Komunikaty PR

4 pomysły na lekkie dania z nowalijek

2023-04-20  |  11:00
Biuro prasowe

Wiosna zawitała na dobre, a wraz z nią pierwsze sezonowe warzywa i owoce. Świeże, chrupiące i bogate w wartości odżywcze nowalijki zachęcają do gotowania. Lokalny Rolnik dzieli się inspiracjami na lekkie, niskokaloryczne dania idealne na wiosnę.

Od śniadania, przez lunch, na kolacji skończywszy – po zimie i okresie świątecznym chętnie modyfikujemy menu, by zadbać o figurę i dobre samopoczucie. Sprzyja temu pojawienie się na straganach nowalijek, które nie tylko wprowadzają nieco koloru do kuchni, ale są także cennym źródłem witamin i składników mineralnych. Eksperci wirtualnego targu Lokalny Rolnik komponują jadłospis na wiosnę ze świeżymi warzywami w roli głównej.

Na śniadanie twarożek ze szczypiorkiem

O poranku, gdy czasu jest zawsze mało, sprawdzą się ekspresowe rozwiązania. Na śniadanie zamiast klasycznej kanapki z plastrem szynki i żółtego sera postaw na twarożek ze szczypiorem. Rozgnieć twaróg, zmieszaj z jogurtem naturalnym i posiekanym szczypiorkiem, dopraw szczyptą soli i pieprzu. Smak wzbogacisz, dodając ulubione kiełki.

Sałatka nicejska z rzodkiewką

Na drugie śniadanie lub brunch sprawdzi się sałatka nicejska w nieco odmienionej wersji, ponieważ wzbogacona o rzodkiewkę. Do miski włóż umytą, drobno porwaną sałatę, odsączonego tuńczyka, pomidorki koktajlowe, czarne oliwki i jajko na twardo pokrojone w ćwiartki. Całość polej sosem musztardowym, a na koniec dodaj pokrojoną w plasterki rzodkiewkę.

Chłodnik z botwiny

Zarówno korzeń, łodygę, jak i liście młodego buraka można z powodzeniem wykorzystać w kuchni. Pęczek botwinki przyda się do przygotowania chłodnika, który nadaje wiośnie wyjątkowego smaku. Do wywaru dodaj obrane, pokrojone w kawałki buraki, po 5 minutach posiekane liście oraz łodygi, a następnie kilka łyżek octu dla zachowania koloru i dopraw. Do ostudzonego bulionu dodaj kefir. To idealna propozycja na ciepły dzień. Chcesz mieć pewność, że wiosenne plony, których używasz do gotowania, pochodzą od zaufanych wytwórców, rosną w naturalnych warunkach, bez udziału pestycydów i sztucznych nawozów? Zaloguj się na www.lokalnyrolnik.pl i poznaj ofertę od dostawców zlokalizowanych blisko Ciebie. Na wirtualnym targu Lokalny Rolnik kupisz nie tylko warzywa i owoce, ale także wiejskie jaja, nabiał o czystej etykiecie, rzemieślnicze wędliny i mięso oraz gotowe dania obiadowe.

Tarta warzywna

Szczypior, botwinka, szparagi, pomidory – wraz z kolejno pojawiającymi się w warzywniakach nowalijkami możesz urozmaicać smak tarty. Chrupiący spód w połączeniu z serowym farszem i sezonowymi bohaterami sprawdzi się jako zarówno propozycja na obiad, jak i kolację. W wersji fit zamiast śmietany możesz wykorzystać roztrzepane jajka. Tarta warzywna idealnie komponuje się z sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego. Smacznego!

***

LokalnyRolnik.pl to Wirtualny Targ Prawdziwego Jedzenia. Daje możliwość łatwego i wygodnego zakupu rzemieślniczych wyrobów, a także owoców i warzyw od rolników i sadowników. Platforma oferuje zdrowe jedzenie z zaufanego źródła, w cenach zbliżonych do sklepowych. Lokalny Rolnik zachęca do życia w zgodzie z przepisem na zrównoważony świat – harmonią między zdrowym społeczeństwem, prosperującymi społecznościami lokalnymi oraz czystą planetą.

Platforma współpracuje z ponad 120 rolnikami i wytwórcami z całej Polski, którzy w każdym tygodniu aktualizują swoją ofertę na internetowym targu. Zaufani dostawcy oferują ponad 3 500 produktów z czystą etykietą, m.in. warzywa i owoce z ekologicznych upraw, wiejskie jaja i nabiał, mięso, wędliny i ryby z małych hodowli, przetwory, tradycyjne wyroby piekarnicze i cukiernicze. Zakupy dostarczane są w całej Polsce, a dodatkowo we Wrocławiu, w Krakowie, na Śląsku i w Warszawie można je zamówić bez kosztów dostawy i odebrać w jednym z Punktów Odbioru.

Więcej informacji dostępnych jest na www.lokalnyrolnik.pl, www.facebook.pl/lokalnyrolnikpl oraz www.instagram.com/lokalnyrolnik

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.