieci, pełne ziarno zbyt rzadko na ich ta
2024-08-02 | 11:58

Za mało porcji zbóż w diecie polskich dzieci, pełne ziarno zbyt rzadko na ich ta

W codziennym jadłospisie najmłodszych brakuje produktów zbożowych – spożywają je w niewystarczającej ilości, a na dodatek jedzą za mało posiłków z pełnego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.