Arcydzieło smaku: Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE!
Arcydzieło smaku: Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE!
Charakterystyczny smak czarnych oliwek zamknięty w niepozornym słoiku – poznaj Pastenę – pastę
z czarnych oliwek od OLE!. Daj się zabrać w kulinarną, śródziemnomorską podróż, w której prym wiodą pobudzające zmysły aromaty i głęboki smak. Dzięki Pastenie OLE! każde danie i przekąska zmieni się w wyjątkowe kulinarną propozycję.
Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE! uwiedzie Cię od pierwszego otwarcia słoiczka. Już wtedy możesz cieszyć się jej niebanalnym smakiem, a jej zastosowań jest mnóstwo. Świetnie sprawdzi się jako pasta do grzanek, czy na przykład jako dip do Twoich ulubionych nachosów. Podkreśli smak Twoich ulubionych kotlecików warzywnych, burgerów czy mięs. Wystarczy odkręcić wieczko, aby śródziemnomorski klimat zagościł w Twojej kuchni.
Odkryj więcej kulinarnych pomysłów w PRZEPISNIKU OLE! – https://bit.ly/340w1iQ
Więcej na: www.wole-ole.pl
__________________________________
Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE!
Pojemność: 250 ml
Cena: około 9 złotych
PRZEPIS: Placuszki z cukinii z Pasteną – pastą z czarnych oliwek OLE!
Składniki:
-
1 cukinia
-
1 jajko
-
4 ziemniaki
-
1 ząbek czosnku
-
½ szklanki mąki
-
1 ząbek czosnku
-
2 łyżki Pasteny – pasty z czarnych oliwek OLE! + do dekoracji
-
½ pęczka natki pietruszki
-
1 łyżeczka majeranku
-
sól, pieprz
Ziemniaki ścieramy na tarce (na średniej wielkości oczkach). Przekładamy na sitko, które stawimy nad miską (to co zostanie na dnie to skrobia, którą wykorzystamy, płyn odlewamy). Cukinie także ścieramy na tarce i łączymy z ziemniakami. Dodajemy jajko, mąkę, skrobię z ziemniaków, starty ząbek czosnku, pościekaną pietruszkę, majeranek, sól, pieprz oraz Pastenę – pastę z czarnych oliwek OLE!. Całość wyrabiamy. Smażymy na głębokim oleju (dzięki temu będą chrupkie) lub pieczemy je w 200C aż do uzyskania złotego koloru. Podajemy ze śmietaną i odrobiną Pasteny OLE!.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.