Komunikaty PR

3 pomysły na domowe śniadania z bakaliami w roli głównej

2020-05-08  |  11:26

Według dietetyków śniadanie uznawane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Powinien on pokrywać około 20 - 30% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dorosłego człowieka (dziennie zapotrzebowanie u kobiet: 1600 – 2000 kcal; u mężczyzn: 2400 – 3000 kcal). Pominięcie go może spowodować rozdrażnienie w ciągu dnia, problemy z koncentracją a w perspektywie długoterminowej - skłonność do otyłości. Co więc warto jadać od rana, aby mieć siłę i energię na cały dzień? Podpowiadamy!

 

Na śniadania zwykle rekomenduje się produkty pełnoziarniste. Te, które są źródłem błonnika, czyli np. płatki owsiane, żytnie czy gryczane. To dzięki niem odczuwamy sytość. Są też bogate w węglowodany złożone, które długo uwalniają się do krwi i dzięki temu stopniowo dostarczają energii. Owsianki można wykonać na bazie wody, mleka krowiego lub roślinnego. Warto do nich dodawać owoce, a także orzechy czy nasiona. Warto postawić w tym przypadku na tzw. mixy śniadaniowe.

 

So Yummy – czyli owsianka na mleku

Połączenie płatków owsianych z mlekiem, pozwoli na lepsze wykorzystanie białka znajdującego się w zbożach. Do tego duetu, warto dodać świeże owoce, garść orzechów oraz mix śniadaniowy So Yummy. Poniżej przepis.


Składniki: 
250 ml mleka minimum 1,5%  
10 łyżek płatków owsianych
1 mała gruszka
1 łyżeczka kakao
10 g orzechów włoskich Chandler Bakal Naturalnie
1 opakowanie So Yummy mix śniadaniowy Bakal (suszone wiśnie, chipsy bananowe, ziarna słonecznika, rodzynki sułtańskie)

Przygotowanie:
W rondlu podgrzać mleko i dodać płatki. Mieszać, aby płatki się nie przypaliły, nie doprowadzać do wrzenia. Zdjąć owsiankę z ognia i następnie dodać kakao. Wszystko wymieszać. Orzechy posiekać, a gruszkę pokroić na małe kawałki i dodać do owsianki. Delikatnie wymieszać. Posypać całość mixem śniadaniowym So Yummy.

 

So Tasty – czyli owsianka na mleku migdałowym

Owsianka przygotowana na bazie mleka migdałowego, będzie idealnym śniadaniem dla osób unikających laktozy.

Składniki: 
250 ml mleka migdałowego niesłodzonego
10 łyżek płatków
10 g suszonej żurawiny Bakal Naturalnie
1 opakowanie So Tasty mix śniadaniowy Bakal (ananas kandyzowany, papaja kandyzowana, chipsy kokosowe, migdały blanszowane w płatkach)

Przygotowanie:
Płatki owsiane zalać ciepłą wodą i odstawić na około 20 minut. Następnie odcedzić je i zalać mlekiem migdałowym, dodać żurawinę i posypać całość mixem śniadaniowym So Tasty.

 

So Niceee – czyli owsianka na wodzie

Owsianka na wodzie to pomysł na śniadanie, które można przygotować nawet dzień wcześniej! Dedykowana tym zabieganym od rana. Po przebudzeniu więc wystarczy lekko podgrzać, wcześniej przygotowane płatki i dodać odpowiednie składniki.

Składniki: 
10 łyżeczek płatków owsianych.
Należy je namoczyć w ziemnej wodzie i odstawić na noc.
1 łyżeczka miodu
1 średni, dojrzały banan
szczypta cynamonu
1 opakowanie So Niceee mix śniadaniowy Bakal (rodzynki sułtańskie, migdały blanszowane słupki, orzechy arachidowe prażone, żurawina suszona, nasiona chia)

Przygotowanie:
Uprzednio namoczone płatki owsiane lekko podgrzać. Jeśli „wypiły” większość wody, podczas podgrzewania, należy jej odrobinę dolać. Pokroić banana. Do ciepłej owsianki dodać miód, cynamon, banana oraz mix śniadaniowy So Niceee. Delikatnie wymieszać.

Odpowiednio skomponowane śniadanie, pozwoli na rozpoczęcie dnia z dużą dawką witalności. To także sygnał dla naszego organizmu, że to już czas na pobudkę i trzeba zacząć działać na pełnych obrotach.  


Mixy śniadaniowe są dostępne na stronie: https://bakalsklep.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy
Żywienie Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2
2024-06-28 | 10:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Żywienie Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?
2024-06-25 | 23:20

Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?

Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.