Komunikaty PR

Biała truskawka o smaku ananasa na pomoc w walce z odwodnieniem

2023-01-10  |  13:10

Truskawka ananasowa to najstarsza odmiana tego owocu. Dziś może pomóc również w walce z odwodnieniem, z którym zmaga się wielu Polaków – jedynie co piąty wie, jaka jest zalecana dzienna ilość wody, a tylko 6 proc. faktycznie ją wypija. Do prawidłowego nawadniania organizmu zachęca firma Waterdrop®, która właśnie włączyła do swojej stałej oferty Mikrodrink SKY o smaku truskawki ananasowej. 

Polacy piją za mało wody

Najnowsze badania dowodzą, że Polacy spożywają za mało płynów, dotyczy to nawet 80 proc. z nas. Po napoje sięgamy dopiero w momencie, kiedy czujemy pragnienie, co jest już oznaką odwodnienia organizmu. Jego skutkami są: bóle głowy, senność, obniżony nastrój, problemy z koncentracją oraz mniejsza wydolność fizyczna. Jedynie co piąty z nas wie, że dziennie powinno się wypijać 8 szklanek wody, a tę zalecaną ilość faktycznie wypija zaledwie 6 proc. Według ekspertów ważne jest, aby płyny spożywać regularnie, a odpowiednie nawodnienie organizmu poprawia funkcjonowanie mózgu i pamięć, wspomaga pracę nerek i układu pokarmowego. 

Mikrodrink Waterdrop® SKY o smaku truskawki ananasowej, marakui oraz opuncji 

Biała truskawka pojawiła się w Europie w XIX wieku z Ameryki Południowej. Do Polski trafiła z upraw w Holandii. Jej angielska nazwa – pineberry – pochodzi od zbitki angielskich słów pineapple (ananas) oraz strawberry (truskawka). Owoc zwykle osiąga małe rozmiary – do 2,5 cm średnicy. Biała truskawka zawiera witaminy A, C i E, wartościowe dla zdrowia, szczególnie podczas zimy. Charakteryzuje się oryginalnym smakiem przypominającym ananasa.

Smak pierwotnej ananasowej truskawki dołączył do oferty Waterdrop®, producenta rozpuszczalnych kapsułek smakowych, zaprojektowanych, aby zachęcić do nawadniania organizmu osoby, które nie przepadają za smakiem zwykłej wody. Niskokaloryczna, rozpuszczalna w wodzie kapsułka zawiera składniki odżywcze, magnez, wapń, ekstrakty z roślin i owoców oraz witaminy C, B1 i B3. 


 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.