Komunikaty PR

4 pomysły na lekkie dania z nowalijek

2023-04-20  |  11:00
Biuro prasowe

Wiosna zawitała na dobre, a wraz z nią pierwsze sezonowe warzywa i owoce. Świeże, chrupiące i bogate w wartości odżywcze nowalijki zachęcają do gotowania. Lokalny Rolnik dzieli się inspiracjami na lekkie, niskokaloryczne dania idealne na wiosnę.

Od śniadania, przez lunch, na kolacji skończywszy – po zimie i okresie świątecznym chętnie modyfikujemy menu, by zadbać o figurę i dobre samopoczucie. Sprzyja temu pojawienie się na straganach nowalijek, które nie tylko wprowadzają nieco koloru do kuchni, ale są także cennym źródłem witamin i składników mineralnych. Eksperci wirtualnego targu Lokalny Rolnik komponują jadłospis na wiosnę ze świeżymi warzywami w roli głównej.

Na śniadanie twarożek ze szczypiorkiem

O poranku, gdy czasu jest zawsze mało, sprawdzą się ekspresowe rozwiązania. Na śniadanie zamiast klasycznej kanapki z plastrem szynki i żółtego sera postaw na twarożek ze szczypiorem. Rozgnieć twaróg, zmieszaj z jogurtem naturalnym i posiekanym szczypiorkiem, dopraw szczyptą soli i pieprzu. Smak wzbogacisz, dodając ulubione kiełki.

Sałatka nicejska z rzodkiewką

Na drugie śniadanie lub brunch sprawdzi się sałatka nicejska w nieco odmienionej wersji, ponieważ wzbogacona o rzodkiewkę. Do miski włóż umytą, drobno porwaną sałatę, odsączonego tuńczyka, pomidorki koktajlowe, czarne oliwki i jajko na twardo pokrojone w ćwiartki. Całość polej sosem musztardowym, a na koniec dodaj pokrojoną w plasterki rzodkiewkę.

Chłodnik z botwiny

Zarówno korzeń, łodygę, jak i liście młodego buraka można z powodzeniem wykorzystać w kuchni. Pęczek botwinki przyda się do przygotowania chłodnika, który nadaje wiośnie wyjątkowego smaku. Do wywaru dodaj obrane, pokrojone w kawałki buraki, po 5 minutach posiekane liście oraz łodygi, a następnie kilka łyżek octu dla zachowania koloru i dopraw. Do ostudzonego bulionu dodaj kefir. To idealna propozycja na ciepły dzień. Chcesz mieć pewność, że wiosenne plony, których używasz do gotowania, pochodzą od zaufanych wytwórców, rosną w naturalnych warunkach, bez udziału pestycydów i sztucznych nawozów? Zaloguj się na www.lokalnyrolnik.pl i poznaj ofertę od dostawców zlokalizowanych blisko Ciebie. Na wirtualnym targu Lokalny Rolnik kupisz nie tylko warzywa i owoce, ale także wiejskie jaja, nabiał o czystej etykiecie, rzemieślnicze wędliny i mięso oraz gotowe dania obiadowe.

Tarta warzywna

Szczypior, botwinka, szparagi, pomidory – wraz z kolejno pojawiającymi się w warzywniakach nowalijkami możesz urozmaicać smak tarty. Chrupiący spód w połączeniu z serowym farszem i sezonowymi bohaterami sprawdzi się jako zarówno propozycja na obiad, jak i kolację. W wersji fit zamiast śmietany możesz wykorzystać roztrzepane jajka. Tarta warzywna idealnie komponuje się z sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego. Smacznego!

***

LokalnyRolnik.pl to Wirtualny Targ Prawdziwego Jedzenia. Daje możliwość łatwego i wygodnego zakupu rzemieślniczych wyrobów, a także owoców i warzyw od rolników i sadowników. Platforma oferuje zdrowe jedzenie z zaufanego źródła, w cenach zbliżonych do sklepowych. Lokalny Rolnik zachęca do życia w zgodzie z przepisem na zrównoważony świat – harmonią między zdrowym społeczeństwem, prosperującymi społecznościami lokalnymi oraz czystą planetą.

Platforma współpracuje z ponad 120 rolnikami i wytwórcami z całej Polski, którzy w każdym tygodniu aktualizują swoją ofertę na internetowym targu. Zaufani dostawcy oferują ponad 3 500 produktów z czystą etykietą, m.in. warzywa i owoce z ekologicznych upraw, wiejskie jaja i nabiał, mięso, wędliny i ryby z małych hodowli, przetwory, tradycyjne wyroby piekarnicze i cukiernicze. Zakupy dostarczane są w całej Polsce, a dodatkowo we Wrocławiu, w Krakowie, na Śląsku i w Warszawie można je zamówić bez kosztów dostawy i odebrać w jednym z Punktów Odbioru.

Więcej informacji dostępnych jest na www.lokalnyrolnik.pl, www.facebook.pl/lokalnyrolnikpl oraz www.instagram.com/lokalnyrolnik

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił
Żywienie Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!
2024-07-03 | 15:00

Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!

Spotkanie z ulubionymi postaciami z kultowych animacji, światowej klasy pokazy oraz pięć niezwykłych krain – to tylko część atrakcji jakie czekają na zwycięzcę loterii „Mus
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.