Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami
Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad wyprowadza psa w awaryjnej sytuacji, a po powrocie pojawia się pytanie - jak się odwdzięczyć? Kampania „Koniec z długami”, stworzona przez polski startup Petsy, zachęca do zmiany tego schematu i promuje nowoczesne, profesjonalne podejście do opieki nad zwierzętami - bez niezręczności i emocjonalnych zobowiązań.
Zamiast przysługi – usługa
Jeszcze niedawno petsitting kojarzył się z luksusem zarezerwowanym dla nielicznych. Dziś staje się wygodnym i dostępnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że ich pupil trafi w odpowiednie ręce, bez konieczności angażowania rodziny czy przyjaciół.
- Naszą kampanię stworzyliśmy z myślą o osobach, które chcą zapewnić swoim zwierzakom najlepszą i w pełni profesjonalną opiekę, nie obciążając przy tym innych - mówi Michał Wojewoda, CEO Petsy. - Nawet drobna przysługa potrafi przerodzić się w emocjonalne zobowiązanie. Chcemy zaproponować alternatywę: bezpieczną opiekę petsitterów opartą na jasnych zasadach, bez niezręczności i bez długów - dodaje Wojewoda.
Zamiana przysługi na usługę to nie tylko większy komfort, to także gwarancja jakości. Petsitterzy współpracujący z Petsy to zweryfikowane osoby z doświadczeniem, które wiedzą, jak zadbać o potrzeby zwierzaka - od codziennej rutyny, przez zabawę, po zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Tego nie zawsze są w stanie zagwarantować zapracowani bliscy, nawet jeśli bardzo się starają.
Dobro mnoży się dalej. Pomoc dla schronisk
Integralną częścią kampanii jest też wsparcie dla zwierząt w schroniskach. 1% dochodu z każdego zlecenia zrealizowanego przez platformę trafia na zakup karmy dla podopiecznych Schroniska w Korabiewicach.
- Zależy nam, by ta pomoc miała szerszy wymiar. Dlatego każda decyzja o opiece nad pupilem przez Petsy to nie tylko wygoda dla właściciela, ale też realne wsparcie dla zwierząt, które wciąż czekają na swój dom - podkreśla Michał Wojewoda.
Nowy standard. Bez presji i bez długów
Kampania „Koniec z długami” potrwa do końca wakacji i ma promować podejście, w którym petsitting przestaje być luksusem, a staje się codziennym, profesjonalnym rozwiązaniem - tak samo oczywistym jak catering dietetyczny, sprzątanie czy opiekunka do dziecka. To także wstęp do rozmowy o tym, czym dziś jest współczesna odpowiedzialność za zwierzę. To nie tylko karmienie i spacery. To nie ciągła obecność. To świadomość, że czasem najlepsze, co możemy zrobić, to poprosić o pomoc - i wybrać opiekę, która naprawdę odpowiada na potrzeby pupila.
Źródło informacji: Petsy

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Gwiazdka z nieba dla bezdomnych zwierząt – Psi Targ vol. 8 w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.