Komunikaty PR

Biała truskawka o smaku ananasa na pomoc w walce z odwodnieniem

2023-01-10  |  13:10

Truskawka ananasowa to najstarsza odmiana tego owocu. Dziś może pomóc również w walce z odwodnieniem, z którym zmaga się wielu Polaków – jedynie co piąty wie, jaka jest zalecana dzienna ilość wody, a tylko 6 proc. faktycznie ją wypija. Do prawidłowego nawadniania organizmu zachęca firma Waterdrop®, która właśnie włączyła do swojej stałej oferty Mikrodrink SKY o smaku truskawki ananasowej. 

Polacy piją za mało wody

Najnowsze badania dowodzą, że Polacy spożywają za mało płynów, dotyczy to nawet 80 proc. z nas. Po napoje sięgamy dopiero w momencie, kiedy czujemy pragnienie, co jest już oznaką odwodnienia organizmu. Jego skutkami są: bóle głowy, senność, obniżony nastrój, problemy z koncentracją oraz mniejsza wydolność fizyczna. Jedynie co piąty z nas wie, że dziennie powinno się wypijać 8 szklanek wody, a tę zalecaną ilość faktycznie wypija zaledwie 6 proc. Według ekspertów ważne jest, aby płyny spożywać regularnie, a odpowiednie nawodnienie organizmu poprawia funkcjonowanie mózgu i pamięć, wspomaga pracę nerek i układu pokarmowego. 

Mikrodrink Waterdrop® SKY o smaku truskawki ananasowej, marakui oraz opuncji 

Biała truskawka pojawiła się w Europie w XIX wieku z Ameryki Południowej. Do Polski trafiła z upraw w Holandii. Jej angielska nazwa – pineberry – pochodzi od zbitki angielskich słów pineapple (ananas) oraz strawberry (truskawka). Owoc zwykle osiąga małe rozmiary – do 2,5 cm średnicy. Biała truskawka zawiera witaminy A, C i E, wartościowe dla zdrowia, szczególnie podczas zimy. Charakteryzuje się oryginalnym smakiem przypominającym ananasa.

Smak pierwotnej ananasowej truskawki dołączył do oferty Waterdrop®, producenta rozpuszczalnych kapsułek smakowych, zaprojektowanych, aby zachęcić do nawadniania organizmu osoby, które nie przepadają za smakiem zwykłej wody. Niskokaloryczna, rozpuszczalna w wodzie kapsułka zawiera składniki odżywcze, magnez, wapń, ekstrakty z roślin i owoców oraz witaminy C, B1 i B3. 


 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Żywienie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Nauka

MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.