Zwycięzcy konkursu #TakToWidzę wyłonieni
Z końcem października marka Canon wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego #TakToWidzę skierowanego do przedstawicieli generacji „Z”. To już trzecie, po „Can catch this” i „Przypnij się do akcji”, przedsięwzięcie koncentrujące się na młodych i przekonujące, że produkty Canon są kierowane nie tylko do profesjonalistów, ale także sprawdzą się w rękach każdego fana fotografii, niezależnie od poziomu zaawansowania.
Ideą przyświecającą akcji było pokazanie świata w ujęciu pokolenia „Zetek” i poznanie punktu widzenia młodego pokolenia. W ciągu zaledwie 3 tygodni zebrano 1 650 zgłoszeń konkursowych, a głosy na fotografie oddało 33 456 osób.
– Różnorodność, autentyczność i kreatywność – to słowa idealnie oddające charakter nadesłanych prac. Liczba zgłoszeń, które otrzymaliśmy jest imponująca. Cieszę się, że mieliśmy wyjątkową okazję, aby zobaczyć, co przyciąga uwagę młodego pokolenia. Co wzbudza ciekawość, zachwyca, wywołuje emocje. To naprawdę niezwykłe doświadczenie – komentuje Zuzanna Schӧn, Dyrektorka Marketingu Canon Polska.
W jury konkursu zasiedli: popularyzatorka wiedzy, youtuberka i blogerka, Kasia Gandor, filmowiec, fotograf i ambasador Canon, Piotr Małecki oraz połowa podróżniczego duetu Gdzie Bądź, Piotr Jurkowski. Każde z nich na co dzień działa na innym polu, dlatego indywidualne podejście do oceny prac nie było zaskoczeniem.
Zwycięskie zdjęcie ma potężny ładunek emocjonalny - dotyka ważnego i aktualnego problemu jakim jest zanieczyszczenie środowiska, a jednocześnie niesie spokój poprzez wiodącą rolę żaglówki na pierwszym planie. – skomentował Piotr Jurkowski (Gdzie bądź).
O wyborze zdjęć zadecydowały ich świetna kompozycja, światło i w niektórych przypadkach, wyczucie chwili. Selekcja nie był łatwa, było wiele zdjęć zgłoszonych do konkursu, które mnie autentycznie ujęły. – dodaje Piotr Małecki.
- Zależało mi na wyróżnieniu i nagrodzeniu fotografii nieoczywistych, które poza tym, że są po prostu dobrymi zdjęciami, niosą też drugą warstwę znaczeń, nieoczywistych symboli i pól do interpretacji. Założeniem konkursu było opowiadanie o rzeczach istotnych, bliskich sercu i moim zdaniem udało nam się stworzyć galerię będącą przekrojem ważnych współczesnych spraw, np. współistnienia człowieka z przyrodą oraz relacji z innymi ludźmi - powiedziała Kasia Gandor.
Canon przygotował dla laureatów konkursu #TakToWidzę nagrody, które umożliwią im dalszy rozwój pasji. Autor najlepszego zdjęcia otrzymał stypendium artystyczne, o wartości 10 000 złotych, dla dwóch pozostałych laureatów przewidziano nagrody rzeczowe w postaci aparatów kompaktowych Canon. Oprócz tego, wyłoniono także dwie prace, które w ramach wyróżnienia, wraz ze zwycięskimi zdjęciami, wezmą udział w ogólnokrajowej kampanii reklamowej.
Zwycięskie fotografie możemy oglądać na nośnikach outdoorowych w całej Polsce od 16 listopada.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.