Komunikaty PR

Zostań wolonariuszem Brave Kid

2020-08-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Brave Kids pożegnały się z Przedmieściem Oławskim pełnym ekspresji pokazem. Teraz przeniosą się na Złotniki, by i tam wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Przygodę z tegoroczną edycją zakończą na niepowtarzalnym festiwalu, w którym wezmą udział dzieci z całej Polski. Do jego organizacji potrzebni są wolontariusze. Zapisy trwają!

Brave Kids wystąpiły w Centrum na Przedmieściu w pokazie będącym zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów artystycznych. Trzydziestka młodych mieszkańców Wrocławia zaprezentowała spektakl z pogranicza pantomimy i tańca. – Oglądało się to z wielką przyjemnością. Dzieci uwolniły na scenie niesamowitą energię i emocje w ekspresyjnym wyrazie wzajemnej współpracy połączonej ze spontanicznością. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona – ocenia Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.

Teraz Złotniki

Po Przedmieściu Oławskim i Ołbinie teraz pora na Złotniki. Bezpłatne warsztaty twórcze rozpoczną się tam 17 sierpnia i potrwają do 28 sierpnia. Także w ich trakcie powstanie finałowy pokaz, który uczestniczy przygotują pod okiem profesjonalnych instruktorów.
Tegoroczna edycja Brave Kids udowadnia, że idea projektu jest uniwersalna. W trudnym czasie dajemy dzieciom przestrzeń do wzmacniania poczucia własnej wartości, do przełamywania wewnętrznych ograniczeń, do współpracy, wzajemnej pomocy, a przede wszystkim do bezpiecznego spotkania i spędzenia czasu z rówieśnikami w kreatywny i wartościowy sposób – wymienia Iwona Frydryszak. Zajęcia na Złotnikach organizowane są z nieocenioną pomocą Złotnickiego Centrum Spotkań. Na Przedmieściu Oławskim i Ołbinie pomagały: Stowarzyszenie Żółty Parasol – Ołbin i Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych  Przedmieście.

Ideą tego wyjątkowego projektu artystyczno-edukacyjnego jest spotkanie i różnorodność – w tym roku odkrywana na poziomie lokalnym. Nowa formuła sprawdza się znakomicie w całej

Polsce. Niezmiennie opiera się na modelu „dzieci uczą dzieci”. – Chodzi o poznanie zupełnie nowego sposobu współpracy. Staramy się wydobyć talent i potencjał poszczególnych uczestników, którzy przekonują się, że ich zdolności są pożyteczne dla innych. Co więcej stają się częścią dzieła sztuki. Budują jednak nie tylko spektakl, ale relacje, co w tych niepewnych czasach jest szalenie istotne – mówi Mary Sadowska, producentka wielkiego finału Brave Kids.

Wolontariusze potrzebni na finał

Znana we wrocławskim świecie performance Mary Sadowska, nomen omen jedna z reżyserek ceremonii zamknięcia ESK 2016, jest współtwórcą programu wielkiego finału tegorocznej edycji trwającego projektu. „Brave Kids pod Wrocławskim niebem” to jednodniowy festiwal (29 sierpnia), podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów Brave z Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa, Przemyśla i Wałbrzycha. Wydarzenia rozegrają się na kilkunastu scenach we wszystkich dzielnicach Wrocławia. Do organizacji tego przedsięwzięcia potrzebna jest pomoc wolontariuszy. – Tego dnia chcemy, by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski. Można nam pomóc przy tworzeniu tego radosnego wydarzenia, które zrodziło się z wielkiego serca wrocławskich organizacji – zaprasza Mary Sadowska.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia przez formularz dostępny TUTAJ. Jedynym warunkiem jest ukończenie 16. roku życia.

Uznanie na całym świecie

Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:30

Jak wykorzystać wakacje, aby mądrze wspierać umiejętności nastolatka, który marz

Jeśli twój nastolatek marzy o studiach zagranicznych, wakacje to dobry czas, aby mu w tym pomóc. Wcale nie chodzi o siedzenie z nosem w podręcznikach,
Dziecko Moc atrakcji w Porcie Łódź
2024-06-26 | 12:40

Moc atrakcji w Porcie Łódź

Finał Maratonu Zabawy, wspólne oglądanie meczów Euro 2024 w Strefie Kibica oraz „Dobranocka”, czyli kolejna edycja TME Polówka, podczas której
Dziecko Jak przygotować się do porodu – 5 cennych rad
2024-06-24 | 19:00

Jak przygotować się do porodu – 5 cennych rad

Choć do tego niezwykłego momentu jest dużo czasu na przygotowania, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć je jak najwcześniej. Ważne jest nie tylko skompletowanie wyprawki czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.