Komunikaty PR

7 nawyków, które zmienią Twoje życie na lepsze!

2024-02-26  |  02:00
Biuro prasowe

Chcesz osiągnąć sukces, a może zależy Ci, aby mieć lepszą jakość życia? Nie stanie się tak, tylko dlatego, że 1 stycznia zapisałeś cele na 2024 rok w nowym kalendarzu. To, co jest niezbędne w utrzymaniu postanowień, to wypracowanie dobrych nawyków. Przedstawiamy siedem codziennych nawyków, które warto rozwijać, aby zwiększyć swoją szansę na sukces! Wypróbuj te, które przemawiają do Ciebie najbardziej, a kto wie, może już wkrótce odczujesz pierwsze efekty.

 

1. Dobrze zacznij dzień!

To, co robisz rano i jak wykorzystujesz poranek, ma w dużym stopniu wpływ na to, jak będzie wyglądała dalsza część Twojego dnia. Dlatego po przebudzeniu, zamiast scrollować smartfon i przeglądać media społecznościowe, postaw na poranek w stylu slow. 10 minut czytania książki, 5 minut zapisywania myśli w kalendarzu, kolejne 10 minut poświęć na rozciąganie lub ćwiczenia oddechowe, a do tego pół godziny porannej przebieżki. Taki schemat uwolni Twoją głowę od pracy i sprawi, że poranek stanie się lepszy!

2. Zjedz śniadanie!

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powód? Jest prosty, to nie tylko paliwo na resztę doby, ale przede wszystkim lepsze skupienie i osiąganie lepszych wyników. Staraj się wybierać lekkostrawne opcje bogate w tłuszcze, białko i węglowodany, np. jajecznicę z pełnoziarnistym tostem, wędzonym łososiem i awokado. Dobrym pomysłem może być przyrządzenie sobie odżywczego koktajlu np. ready to drink od Huel, który dostarczy odpowiednio zbilansowanych 26 najważniejszych składników odżywczych i witamin do sprawnego funkcjonowania organizmu.

3. Wejdź w tryb treningowy.

Wycisz się przed treningiem, odetnij od wszelkich rozpraszaczy i mentalnie staraj się wejść w tryb treningowy. Nie spiesz się - spokojnie rozpakuj torbę treningową i wybierz ulubioną piosenkę, która doda Ci energii. Każdą czynność, tuż przed właściwym treningiem, wykonuj spokojnie i metodycznie, rozładowując napięcie i oczyszczając umysł.

4. Wizualizuj marzenia.

Jeśli twoje marzenia wydają ci się nieosiągalne niczym księżyc, czas zmienić to przekonanie. Wizualizuj swoją przyszłość poprzez spisywanie celów, a potem staraj się podporządkowywać im wszystko co robisz. Twój mózg nie widzi różnicy między wizualizacją przyszłości a przeżywaniem tego naprawdę. Gdy każdego dnia wizualizujesz swoje cele jako już osiągnięte, w twojej podświadomości powstaje konflikt między tym, co sobie wyobrażasz, a tym co rzeczywiście masz. Dzięki temu Twoja podświadomość, próbuje wpływać na osiągnięcie celów zgodnie z Twoją wizualizacją marzeń.

5. Doceniaj swoje ciało.

Oczywiście zdarzają się dni, kiedy brakuje ochoty na trening. W momentach rezygnacji, staraj się zmotywować do ruchu, tym, że możliwość uprawiania sportu to ogromny przywilej. Często też zaczynamy doceniać to wszystko, na co pozwala nam nasze ciało, gdy spotykamy się z osobą z niepełnosprawnością. Widzimy wtedy, że dla kogoś innego coś, co dla nas jest zwyczajne i proste, może być czymś nieosiągalnym lub bardzo trudnym. Nie czekajmy na takie momenty. Nauczmy się doceniać swoje ciało tu i teraz!

6. Trzymaj się mantry.

W utrzymaniu długofalowego i rygorystycznego planu treningowego pomoże Ci  mantra złożona z trzech słów: konsekwencja, zaangażowanie i zobowiązanie. Jeśli do treningu i odżywiania podchodzisz konsekwentnie, szybko zobaczysz efekty. Zaangażowanie pomaga wytrwać w postanowieniu na długo po tym, jak opadnie pierwotny zapał. A podejmując zobowiązanie, bierzesz odpowiedzialność za swoje wybory i nie zniechęcasz się potknięciami — tylko wtedy masz optymalne warunki do osiągnięcia sukcesu.

7. Nie zapominaj odpoczywać.

Pamiętaj - odpoczynek należy się każdemu! Możesz poświęcić ostatni dzień weekendu na reset i przygotowanie się na nadchodzący tydzień. W tym dniu określ swoje cele na dany tydzień i zaplanuj treningi, dzięki temu utrzymasz wysoki poziom motywacji. Dzień w stylu “off” pomoże Ci wejść w nowy tydzień wypoczętym i z czystą głową. Taki nawyk pozytywnie wpłynie na Twoje nastawienie, a do tego przełoży się na lepsze samopoczucie i osiągnięcia sportowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.