Komunikaty PR

Zwiastun serialu dokumentalnego ‘Human to Human’ o losach ukraińskich uchodźców

2022-11-24  |  08:00

‘Human to Human’ to seria 10 mini-filmów dokumentalnych, skupiających się na losach uchodźców z Ukrainy i Polakach – wolontariuszach, aktywistach i zwykłych ludziach, którzy wspierają ich już od wielu miesięcy. W produkcję zaangażowali się uznani twórcy filmów dokumentalnych, a jeden z odcinków wyreżyserował Paweł Deląg. Produkcja ‘Human to Human’ trafi na Viaplay już 24 listopada – zarówno w Polsce jak i we wszystkich pozostałych krajach, na których platforma jest dostępna. Zobacz zwiastun produkcji.

Człowiek człowiekowi nadzieją

Seria filmów dokumentalnych ‘Human to Human’ skupia się nie tylko na dramatycznych losach osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy, ale również pokazuje emocje, radości i trudności z jakimi muszą się mierzyć pomagający im Polacy. Produkcja wykracza daleko poza ramy najczęstszych przekazów medialnych, przedstawiających działania zbrojne na froncie i tragedię cywili. ‘Human to Human’ wyławia z tłumu pojedynczych ludzi, ukazując przeżycia uchodźców z perspektywy ludzi, którzy choć wywodzą się z innego kraju, pozostają nam niezmiennie bliscy. Równie istotne miejsce w serii mini-dokumentów zajmują Polacy – od wolontariuszy z organizacji ‘Zupa na granicę’ przez parę, która pod swój dach przyjęła czwórkę rodzeństwa po mężczyznę, który pomagał wywozić zwierzęta ze strefy konfliktu.

 

Produkcja dostępna w 11 krajach

Już w czwartek 24 listopada seria mini-dokumentów ‘Human to Human’ będzie miała swoją premierę za pośrednictwem platformy Viaplay nie tylko w Polsce, ale również w 10 innych krajach europejskich. W ten sposób również widzowie z krajów, do których nie dotarło tak wielu uchodźców jak do Polski, będą mieli możliwość unikalnego wglądu w losy pojedynczych osób uciekających przed wojną oraz wolontariuszy z Polski, którzy pospieszyli im na pomoc. ‘Human to Human’ przywraca wiarę w ludzi i pokazuje bohaterów naszych czasów, którzy poświęcają czas, energię i własne pieniądze, by bezinteresownie wspierać ludzi w potrzebie. To swojego rodzaju lekcja człowieczeństwa, która na długo zapadnie w pamięć wszystkim widzom.

 

 

Produkcja

Pomysłodawcą produkcji jest laureat Krakowskiego Festiwalu Filmowego Kacper Lisowski, który stworzył również kilka odcinków ‘Human to Human’. Serię realizuje Paprika Studios, należąca do Viaplay Studios, a producentem serii z ramienia firmy jest Kristoffer Rus. Szefową produkcji jest Agnieszka Knysak-Sandecka, a za produkcję liniową odpowiada Karolina Kajdanowicz. Produkcję nadzorowała producentka wykonawcza Viaplay na Polskę Barbara Wiśniewska-Grzesiak. Za reżyserię odcinków odpowiadają: Kacper Lisowski, Zuzanna Solakiewicz, Krystyna Wałajtys-Łonisk i Paweł Deląg.

Dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny ‘Human to Human’ będzie dostępny od 24 listopada wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film 15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV! Biuro prasowe
2024-08-11 | 09:00

15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV!

Już od poniedziałku 2 września na antenę Romance TV powraca wyczekiwany serial „Górscy ratownicy! W 15. sezonie na fanów czekają nowe wyzwania jakich podjąć muszą się
Film WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie
2024-08-08 | 10:00

WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie

W dniach od 1 do 7 sierpnia, we wsi Wilkowisko i jej okolicach, studenci Szkoły Filmowej z Łodzi realizowali swój najnowszy projekt. Film, który opowiada historię młodej
Film STRZELIŁAM DO ANDY’EGO WARHOLA – ZAWIŁA HISTORIA RADYKALNEJ FEMINISTKI I PISARKI
2024-08-05 | 01:00

STRZELIŁAM DO ANDY’EGO WARHOLA – ZAWIŁA HISTORIA RADYKALNEJ FEMINISTKI I PISARKI

6 sierpnia obchodzimy 96. urodziny Andy’ego Warhola - sławnego artysty, jednego z głównych i najważniejszych przedstawicieli pop-artu. Jego dzieła takie jak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.