Komunikaty PR

5 powodów, dla których warto jeść suszone śliwki

2020-09-26  |  10:56

Suszone śliwki są doskonałym składnikem codziennej diety. Za sprawą poliflenoli zapobiegają nowotoworom i miażdżycy. Stanowią bogate źródło błonnika, który zapobiega wchłanianiu się cholesterolu i daje uczucie sytości. Posiadają witaminę A, wpływającą na kondycje włosówipaznokci. Ponadto mają delikatnie słodki smak, który zaspokaja podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Na zdrowie

Suszone śliwki mają w swoim składzie polifenole, które wpływają na działania antyoksydacyjne. Oznacza to, że chronią komórki przed chorobami układu krążenia oraz nowotworami. Dzięki witaminom K i C, ich spożywanie pomaga w walce z pękającymi naczynkami, poprawia gęstość kości oraz zapobiega szybkiemu starzeniu się skóry. 

Na dobrą pracę układu pokarmowego

Warto wspomnieć, że suszone śliwki wspomagają pracę układu pokarmowego, a to za sprawą wysokiej zawartości błonnika. To on stymuluje produkcję śliny, co przekłada się na lepsze trawienie. Choć to nie wszystko. Składnik ten wpływa również na redukcję poziomu cholesterolu i jest bardzo dobry na zaparcia.

Na urodę

Suszone śliwki wspaniale działają na wygląd skóry – wygładzają ją
i wyrównują jej koloryt. Są też źródłem witaminy A, która doskonale wpływa na kondycję włosów i paznokci.

Na odchudzanie

Jak się okazuje suszone śliwki, mimo swojej wysokiej kaloryczności, wspomagają również odchudzanie. Zjedzenie kilku owoców pozwoli poczuć sytość na dłuższy czas, tym samym hamując potrzebę podjadania.  Dodatkowo, zawarte w nich pektyny sprawiają, że organizm wolniej przyswaja cukier, a tym samym spala więcej tłuszczu.

Na lepszy humor

Mawia się, że suszone śliwki poprawiają humor. Być może to za sprawą ich doskonałego, delikatnie słodkiego smaku. Dlatego też, warto je często dodawaćdo wielu dań np. do ciast i deserów czy potraw wytrwanych. Przyrządza się z nich również pyszne napoje w postaci koktajli i kompotu.

Suszone śliwki to niezbędny składnik diety. Dziennie zaleca się, aby zjadać ich około trzech, czterech – zarówno w postaci samodzielnej przekąski, jak i jako składnik potrawi przekąsek.

 Suszone śliwki dostępne są na stronie: bakalsklep.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy
Żywienie Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2
2024-06-28 | 10:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Żywienie Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?
2024-06-25 | 23:20

Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?

Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.